Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
natalas
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2016, o 14:23

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: natalas »

A ja mam taki problem - koncze juz material z biologii na korepetycjach, ale ostatnio przylapalam sie na tym ze nie pamietam juz PODSTAW ze zwierzat czy roslin. Moja korepetytorka zachwyca sie nad tym jak duzo umiem i robi mi coraz to trudniejsze zadania, zadaje coraz to obszerniejszy material, a ja skupiajac sie na tym zapominam o banalach.
Ostatnio calkowicie sie podlamalam bo dala mi zadania ktore byly zwiazane z zagadnieniami ktore przerabiam na studiach (jestem na poloznictwie). Czegos tak szczegolowego przeciez nigdy nie bedzie na maturze Mial ktos tak? Myslicie ze na maturze przypomne sobie te podstawy, a teraz po prostu udziela sie panika?

Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: olunia16 »

natalas pisze:A ja mam taki problem - koncze juz material z biologii na korepetycjach, ale ostatnio przylapalam sie na tym ze nie pamietam juz PODSTAW ze zwierzat czy roslin. Moja korepetytorka zachwyca sie nad tym jak duzo umiem i robi mi coraz to trudniejsze zadania, zadaje coraz to obszerniejszy material, a ja skupiajac sie na tym zapominam o banalach.
Ostatnio calkowicie sie podlamalam bo dala mi zadania ktore byly zwiazane z zagadnieniami ktore przerabiam na studiach (jestem na poloznictwie). Czegos tak szczegolowego przeciez nigdy nie bedzie na maturze Mial ktos tak? Myslicie ze na maturze przypomne sobie te podstawy, a teraz po prostu udziela sie panika?

Przed samą maturą warto powtórzyć jeszcze raz cały materiał teoretyczny. A co szczegółów na maturze to sama nie wiem co miałabym Ci odpisać nikt nie jest w stanie przewidzieć tego co będzie na maturze.Ale wydaje mi się że takie ważniejsze rzeczy z każdego działu warto mieć przyswojone np pamiętam ze swojej pierwszej matury w 2010r było pytanie odnośnie podwójnego zapłodnienia u roślin nasiennych. A to dość charakterystyczny temat. Nie załamuj się . Pozdrawiam
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Ja chemie mam powtórzoną, kończę zbiory, przerobiłem arkusze od różnych wydawnictw WSiP, Nowa Era, Pazdro z wynikami średnio 88-92%. Przez cały marzec mam zamiar skończyć wszystkie zbiory które robię, i przerzucić się tylko na matury już + powtarzać cały czas jakieś zagadnienia. Gorzej z biologią Ledwo ją zacząłem. Nie wiem czy jest sens robić jakieś zbiory czy tylko arkusze CKE. Co roku przerabiałem tyle zadań, a i tak w klucz się nie umiem wstrzelić. Mam 78% i chyba tyle będzie. Oby chemie z 70% pocisnąć na +/- 87%.
A jak wam idzie? Macie jakieś cudowne sposoby jak nie tracić punktów przy odpowiedziach otwartych z biologii? Które arkusze z chemii polecacie poza maturami CKE i OKE?
Awatar użytkownika
Dziadku93
Posty: 31
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:28

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Dziadku93 »

Ja tam nie rozwiązuję matur, i tak nie wiadomo czego można się spodziewać więc to tylko zwykłe dokładanie sobie zmartwień. Myślę, że wydziaduję te 50%, które jest Mi potrzebne hehe
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Cappy »

Dziadku93, Trochę pierdzielisz Zadania często się powtarzają, a raczej nie same zadania a schematy zadań.
Awatar użytkownika
Dziadku93
Posty: 31
Rejestracja: 5 lip 2016, o 12:28

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Dziadku93 »

Owszem, ktoś kto mierzy na wynik w granicachgt80% moim zdaniem powinien przerobić wszystkie matury i sprawdzać zadania zgodnie z kluczem odpowiedzi szczególnie, gdy schematy się powtarzają, masz rację co do tego. Ale Ja piszę o innej sprawie każdemu zależy na jakimś wyniku, a wynik, który podałem nie wymaga zbyt intensywnej pracy z arkuszami zauważyłem i nie ma co się przejmować także źle Mnie trochę zrozumiałeś
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Cappy »

Dziadku93, Teraz rozumiem, wiesz to zabrzmiało jakbyś twierdził że w ogóle nie warto
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: kinga1505 »

Napisanie matury rozszerzonej z biol czy chem nawet na 50% nie jest wcale takie oczywiste, mozna sie przeliczyc( czego nie zycze). W 2016 r. sredni wynik z biol i chem to 30- kilka %. 50% to juz wynik powyzej sredniej. Bardzo wiele osob pisze nizej.

Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: olunia16 »

kinga1505 pisze:Napisanie matury rozszerzonej z biol czy chem nawet na 50% nie jest wcale takie oczywiste, mozna sie przeliczyc( czego nie zycze). W 2016 r. sredni wynik z biol i chem to 30- kilka %. 50% to juz wynik powyzej sredniej. Bardzo wiele osob pisze nizej.

To akurat prawda. Ale jak to Dziadku93 słusznie napisał wszystko zależy od tego jaki wynik nas satysfakcjonuje . Pozdrawiam
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Jak wam idzie nauka?

Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: glikokortykosteroid »

Byle jak ale do przodu bym powiedział. Ja kończę jutro metabolizm, potem szybko człowieczek, genetyka, biotechnologia, ekologia i ewolucjonizm. Najważniejsze że mam już rośliny i zwierzęta za sobą. W ogóle podchodzenie 3 raz do matury, to jest naprawdę masochizm, nie polecam. No a jak skończę bio, to znowu szybko chemię sobie przypomnę no i cały kwiecień maturki. A u Ciebie celstoamtologia2017 i u innych? Ten temat, to w ogóle jakby chciał ale nie mógł, tak trudno zachęcić ludzi do udzielania się. Jak tam w ogóle wasze samopoczucie przed maturą, jeszcze 1,5 miesiąca, stresujecie się już czy macie luz? Ja w ogóle mam nadzieję, że dadzą w miarę przystępną chemię w tym roku, bez jakiegoś dzikiego redoksu i zadań teoretycznych z podstawy
AdiXon
Posty: 54
Rejestracja: 1 gru 2014, o 15:07

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: AdiXon »

Ła! Nie jestem sam! D

Ja moge chętnie z Wami ponarzekać. Mimo, że to w sumie pierwszy raz poprawianie starej matury.

Ja biolke prócz człowieka i ewolucjonizmu mam ogarnięte, chemie już całą przerobioną, ale u mnie to ogólnie masakra bo jak zacząłem jakiś dział to po dwóch tyg. połowa szła w las podobnie z biolą, ja to musze często dany materiał utrwalać kilka razy inaczej to lipa.
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

No u mnie pół na pół. Chemię przerobiłem, i robię już arkusze zamiennie ze zbiorami, matury na korkach, generalnie wyniki koło 90%, oczywiście pełno głupich błędów, no ale jakoś idzie.
Biologia dramat. Jestem w puszczy, bo las to mało. Nie umiem się zmobilizować do nauki. Rok temu ryłem cały rok i napisałem na śmieszne 78%, a koleżanka co przeczytała raz repetytorium i zrobiła ze 2 matury miała 87%. Nie wiem czy warto od nowa to wszystko przerabiać, czy przeczytać tylko repetytorium i przerobić matury od 2013 roku CKE. Co myślicie?

Wgl Opole otwiera lekarski, + 60 miejsc Mam nadzieje, że 160pkt starczy też w tym roku na lekarski.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości