Przewodzenie sygnałów od stereociliów do n. afarentych

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
Natajlaa
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 09:19

Przewodzenie sygnałów od stereociliów do n. afarentych

Post autor: Natajlaa »

Cześć wszystkim.
Jest jedna kwestia, która mnie nurtuje. Mianowicie robię teraz prezentacje o zmyśle równowagi i szybko dochodząc do sedna sprawy chce napisać, że nie mogę zrozumieć mechanizmu przesyłania sygnału na poziomie stereocilia - neuron afarentny. Już mówię o co mi chodzi Znalazłam w źródłach, że tylko przybliżenie stereociliów w kierunku konicilium powoduje depolaryzję (rozumiem przez to otwarcie kanałów potasowych na stereociliach) i późniejsze przekazanie sygnału neuroprzekaźnikiem (może ktoś wie jakim?) na neuron afarentny. Ale teraz tak, znalazłam, że w przypadku oddalenie stereocilium od konicilium następuje hiperpolaryzacja - wychodzi więc na to, że otwierają się jakieś inne kanały (ktoś wie jakie?), tak więc rozumiem, że sygnał nie powstaje i koniec. To wyjaśnienie byłoby ok, ale za to w innej książce znalazłam, że w zależności od tego czy stereocilia zbliżają sie do konicilium czy oddalają wpływa to na ilość uwalnianego nauroprzekaźnika w synapsie (czyli i tak i tak dochodzi do depolaryzacji?) i przez to modeluje informację. Tak wiec ktora informacja jest blizsza prawdy? Bardzo prosze o pomoc )
rondoonn22
Posty: 6
Rejestracja: 6 gru 2016, o 12:10

Re: Przewodzenie sygnałów od stereociliów do n. afarentych

Post autor: rondoonn22 »

W każdej książce jest inaczej wszystko opisane.
rondoonn22
Posty: 6
Rejestracja: 6 gru 2016, o 12:10

Re: Przewodzenie sygnałów od stereociliów do n. afarentych

Post autor: rondoonn22 »

info o przewodzeniu sygnałów przydało się
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość