LEKARSKI PO STOMATOLOGII

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
klaudia0506
Posty: 12
Rejestracja: 7 sie 2013, o 16:28

LEKARSKI PO STOMATOLOGII

Post autor: klaudia0506 »

Hej

Mam taką jedną dosyć skomplikowaną sprawę. Od zawsze chciałam być lekarzem, jak tylko zdołałam się nauczyć marzyć, było to gdzieś w mojej głowie. Niestety punktów miałam zbyt mało, więc skończyło się na płatnej stomatologii. Po roku dostałam się na studia bezpłatne, a w tym udało się w końcu dostać na lekarski, jednak. Idę właśnie na 4 rok stomatologii. Ciężko porzucić mi tyle lat nauki tego zawodu i pieniędzy, jakie w to zostały włożone.

Stąd moje pytanie. Czy jest ktoś, kto odważył się studiować dwa kierunki? Oczywiście wiem, że programy są odmienne i jestem gotowa być na I roku, ponownie przechodzić anatomię i inne kobyły jednak czy jest szansa, że uczelnia umożliwi mi jednoczesne studiowanie obu kierunków np. odpuszczając mi jakieś biologie, chemie i inne głupoty ?
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: LEKARSKI PO STOMATOLOGII

Post autor: Amani »

Co Ci da skończenie oprócz lek dentu gołego lekarskiego bez rozpoczynania specjalizacji typowej dla lekarskiego. Tylko po to, żeby mieć lek i lek dent?
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
klaudia0506
Posty: 12
Rejestracja: 7 sie 2013, o 16:28

Re: LEKARSKI PO STOMATOLOGII

Post autor: klaudia0506 »

No właśnie, że mi da.
Chcę być chirurgiem szczękowo-twarzowym. W Polsce wystarczy jeden dyplom, ale za granicą niestety już nie, a wiążę swoją przyszłość ze swoim narzeczonym, który mieszka i pracuje w Niemczech.
Szkoda trochę specjalizacji, której nie będę mogła tam wykonywać.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: LEKARSKI PO STOMATOLOGII

Post autor: Amani »

A no tak, tez myślałam o tej specjalizacji, ale kto wie może tam się cos zmieni. Ja tez chce być chirurgiem szczękowo-twarzowym. W Niemczech mieli bardziej umedycznic program stomatologii, ale czy to zrobili to nie wiem. Tam połowa środowiska jest za tym żeby dwa tytuły były a druga połowa że po samej stomatologii. Skrajna polaryzacja stanowisk. Dziwnie to napisałaś myślałam ze Cie lekarski interesuje.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Basia89
Posty: 12
Rejestracja: 22 gru 2016, o 14:30

Re: LEKARSKI PO STOMATOLOGII

Post autor: Basia89 »

A czy zastanawialiście się nad szkołą policealną. Z tego co wiem w SUKCES EDUKACJI mają całkiem dobry poziom kształcenia. Warto zapoznać się z ich ofertą. Mają szkołę medyczną całkowicie za darmo i ciekawe kierunki.
otojestkasia

Re: LEKARSKI PO STOMATOLOGII

Post autor: otojestkasia »

Też uważam, że szkoła policealna to bardzo dobre rozwiązanie patrząc przez pryzmat jakich głupot uczą teraz na studiach a tam masz same konkrety- wiem co piszę bo sama to ukończyłam i teraz pracuję jako stomatolog Ja chodziłam do szkoły Kreatoredukacja we Wrocku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości