Magnesy, magnesowanie przedmiotów

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
yatb9
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2016, o 09:22

Magnesy, magnesowanie przedmiotów

Post autor: yatb9 »

Cześć. Bardzo proszę o pomoc. Czy jest możliwe namagnesowanie pyłu magnezowego, tak, aby przyciągał się do metalu? Zakupiony przeze mnie na allegro niestety nie posiada takich właściwości.
Jeżeli tak, czy mogę prosić o rzetelny i prosty opis dla laika JAK to zrobić?
(chodzi o efekt taki jak w znikopisie - tylko na takiej zasadzie, że magnesy przesuwane z jednej strony przedmiotu - z drugiej będą tworzyć rysunek, poprzez przyciąganie pyłku)
+ czy znacie jakieś proste eksperymenty z wykorzystaniem magnesów, które mogą przynieść fajny efekt?
Będę wdzięczna za odpowiedzi!
PS. Chodzi o projekt do szkoły
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Magnesy, magnesowanie przedmiotów

Post autor: Adax82 »

yatb9,
Wszelkie efekty związane z rysowaniem na kartce papieru, przy użyciu magnesu trwałego możliwe są jedynie przy użyciu ferromagnetyków, do których należą żelazo, nikiel i kobalt, a także niektóre stopy metali ziem rzadkich. Magnez ( ani aluminium, miedź, cynk, cyna, ołów oraz różne stopy tych metali ) nie są ferromagnetykami i pył tych metali nie będzie podatny na zmiany pola magnetycznego.
Z uwagi na dostępność oraz cenę, zajmij się pyłem żelaza, lub jednym z jego niskoskładnikowych stopów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości