Drugi kierunek studiów?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Elrond_87
Posty: 8
Rejestracja: 31 sty 2008, o 14:20

Drugi kierunek studiów?

Post autor: Elrond_87 »

Witam wszystkich,
chciałbym się was poradzić. Jestem studentem II roku biologii i geologii, spec. ochrona przyrody na UJ (studia dwukierunkowe). Kończąc te studia mam lct geologii i mgr biologii.

Na czym polega mój problem. Jak widzicie sprawę zatrudnienia po skończeniu tego czegoś? Chciałbym zostać kiedyś na uczelni (choć zarobki nie zachęcają), ale boję się stawiać wszytko na jedną kartę.
Jaki moglibyście doradzić drugi kierunek studiów? Zdawałem rozszerzona biologię, chemię, niemiecki i podstawowy polski. Myślałem o dwóch możliwościach:
1. Jakiś kierunkiem pokrewny - np. neurobiologia. Przepisali by mi 80% przedmiotów, ale nie wiele poszerzyło by to mi możliwości pracy.
2. Kierunek całkiem inny, np. budownictwo (spec. geotechnika w rewaloryzacji zabytków) na AGH, lub inżynieria środowiska (ale okropnie dużo ludzi to kończy). Studia ciężkie, aczkolwiek ciekawa specjalizacja, no i są perspektywy.

Jaki jeszcze kierunek moglibyście zaproponować? Żeby można było po tym jakoś żyć i rodzinę utrzymać

Pozdrawiam i dziękuje ewentualne za odpowiedzi. I myślę, że zostanę tu na dłużej.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Drugi kierunek studiów?

Post autor: lung »

Wydaje mi się, że godnym polecenia kierunkiem jest biotechnologia.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Drugi kierunek studiów?

Post autor: Vinci »

Elrond_87 ja mam podobny problem z wyborem drugiego kierunku, przejrzałem juz chyba wszystkie możliwości w Krakowie, sam jestem na ochronie środowiska i jakoś nie bardzo po tym widzę perspektywy, ale do rzeczy.
Rozważ leśnictwo na AR ze specjalizjacją ochrona lasów albo ewentualnie tę ochronę środowiska tez na AR - po tym masz, w przeciwieństwie do uniwersytetu, tytuł inżyniera. Poza tym również na AR jest rolnictwo ze specjalizacją w ochronie środowiska rolnego. Budownictwo to jeden z najcięższych kierunków, na inżynierii środ. również jest dzo matmy i fizyki. Jest jeszcze ochrona środowiska na AGH (inż.) można sobie to rozbić zaocznie, na przykąłd po licencjacie, równolegle z magisterskimi.
Elrond_87
Posty: 8
Rejestracja: 31 sty 2008, o 14:20

Re: Drugi kierunek studiów?

Post autor: Elrond_87 »

Składałem papiery na biotechnologie dwa lata temu, i nie dostałem się. Ale teraz sie z tego ciesze, bo biotechnologia z biologia mało ma wspólnego. Ponoć nawet botaniki nie maja.
Tutaj na UJ, ukierunkowuje się na botanikę, działam w kole przyrodników, w sekcji botanicznej.
Kierunki też już chyba wszystkie jakie istnieją przeglądnałem. Rolnicza, to jak sama nazwa wskazuje, wszystko co związane w jakimś stopniu z rolnictwem. A ja rodowity Krakowianin, wiec gdzie tu pole.

Podejrzewam, że złoże papiery na AGH, jeśli mi sie po UJ ułoży to skończę ten drugi kierunek na inżynierze.
Majca, fiza - mam pół roku, całki, pochodne mi obce nie są, a do października nadrobię to co mi by sprawiało ewentualne problemy.

Na AGH mam ten plus, że już będę po petrologii, mineralogii, geologii dynamicznej, więc an kierunkach gdzie jest coś z geologia mogę liczyć na przepisanie oceny, a jeśli nawet nie, to już nie będzie to dla mnei nowością.
Myślałem o geodezji i kartografii na AR, ale to jakaś specjalizacja geodezja rolnicza.A na AGH mnie nie wpuszczą bo trza majce na geodezje.

Aha - zerkałem też na inżynierie biomedyczną, ale nie widzę w Polsce wielkich perspektyw po tym.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Drugi kierunek studiów?

Post autor: Korczaszko »

nie doradzę Ci, bo sama jestem w liceum ale z jednym się nie zgodzę
Elrond_87 pisze:Ponoć nawet botaniki nie maja.
moja siostra robi specjalność z biotechnologii roślin na AR w Krakowie (magisterke pisze o jakiś wirusach roślinnych ) i też na rośliny się ukierunkowuje, dodatkowo robi ogrodnictwo i marketing
Elrond_87
Posty: 8
Rejestracja: 31 sty 2008, o 14:20

Re: Drugi kierunek studiów?

Post autor: Elrond_87 »

Mówię to co słyszałem od studenta V roku biotechnologii u nas. Nie maja tak jak ja botaniki systematycznej (czytaj. nie omawiają po kolei wszystkich grup roślin i nie maja terenówek, nie ryja nazw łacinskich), można wziąć botanikę jako przedmiot dodatkowy/specjalizacyjny czy jakoś tak.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Drugi kierunek studiów?

Post autor: Korczaszko »

ano nie wiem czy taką stricte biologię miała
Elrond_87
Posty: 8
Rejestracja: 31 sty 2008, o 14:20

Re: Drugi kierunek studiów?

Post autor: Elrond_87 »

Wątpię, po prosty zwyczajnie nie jest to jej potrzebne. Jako biotechnolog będzie mieć pracę bardziej laboratoryjną, nie będzie biegać po łąkach i lasach, lub tropić zwierzątka

Ja się ciesze, że mnei an biotechnologie nie przyjęli, bo ja raczej jestem typem lubiącym mieć bezpośredni kontakt z przyrodą, gdzieś jeździć itp. Laboratoria to raczej nie dla mnie.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Drugi kierunek studiów?

Post autor: Korczaszko »

to może leśnictwo jak ktoś wyżej zaproponował? oni akurat po lasach sporo latają (a moja siora z nimi ) ewentualnie jakieś ogrodnictwo
Elrond_87
Posty: 8
Rejestracja: 31 sty 2008, o 14:20

Re: Drugi kierunek studiów?

Post autor: Elrond_87 »

Nie, nie. Jednak oscylował bym za czymś technicznym. Tak, żeby móc zatrudnić sie w przemyśle, lub jakiejś firmie. Lub pół - technicznym. Może faktycznie coś z inżynierią środowiska

Co ja bym robił po leśnictwie? Zapotrzebowanie na leśników brdzo małe i do lasów mam daleko.

EDIT:
Co sądzicie o Hydrogeologii i geologii inżynierskiej?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość