Biotechnologia tradycyjna?

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
Kavusia
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2016, o 15:14

Biotechnologia tradycyjna?

Post autor: Kavusia »

Mam takie głupie może pytanie.
Wiem, że do biotechnologii tradycyjnej zalicza się:
produkcja serów, jogurtów, win, piw, octu winnego itd.
krzyżowanie zwierząt w celu uzyskania wybranych cech np. większej masy mięśniowej, tworzenie nowych ras na drodze selekcji sztucznej.
Natomiast jak potraktować: oczyszczanie ścieków i powietrza, kompostowanie, fermentację metanową, produkcję paliw ciekłych i biodiesla, biologiczne zwalczanie szkodników, tworzywa biodegradowalne.
Wydaje mi się, że to biotechnologia tradycyjna bo nie zachodzi modyfikacja materiału genetycznego organizmów.
Kavusia
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2016, o 15:14

Re: Biotechnologia tradycyjna?

Post autor: Kavusia »

moje pytanie ma związek z tym, że w jednym z testów produkcję tworzyw biodegradowalnych zaliczono do biotechnologii nowoczesnej.
ola29
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2016, o 12:55

Re: Biotechnologia tradycyjna?

Post autor: ola29 »

Słyszałam o tym ale nie ze aż tak ważne
magdda338
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2017, o 10:50

Re: Biotechnologia tradycyjna?

Post autor: magdda338 »

to nie jest ważne moim zdaniem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości