Przebieg syntezy zasad azotowych

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
katy212
Posty: 21
Rejestracja: 7 paź 2016, o 09:05

Przebieg syntezy zasad azotowych

Post autor: katy212 »

Czy mógłbym kogoś uprzejmie prosić, żeby opisał syntezę tyminy, cytozyny, adeniny oraz guaniny? Dodatkowo prosiłbym o informację, gdzie zachodzą poszczególne procesy.
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Przebieg syntezy zasad azotowych

Post autor: Anthrax »

Proponuję otworzyć Harpera i sobie poczytać. Tam masz dogłębnie wyjaśnioną syntezę tych zasad.
katy212
Posty: 21
Rejestracja: 7 paź 2016, o 09:05

Re: Przebieg syntezy zasad azotowych

Post autor: katy212 »

Bardzo dziękuję za propozycję, jednak proszę mi wierzyć, iż gdybym był w posiadaniu tej książki to faktycznie otworzenie jej nie stanowiłoby żadnego problemu i proszę zauważyć, że w wtedy ten temat nie zostałby przeze mnie na forum poruszony. Konkretyzując nie posiadam tej książki, dlatego prosiłem o opis. Jeśli Pana/Pani odpowiedzią, sądząc po poprzedniej, będzie: To sobie ją zakup to uprzejmie proszę ją sobie darować. Już nie wspominając, że zakup tej książki to nie lada wydatek, przynajmniej dla mnie i uważam, że pewnie dla wielu innych osób również, także na przyszłość proponuję postrzegać społeczeństwo w szerszym obszarze niż wyłącznie klub miłośników Lamborghini.
JanJensen
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2014, o 13:41

Re: Przebieg syntezy zasad azotowych

Post autor: JanJensen »

Może tutaj? Są wykresy, są reakcje
Również angielskojęzyczna wikipedia i odnośniki w niej zawarte
Załączniki
KN-Puryny synteza.pdf
(467.04 KiB) Pobrany 83 razy
KN-Biochemiczne i chemiczne.pdf
(890.43 KiB) Pobrany 49 razy
katy212
Posty: 21
Rejestracja: 7 paź 2016, o 09:05

Re: Przebieg syntezy zasad azotowych

Post autor: katy212 »

Pragnę serdecznie podziękować za linki
annecczk276
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2016, o 10:07

Re: Przebieg syntezy zasad azotowych

Post autor: annecczk276 »

Tak, w Harperze jest to wytłumaczone zdecydowanie najlepiej. W internecie nie spotkałam się z tak dobrym wyjaśnieniem jak w książce
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości