błąd w zadaniu?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
japecznikow
Posty: 59
Rejestracja: 8 lut 2016, o 00:31

błąd w zadaniu?

Post autor: japecznikow »

W odpowiedzi pisze, że wynik to 33,39%, mi wychodzi 33,33%, wg. kolegi wychodzi mi dobrze, ale czy coś takiego by zaliczyl egzaminator na maturze?
6.jpg
klaudiaa_17
Posty: 13
Rejestracja: 8 lut 2017, o 15:27

Re: błąd w zadaniu?

Post autor: klaudiaa_17 »

Powiem Ci że przeliczylam to zadanie, od początku do końca trzymając się drugiego miejsca po przecinku i wynik wyszedł mi taki jak Tobie - 33,33%. Jeżeli zawarli to w poleceniu ze trzeba zaokraglic do drugiego miejsca to powinno się właśnie od początku zaokraglać wyniki, a nie tylko przy końcowym. Jeżeli nie byłoby napisane ile zaokrąglać, najlepiej trzymać się 3 miejsc po przecinku i tak samo konsekwentnie od początku do końca, wtedy nikt się nie ma prawa doczepić. Myślę więc ze po prostu w odpowiedzi jest błąd a Twoja odpowiedź byłaby zaliczona

posoni

Re: błąd w zadaniu?

Post autor: posoni »

W kluczu maturalnym zawsze jest taka informacja do zadań obliczeniowych: Należy zwrócić uwagę na zależność wartości wyniku końcowego od ewentualnych wcześniejszych zaokrągleń. Należy uznać za poprawne wszystkie wyniki, które są konsekwencją przyjętych przez zdającego poprawnych zaokrągleń."

Tak więc zadanie byłoby zaliczone.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości