Pytania dotyczące ochrony wody pitnej

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
ja1234
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 18:20

Pytania dotyczące ochrony wody pitnej

Post autor: ja1234 »

mam pewne pytanie i nie wiem gdzie szukać może tutaj znajdę odpowiedź

mieszkam na osiedlu, na którym jest dość duża ilość roślinności (trawa, krzewy, pospolite kwiaty). Nigdy nie zauważyłam żeby ktokolwiek dbał o to, zawsze rośliny rosły i nikt nie przywiązywał większej wagi do tego. w ostatnim czasie mój sąsiad podlewa całe podwórko. Średnio przez 30 minut leci bieżąca woda, podejrzewam że koszty ponoszą mieszkańcy. Czy uważacie, że to marnotrawienie słodkiej wody, której i tak już zaczyna brakować?
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: pytanie o ochrone wody pitnej

Post autor: Pablo »

ja1234 pisze:Średnio przez 30 minut leci bieżąca woda, podejrzewam że koszty ponoszą mieszkańcy. Czy uważacie, że to marnotrawienie słodkiej wody, której i tak już zaczyna brakować?
A skąd pewność, że za to płacą wszyscy mieszkańcy.
Hm.zawsze można zgłosić to administratorowi - zwrócić uwagę bądź porozmawiać z sąsiadem.

Co do pytania czy to marnotrawienie wody, dużo osób korzysta z bieżącej wody to podlewania roślin tudzież innych rzeczy. Aczkolwiek sądzę, że o tego powinno się wykorzystywać deszczówkę a nie pitną wodę.
Yazz
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2009, o 21:15

Re: pytanie o ochrone wody pitnej

Post autor: Yazz »

Na działce też się podlewa zagony normalną wodą z kranu więc to chyba normalne że je podlewa żeby ładnie wyglądały. A czy płaci za to on czy wszyscy to zależy z jakiego kranu korzysta i jakiego licznika czy swojego czy wszystkich mieszkańców.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: pytanie o ochrone wody pitnej

Post autor: WojtekB »

ja1234 pisze:Nigdy nie zauważyłam żeby ktokolwiek dbał o to, zawsze rośliny rosły i nikt nie przywiązywał większej wagi do tego. w ostatnim czasie mój sąsiad podlewa całe podwórko. Średnio przez 30 minut leci bieżąca woda, podejrzewam że koszty ponoszą mieszkańcy
To chyba trzeba się cieszyć, że ktoś zaczął się zajmować roślinami, a co do tej wody: jeżeli podlewa rośliny korzystając z wody od siebie, to koszty ponosi on sam (przecież to bije na jego liczniku), jeżeli osiedle ma jakieś wspólny kran (ujęcie wody czy coś w tym stylu), to tak jak Pablo napisał - trzeba porozmawiać z administratorem (zarządcom osiedla) lub po prostu z sąsiadem.
ja1234 pisze:Czy uważacie, że to marnotrawienie słodkiej wody, której i tak już zaczyna brakować?
Zależy jak na to spojrzeć: przecież podlewa kwiaty, żeby rosły (chyba lepiej tak, niż mycie samochodu). Jednak z drugiej strony, jeżeli rzeczywiście przez 30 minut, codziennie leci nom stop woda, no cóż to już pewnie jest marnotrawienie.
Niestety w mojej okolicy ludzie to potrafią nawet wodę z hydrantów wykorzystać by podlać warzywa w tunelach szklarniowych to jest dopiero marnotrawienie wody, jeżeli taki hydrant dostatecznie nie będzie zamknięty i nom stop woda będzie płynąć z tego hydrantu.
Pablo pisze:Co do pytania czy to marnotrawienie wody, dużo osób korzysta z bieżącej wody to podlewania roślin tudzież innych rzeczy. Aczkolwiek sądzę, że o tego powinno się wykorzystywać deszczówkę a nie pitną wodę.


Tu już pojawia się kwestia retencji wody. Ludzie, którzy uprawiają rośliny w ogródkach czy w sadach powinni się zastanowić nad takim rozwiązaniem, gdyż w Polsce coraz częściej pojawiają się okresy suszy.
pasza120
Posty: 29
Rejestracja: 16 mar 2009, o 15:12

Re: pytanie o ochrone wody pitnej

Post autor: pasza120 »



proponuję prawnie zakazać używania wody pitnej w lany poniedziałek. Bo czy to nie marnotrawienie wody?
poza tym nazwanie cieczy z polskich wodociągów wodą pitną, to niestety lekka przesada
megin10
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2011, o 15:26

[Film] Skutki marnowania wody

Post autor: megin10 »


Oto jakie mogą być skutki marnowania wody!
mefistoveles
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 11:38

Re: Pytania dotyczące ochrony wody pitnej

Post autor: mefistoveles »

Ja ostatnio czytałem sporo ciekawych rzeczy na temat zagospodarowania deszczówki. Polecam, można sporo ciekawych rozwiązań podpatrzyć.
Riggigan
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2017, o 11:14

Re: Pytania dotyczące ochrony wody pitnej

Post autor: Riggigan »

Najlepiej zacząć instalować podziemne zbiorniki na wodę deszczową i tą wodę wykorzystywać do różnych celów jak na przykład podlewanie kwiatów zamiast zużywać wodę z kranu, która nam służy do picia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości