Co mam zrobic...?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
twins97
Posty: 87
Rejestracja: 29 mar 2016, o 14:30

Co mam zrobic...?

Post autor: twins97 »

A wiec jestem tegoroczna maturzystka matura poszla mi kiepsko i jak narazie nie dostalam sie na zadna uczelnie. wprawdzie nie skladalam na wiele bo myslalam ze sie gdziekolwiek dostane. zostal mi chyba 1 uniwersytet i tam jestem na liscie rezerwowej po 1 turze chyba na 170 ktoryms miejscu myslicie ze sa szanse ze ktos zrezygnuje i sie dostane? . co mam robic. swiat mi sie zawalil. sa gdzies jakies rekrutacje na studia jeszczebylam zaslepiona bo nie spodziewalam sie ze takie duze progi beda.dpradzcie co mam zrobicboje sie reakcji rodziny znajomych. i umnie tez ciezko z praca zebym gdzies zarabiala i poszla na zaoczne a pod 2 to ja na zaonczne noe zlozzylam i nwm czy wgl moge juz to zrobic dajcie jakies rady. zdesperowana jestemm dodam jeszcze ze jak mowie mamoe ze chcialabym zostac rok i sprobowac soe dostac na medycyne to ona ze ona wie ze ja tego nie naposze lepiej niz w tym roku i ze tok zmarnuje oi ze soe ojciec wscieknie ize mam soe jak cos roboty szukac a ja wiem jakie sa u mnie realia ze bedzie mi strasznie ciezko znalezc prace

Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Co mam zrobic...?

Post autor: Hogwartnik »

Nikt nie powie czy się dostaniesz jak nie napisałaś jaki to kierunek i gdzie, bo nie wiadomo ani jaki jest limit ani czy kierunek jest oblegany. A kolejne tury rekrutacji na różne kierunki są chociażby na UJ, ale zapewne na większości uniwersytetów są juz lub niebawem będą.
twins97
Posty: 87
Rejestracja: 29 mar 2016, o 14:30

Re: Co mam zrobic...?

Post autor: twins97 »

Uniwersytet Rzeszowski dietetyka

nadfad
Posty: 69
Rejestracja: 8 lip 2016, o 20:27

Re: Co mam zrobic...?

Post autor: nadfad »

Idź do policealnej i ucz się do poprawki. Zacznij od języka polskiego.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Co mam zrobic...?

Post autor: persil1991 »

Po pierwsze - spokojnie, bo trudno przebić się przez Twój bełkot.

Po drugie - zastanów się, co chcesz robić dalej, bo pójść na byle jaki kierunek, na który uda się dostać, to, moim zdaniem, bez sensu.

Po trzecie - rok w domu to nie jest tragedia, bez studiów można znaleźć pracę i to niekoniecznie za minimalną, zależy co potrafisz, co lubisz itp. A w międzyczasie przygotowywać się do poprawki.

Po czwarte - zastanów się nad przyczyną tegorocznej porażki. I, skoro matura poszła Tobie tak kiepsko, że ciężko Ci się dostać nawet na dietetykę na niszowym uniewerku, zastanów się, czy uda się zmobilizować na tyle, by maturę napisać bardzo dobrze (po ok. 90%).
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Co mam zrobic...?

Post autor: Mårran »

Jest dopiero lipiec, progi mogą jeszcze spaść, zwłaszcza na dietetykę, gdyż większość chętnych z dużą punktacją składa tam rezerwowo. Ułatw nam zadanie i napisz: ile miałaś punktów, jaki jest obecnie próg, jaki jest limit Pomyślimy.

A co do gap year, to rzeczywiście dobrym rozwiązaniem byłaby praca albo szkoła policealna (albo i to, i to).
Pani Buka
otojestkasia

Re: Co mam zrobic...?

Post autor: otojestkasia »

Myślę, że i szkołą policealna i praca byłaby najlepszym rozwiązaniem. Najgorzej jest odpuścić sobie rok i nic nie robićpotem taki leń dopada, że głowa mała a cały rok zmarnowany
Mam koleżankę, która pracuje a jednocześnie chodzi do takiej szkoły do Wrocka. Szkoła nazywa się Kreatoredukacja a Maja moja znajoma bardzo sobie chwali bo mówi, że idealnie można łączyć naukę tam z pracą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 3 gości