Inżynier biotechnologi + technik farmaceutyczny? Praca

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
biogirl
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2016, o 13:27

Inżynier biotechnologi + technik farmaceutyczny? Praca

Post autor: biogirl »

Witam

Od niespełna roku jestem w Belgii. Mam ukończonego inżynieria z biotechnologi. Niestety po paru miesiącach bezskutecznego szukania pracy i kilku rozmowach kwalifikacyjnych nadal jestem tu bezrobotna. Mój bład nie skorzystałam z oferty Erasmusa+ czego bardzo żałuje. Szukanie pracy na własną rekę jest dla mnie studnia bez dna a ponadto w większosci prac wymagany jest jezyk niderlandzki( szczególnie w moim regionie ) , któremu teraz się w 100% poświeciłam. Ponadto czekam na uznanie mojego dyplomu w Brukseli- wtedy mogę ubiegać się o staż. Nie ukrywam nie podoba mi się tutaj i cały czas myślę o powrocie do Polski . Niestety nie mam możliwości by rozpocząć studia mgr tutaj ale zastanawiam się nad technikiem farmaceutycznym po niderlandzku. Stąd moje pytanie. Czy ktoś orientuje się jak wygląda sytuacja w naszym kraju po takiej kombinacji ? Np w Wrocławiu. Z góry dziękuje za każdą odpowiedź
Awatar użytkownika
Xenomorph
Posty: 23
Rejestracja: 20 paź 2016, o 09:56

Re: Inżynier biotechnologi + technik farmaceutyczny? Praca

Post autor: Xenomorph »

biogirl, nie jestem ci w stanie pomoc z twoim konkretnym pytaniem, ale chcialbym pokierowac rozmowe na nieco inny tor.

Gdzie skonczylas te studia inzynierskie? (Nie w Belgii skoro czekasz na uznanie dyplomu? W Polsce?) Jakie znasz jezyki obce? Angielski? Francuski?

Europa nie zaczyna sie i nie konczy na Belgii. Jezeli znasz angielski to mozesz probowac swoich sil w UK lub Irlandii, jezeli znasz francuski - we Francji i Szwajcarii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość