Gdzie się wybrać na kierunek lek-dent?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Alicia48
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2017, o 13:40

Gdzie się wybrać na kierunek lek-dent?

Post autor: Alicia48 »

pytanie w tytule Jestem zainteresowana Warszawą, Szczecinem i Gdańskiem. Dodam, że mieszkam w Warszawie, jednak w przyszłości chciałabym tak czy siak zamieszkać nad morzem (takie marzenie+ nie ma tam smogu hihi) więc może byłoby dobrze się zaznajomić ze strefą nadmorską już teraz na studiach Więc, który uniwersytet wg Was byłby lepszy?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Gdzie się wybrać na kierunek lek-dent?

Post autor: Piotrr »

Ten na który się dostaniesz z tych 3 chyba wybrałbym Gdańsk gdybym zdał maturę na tyle dobrze aby mieć możliwość wyboru. ale tylko ze względu na lokalizację - wiadomo, wielka woda kusi bardziej niż betonowe dżungle. Poziomem to chyba w statystykach ldeku wum wygrywa, ale wszędzie człowiek się nauczy. w szczecinie panuje nie dobra tendencja do gojenia kolegów z wydzialu stomatologicznego i przeładowania ich dnia zajęciami i kolokwiami w celu podniesienia jakości kształcenia i poprawy wyników ldeku. Myślę że efekt będzie raczej odwrotny bo siedzą oni na uczelni od 8 do czasami 20, i nie ma tu przesady. Mają po 3 koła w tygodniu i zero czasu na naukę. mimo wszystko zobaczymy w tym roku na sesji jesiennej jakie będą efekty dobrych zmian

Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Gdzie się wybrać na kierunek lek-dent?

Post autor: Argentum »

Przecież LDEK w przypadku stomatologów jest tylko formalnością. Miejsc rezydenckich masz kilka na Polskę i nie sądzę, że mam zaszczyt odpisywać komuś, kto je zgarnie.

O Gdańsku nie słyszałem nic dobrego. Trzy najlepsze wydziały pod względem kształcenia praktycznego to Białystok, Łódź i Szczecin - każdy z nich ma swoje wady i zalety, obojętnie który wybierzesz. W Białymstoku masz pacjentów już na 2 roku, w Szczecinie dopiero od 3. Za to w Szczecinie masz sporą szansę na rozwój, jest mnóstwo wypasionych klinik stomatologicznych no i zagraniczniaki przyjeżdżają leczyć zęby, bo blisko i tanio.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości