Medycyna (kierunek lekarski) w Niemczech, Wielkiej Brytanii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Medycyna (kierunek lekarski) w Niemczech, Wielkiej Bryta

Post autor: szczuroskoczek »

Sea ciekawe spostrzeżenie. Może masz jakieś doświadczenia z zagranicą?
sea
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 19:04

Re: Medycyna (kierunek lekarski) w Niemczech, Wielkiej Bryta

Post autor: sea »

Tak mam. Sama tutaj studiuje i nie znam zadnego polaka studiujacego w Holandii medycyne/stomatologie. Niestety.
xcede
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2012, o 19:54

Re: Medycyna (kierunek lekarski) w Niemczech, Wielkiej Bryta

Post autor: xcede »

Rozumiem, że Polacy regularnie zdobywają nagrode Nobla w dziedzinie medycyny, skoro u nas taki wysoki poziom.Latamy w kosmos z naszego kosmodromu, tomografów komputerowych zazdroszcza nam wszystkie kraje, procesory robimy najlepsze no i jeszcze regularnie wypuszaczamy na rynek nowe innowacyjne leki.
W WB poziom słaby, ale nie przeszkadza im robić samochody jakich Polska nigdy nie będzie miała.To tylko jeden z przykładów.
W Polsce jest wysoki poziom nauczania.Szkoda tylko, że nie widac jednego.efektów.No i żebyśmy nie byli chociaż jednym z najbiedniejszych krajów w Europie.
JanJensen
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2014, o 13:41

Re: Medycyna (kierunek lekarski) w Niemczech, Wielkiej Bryta

Post autor: JanJensen »

Pytanie:

Czy ktoś z Was wybiera się w 2015 na studia za granicę albo wybrał się w tym roku? Najlepiej medycyna/// Interesuje mnie Niemcy, Anglia, Rumunia, Ukraina, Słowacja.
Kończę inne studia, znam ang/niem, stopniowo douczam się chemii i innych języków. Każda informacja cenna!

Pozdrowienia
anno12
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2012, o 19:52

Re: Medycyna (kierunek lekarski) w Niemczech, Wielkiej Bryta

Post autor: anno12 »

Witam,
niedawno dostałem się na medycynę do Charite (Berlin) i mogę coś skrobnąć na ten temat, ponieważ nie za wiele informacji jest dostępnych w polskim necie. Generalnie do Berlina liczą się 3 rzeczy : matura, ich własny wewnętrzny test (Ham-Nat) i znajomość języka niemieckiego na poziomie mocne b2/ c1.

Przelicznik maturalny jest tajny. To znaczy przeliczają polskie świadectwa na te niemieckie gdzie skala ocen zaczyna się od 1.0 (najlepsze swiadectwa) i potem rośnie w górę. Z porównania mojego świadectwa i kolegi, który studjuje już tam 2 rok wynika że liczą się praktycznie tylko wyniki z matur a nie oceny na świadectwie ( choć jest to tylko moje subiketywne porównanie).

Test z wiedzy (Ham-Nat) jest o zróżnicowanym poziomie (zadania bardzo proste i dość trudne), ale w porównaniu do matur ( rozszerzonych) jest to prostszy test i co ważne jest to test jednorazowego wyboru (A B C D E).

Po trzecie język, tu macie liste certyfikatów które uznają i na jakich poziomach trzeba je zdać, jeśli będziecie mieli dalsze pytania zadawajcie je, najlepiej w komentarzach i na priv.
Załączniki
C210_D_Hinweise_zur_Bewerbung_und_AdH_ab_WS_2014_1.0.pdf
(265.47 KiB) Pobrany 79 razy
Aleksandra0707
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2015, o 21:52

Re: Medycyna (kierunek lekarski) w Niemczech, Wielkiej Bryta

Post autor: Aleksandra0707 »

Hej, wybieram się na medycynę do Niemiec i w związku z tym mam trochę pytań do życzliwych osób skorych do pomocy

Jak wygląda rejestracja z autopsji? Wiem, że są dwa systemy, uni assist i hochschulstart. Czy powinno się zarejestrować w obu (uczelnie są różne w jednym i w drugim, jednak np. Berlin się powtarza)? I nie do końca rozumiem też te formułki, mimo dosłownego przetłumaczenia:
1. na hochschulstart dot. Berlina:
Vorauswahl:
Ja
Kriterien: 1. Ortspräferenz bis Durchschnittsnote 2,3
2. GieBen
Vorauswahl:
Ja
Kriterien:
Durchschnittsnote 2,3 und besser
(tu chodzi tylko o średnią?)
3. Munster:
Kriterien: 1. Ortspräferenz
Auswahl:
Innerhalb des Auswahlverfahrens der Hochschule (AdH) erfolgt die Auswahl durch einen hochschuleigenen Studierfähigkeitstest*. Hierzu lädt die Hochschule nach der Punktzahl der Hochschulzugangsberechtigung ca. doppelt so viele Bewerber ein, wie Studienplätze zur Verfügung stehen.
4. Koln- czy tu każdy się dostaje?
Vorauswahl:
Nein
Auswahl:
Durchschnittsnote


Mógłby ktoś uprzejmy mi pomóc? Bardzo proszę i ogromnie dziękuję z góry! )
robertb93
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2011, o 23:57

Re: Medycyna (kierunek lekarski) w Niemczech, Wielkiej Bryta

Post autor: robertb93 »

Mam jeszcze pytanie odnośnie do certyfikatów. Chciałbym zdawać ten DSH. Jak to będzie: nie dołączę żadnego dokumentu potwierdzającego znajomość języka, więc oni wyślą mi zaproszenie na DSH czy sam muszę sobie to załatwiać - rejestrację na ten egz. ? Mam już przetłumaczone dokumenty (świadectwo ukończenia LO i matury), teraz jeszcze czeka mnie notariusz. A. i jeszcze jedno pytanie: czy za korzystanie z hochschulstart.de trzeba wnosić jakąś opłatę? Bo nigdzie tego nie znalazłem, a boję się żeby nic nie pominąć.
robertb93
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2011, o 23:57

Re: Medycyna (kierunek lekarski) w Niemczech, Wielkiej Bryta

Post autor: robertb93 »

Tzn. na hochschulstart logujesz się, jeżeli jesteś z krajów UE, bo jesteś traktowany na równi przy rekrutacji z obywatelami niemieckimi, a na uni-asstist jeżeli jesteś obywatelem spoza UE np. Mongolii
robertb93
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2011, o 23:57

Re: Medycyna (kierunek lekarski) w Niemczech, Wielkiej Bryta

Post autor: robertb93 »

anno12, a generalnie jak Ci matura poszła?
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Medycyna (kierunek lekarski) w Niemczech, Wielkiej Bryta

Post autor: iSzymur »

Jestem studentem II roku lekarskiego, chciałbym praktyki wakacyjne zrobić za granicą, najchętniej USA lub GBR. Jest taka możliwość? Dużo widzę wiadomości o rezydenturze, robieniu tam specjalizacji natomiast w moim przypadku chodzi, podkreślam, o praktyki wakacyjne. Nie interesuje mnie erasmus może IFMSA?

Z góry dzięki
JanJensen
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2014, o 13:41

Re: Medycyna (kierunek lekarski) w Niemczech, Wielkiej Bryta

Post autor: JanJensen »

anno12 pisze:
Czy ktoś z Was wybiera się w 2015 na studia za granicę albo wybrał się w tym roku? Najlepiej medycyna/// Interesuje mnie Niemcy, Anglia, Rumunia, Ukraina, Słowacja.
Kończę inne studia, znam ang/niem, stopniowo douczam się chemii i innych języków. Każda informacja cenna!

niedawno dostałem się na medycynę do Charite (Berlin) i mogę coś skrobnąć na ten temat,
Witańsko

Wielkie dzięki za odzew, skrob ile wlezie i co uznasz za słuszne co Cię zaskoczyło, co Cię zdziwiło, co było trudne a także jak stoisz z niemieckim. Jak planujesz koszty utrzymania?

Pozdro!
j.
martinossova
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2017, o 19:24

Re: Medycyna (kierunek lekarski) w Niemczech, Wielkiej Bryta

Post autor: martinossova »

anno12,
Cześć, mam kilka pytań dotyczących aplikacji na medycynę w Niemczech.
Moglibyśmy się jakoś skontaktować ?
Pozdrawiam,
martinossova
Brainerd
Posty: 14
Rejestracja: 9 lip 2011, o 22:58

Re: Medycyna (kierunek lekarski) w Niemczech, Wielkiej Bryta

Post autor: Brainerd »

Mi możesz zadawać wszelkie pytania. Na priv.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości