Maturzyści 2017

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Mårran »

Wystarczy deklaracja. Nie musisz pisać wszystkiego.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Venom
Posty: 78
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 20:19

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Venom »

Hej, jak tam stoicie z materiałem. Ja z chemii materiał już skończyłem i w wolne wziąłem się za arkusze majowe od 2010 z chemii i jestem mile zaskoczony
irka_gag
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2016, o 23:19

Re: Maturzyści 2017

Post autor: irka_gag »

Ja też potrzebuje wsparcia
kinia1818
Posty: 11
Rejestracja: 18 sie 2016, o 12:28

Re: Maturzyści 2017

Post autor: kinia1818 »

Rozwiązujecie może arkusze starsze niż z 2005r? warto?
boffin13
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2014, o 22:13

Re: Maturzyści 2017

Post autor: boffin13 »

Nie warto. Najlepiej skupić się na arkuszach od roku ok 2010 wzwyż. Stare arkusze są bardzo proste i nijak nie przypominają matury.
pablobiolo
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2017, o 13:54

Re: Maturzyści 2017

Post autor: pablobiolo »

Myślę że już od 2008 warto 2005, 2006 można sobie darować
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Cappy »

Jak dla mnie z biologii warto rozwiązać wszystkie arkusze
GośkaG
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 17:12

Re: Maturzyści 2017

Post autor: GośkaG »

Czy ktoś jest w posiadaniu arkuszy MATERIAŁ ĆWICZENIOWY
Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE 2017 POZIOM ROZSZERZONY OKE POZNAŃ - i zechce się podzieić
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Maturzyści 2017

Post autor: kinga1505 »

Watek chyba umarl , ale moze ktos przeczyta. Jak nastroje w ostatnich dniach przed matura z bio i chem?

Awatar użytkownika
KomórkaMacierzysta
Posty: 77
Rejestracja: 2 mar 2017, o 18:49

Re: Maturzyści 2017

Post autor: KomórkaMacierzysta »

kinga1505 pisze:Watek chyba umarl , ale moze ktos przeczyta. Jak nastroje w ostatnich dniach przed matura z bio i chem?

U mnie stres osiągnął już praktycznie maksimum próbuje z nim jakoś walczyć ale słabo mi to idzie aktualnie lecę jeszcze z arkuszami, z nowej podstawy mam już chyba wszystkie zrobione, więc robię starą. Z chemii czuję, że nie będzie źle, ale zaczynam bardziej obawiać się o biologię, mimo, że wszystko powtórzyłam to mam wrażenie, że połowa informacji wyparowała najbardziej przeraża mnie prawidłowe precyzowanie zdań na maturze z biologii, że chociaż będę wiedziała o co chodzi w zadaniu to nie dam rady poprawnie sformułować odpowiedzi lub napiszę za dużo i to co dopiszę niepotrzebnie będzie źle.

A u Cb jak nastrój?
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Maturzyści 2017

Post autor: kinga1505 »

Ja aktualnie powtarzam dzialy z ktorymi mam najwiekszy problem, aby zniwelowac braki. Formuowanie odpowiedzi z bio mozna wycwiczyc. Ja zawsze mialam z tym problem, ale rok temu poszlo nienajgorzej, a jak wiadomo matura miala bardzo restrykcyjny klucz. .

Awatar użytkownika
KomórkaMacierzysta
Posty: 77
Rejestracja: 2 mar 2017, o 18:49

Re: Maturzyści 2017

Post autor: KomórkaMacierzysta »

No tak, ja też pisałam maturę w tamtym roku, poprawiam pierwszy raz ( i mam nadzieję, że to będzie ostatni ) Robiąc arkusze z biologii wychodzi mi 83-90% , jest to wynik bardzo mnie satysfakcjonujący, ale jednak czasami czytając uważnie klucze zastanawiam się czy aby na pewno dana odpowiedź zostałaby mi uznana
Qsky
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2015, o 10:43

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Qsky »

Bedzie co bedzie nie ma sensu sie stresowac, naukowo udowodnione jest ze stres utrudnia komunikacje lewej i prawej polkuli mozgu co sprawia ze znacznie gorzej przypominamy sobie informacje, poza tym nie radze nastawiac sie w sposob musze sie dostac bo to tylko powoduje presje, raczej powinno sie podejsc do tego z mysla bedzie tak, jak powinno byc najlepiej dla mnie". Dlatego wszyscy z nas sa w czyms innym lepsi i gorsi, bo nie moze istniec firma z samymi prezesami, bez sprzataczki czy sekretarki
Swiat wymyslil stres, przez co czujemy sie osaczeni, pod ogromna presja i strachem przed porazka. Swiat od nas wymaga perfekcjonizmu i traktuje wszystkich rowno, jak bysmy mieli wszyscy rowny start w zyciu. Nie dajcie sie wciagnac w te klamstwa, ze egzamin nie po waszej mysli to porazka. Zawsze osiagasz sukces, bo zawsze sie czegos uczysz.
Radze potraktowac mature i ewentualna porazke jako lekcje akceptacji siebie takim jakim jestem, o ile wiem ze zrobilem wszystko co w mojej mocy (choc i tak bedziemy sobie wmawiac ze mozna bylo zrobic wiecej, to tylko bzdurne mysli).
Stres jest tez poniekat czescia samego egzaminu, tzn czy umiemy sobie z nim radzic, bo w pracy nie bedziemy w cieplutkim pokoiku z herbatka tylko w akcji".
Zycze sukcesow ale rowniez porazki, jesli tylko mialoby to sprawic, ze wyjdzie wam to na lepsze
Trzymajcie sie!

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości