poprawa na lekarski - trochę późno :D

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
k_i_n_i_a
Posty: 5
Rejestracja: 21 gru 2016, o 14:52

poprawa na lekarski - trochę późno :D

Post autor: k_i_n_i_a »

Hej

Mam aktualnie 21 lat. Planuję poprawić maturę i dostać się na lekarski, jednak nie wiem jak oszacować swoje szanse, czy nie jest to zbyt odległa sprawa.

Studiuję aktualnie fizjoterapię na UMP i jestem na 3 roku. Chcę w przyszłym roku zrobić magistra zaocznie, a w tygodniu uczyć się na poprawę matury. (pon-wt-śr-czw i kiedy będę mogła) Na fizjo idzie mi dobrze, więc dlatego myślę, że może nie będzie to ogromny problem. Wiem ile pracy i nauki mnie czeka.

Daję sobie 2, albo nawet 3 lata żeby poprawić maturę, nie nastawiam się na to, że uda mi się za pierwszym razem, bo. swoją maturę pisałam w roku 14/15 i od wtedy już nie interesowałam się sprawami maturalnymi, tzn nie uczyłam się na poprawę itp, zupełnie odłożyłam ten temat. Więc całą naukę muszę zacząć tak jakby. od nowa. Planuję wziąć dobre korepetycję z biologii oraz z chemii. Gdyby mi się udało dostać po pierwszym roku prób, to miałabym 22/23 lata zaczynając studia. Więc dość dużo. Co o tym myślicie?

Jeszcze pytanko: Jeśli maturę zdawałam w roku 14/15, zdałam przedmioty podstawowe, i zdawałam rozszerzenie z biologii i chemii (poszło mi na poziomie 50-60procent, nie miałam aż takich ambicji a raczej. dobrych nauczycieli/korków/swojego nakładu), to czy zdając maturę po jakby. 4 latach, albo 5 jak mi nie pójdzie, a nie pójdzie jeszcze raz.6, to CZY ZDAJĘ JĄ WEDŁUG TEGO SAMEGO PROGRAMU CO MIAŁAM? CZY COŚ SIĘ ZMIENIŁO? CZY KSIĄŻKI Z KTÓRYCH UCZYŁAM SIĘ WTEDY BĘDĄ TERAZ DOBRE? (biologia operon, chemia operon i nowa era - wydania stare coś w okolicach 2005-2008rok). CZY MATURA W JAKIŚ SPOSÓB SIĘ ZMIENIŁA ITP?

liczę na jakieś sensowne odpowiedzi
k_i_n_i_a
Posty: 5
Rejestracja: 21 gru 2016, o 14:52

Re: poprawa na lekarski - trochę późno :D

Post autor: k_i_n_i_a »

Chcę już zacząć brać korki nawet teraz w sierpniu i lipcu, i od wtedy się solidnie przygotowywać.
k_i_n_i_a
Posty: 5
Rejestracja: 21 gru 2016, o 14:52

Re: poprawa na lekarski - trochę późno :D

Post autor: k_i_n_i_a »

I mały błąd: moja pierwsza matura zaraz po liceum to była 13/14 (chyba:D), od razu po liceum szłam na studia.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: poprawa na lekarski - trochę późno :D

Post autor: Nitrogenium32 »

Zamiast brać od razu korki, lepiej spróbuj ogarnąć sama. Osoby, które od razu chcą iść na korki, albo nie potrafią się zmusić do nauki, albo mają niską samoocenę i nie wierzą, że bez korków cokolwiek osiągną. Albo jedno i drugie.
k_i_n_i_a
Posty: 5
Rejestracja: 21 gru 2016, o 14:52

Re: poprawa na lekarski - trochę późno :D

Post autor: k_i_n_i_a »

Oczywiście sama chcę zrobić jak najwięcej, nikt się za mnie nie nauczy. Myślę nad korkami z tego względu, że chcę aby ktoś mnie ukierunkował, od czego zacząć/ no i nauka rozwiązywania zadań maturalnych/ wytłumaczenie np z chemii tego, czego nie rozumiem. Może też aby działami zacząć przerabiać wszystko po kolei i z korepetytorem od razu wyjaśniać np. czego nie rozumiem/ gorzej pojmuję. Jednak nie wiem jaki tryb nauki jest najlepszy. I kiedy najlepsze byłyby ewentualne korepetycje.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: poprawa na lekarski - trochę późno :D

Post autor: Piotrr »

Nitrogenium za przeproszeniem, ale co cie obchodzi czy ktoś chce iść na korki czy nie? chyba sama autorka wątku najlepiej wie czy ich potrzebuje czy nie. zajmij się swoimi studiami a nie wymądrzaniem. Nie kazdy jest taki doskonały jak ty zeby bez korkow sobie swietnie i cudownie poradzic.

Do autorki wątku. Skonczyłem licencjat fizjoterapii a lekarski zacząłęm w wieku 23 lat. Bez spiny, są i młodsi i starsi
W końcu lekarz
k_i_n_i_a
Posty: 5
Rejestracja: 21 gru 2016, o 14:52

Re: poprawa na lekarski - trochę późno :D

Post autor: k_i_n_i_a »

ehh, spokojnie, każdy może wyrazić swoją opinię

Piotrr, dzięki za odpowiedź i słowa otuchy a z czego korzystałeś? z jakich książek?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość