Zajęcia w laboratorium na studiach. Czy są dostępne?

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Alexandra99
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2017, o 18:24

Zajęcia w laboratorium na studiach. Czy są dostępne?

Post autor: Alexandra99 »

Hej. Gdzie powinnam studiować aby mieć dostęp do laboratorium chemicznego? Chciałabym mieć na studiach praktykę a nie tylko teoretyczne wkuwanie bo w ten sposób trudno mi się uczyć, zapamiętywać reakcje, nauczyć się ich możliwych skutków. Wiem, że w Polsce nawet jeśli uczelnia ma laboratorium to i tak się z niego nie korzysta bo np. odczynniki są za drogie.
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Zajęcia w laboratorium na studiach. Czy są dostępne?

Post autor: Anthrax »

Nad jakim kierunkiem myślisz? Nad chemią?
Alexandra99 pisze:Wiem, że w Polsce nawet jeśli uczelnia ma laboratorium to i tak się z niego nie korzysta bo np. odczynniki są za drogie.
Zbytnio generalizujesz. Fakt, jakiś kosztownych odczynników się nie używa, ale większość reakcji się przeprowadza.

Zajęcia w laboratorium to ćwiczenia (bądź jak kto woli laborki") - dodatkowo można się zapisać do koła naukowego i prowadzić jakieś badania, co może się wiązać z pracą w laboratorium.

Jeszcze dużo zależy od uczelni - na jednych mało co pozwolą robić, a na innych pozwalają studentom samodzielnie (bez nadzoru) obsługiwać najnowsze spektrofotometry za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Także jest różnie
Alexandra99
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2017, o 18:24

Re: Zajęcia w laboratorium na studiach. Czy są dostępne?

Post autor: Alexandra99 »

Tak, chemia. Dobrze wiedzieć, że są i takie uczelnie u nas, gdzie nawet z drogim sprzętem się pracuje. Gdzie to jest? Poszukam sobie jutro kół naukowych. Na studiach ponoć są też możliwości wyjazdów na staże/ praktyki do zagranicznych uczelni więc może i tam można uczyć się czegoś nowego w laboratorium nawet jeśli na Polskiej uczelni taka szansa jest zbyt rzadka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości