dzienne zapotrzebowanie na magnez?

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Gina

dzienne zapotrzebowanie na magnez?

Post autor: Gina »

Jakie jest dzienne zapotrzebowanie organizmu człowieka na magnez?
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: dzienne zapotrzebowanie na magnez?

Post autor: Iwus »

Zapotrzebowanie na magnez

Niemowlęta
Od urodzenia do 6 miesiąca życia 30 mg dziennie
Dzieci
Od roku do 3 lat 80 mg dziennie
Od 4 lat do 8 lat 130 mg dziennie
Od 9 lat do 13 lat 240 mg dziennie
Mężczyźni i chłopcy
Od 14 roku życia do 18 lat 410 mg dziennie
Od 19 do 30 lat 400 mg dziennie
Od 31 wzwyż 420 mg dziennie
Kobiety i dziewczęta
Od 14 do 18 roku życia 360 mg dziennie
Od 19 do 30 roku życia 310 mg dziennie
Od 31 roku życia wzwyż 320 mg dziennie
Kobiety w ciąży
Około 350 mg dziennie
Kobiety karmiące
Około 310 mg dziennie
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: dzienne zapotrzebowanie na magnez?

Post autor: fimona »

czy warto brac Mg w tabletkach? Farmaceutka powiedziala mi, ze ona bierze Mg non-stop.
Dexter_J

Re: dzienne zapotrzebowanie na magnez?

Post autor: Dexter_J »

Ogólnie Polacy powinni brac magnez, bo zyja w ciaglym stresie i pija duze ilosci kawy, a kawa wyplukuje magnez. Sam chyba zaczne go brac
Awatar użytkownika
Krasus
Posty: 103
Rejestracja: 17 lip 2009, o 11:56

Re: dzienne zapotrzebowanie na magnez?

Post autor: Krasus »

Warto, najskuteczniejszy jest z witaminą B6. Kawa, stres, wysiłek fizyczny i umysłowy wypłukują go z organizmu. Powinno się uzupełniać jednocześnie wapń, bo za dużo magnezu wypłucze Ci wapń z kości.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: dzienne zapotrzebowanie na magnez?

Post autor: fimona »

Dexter_J pisze:Ogólnie Polacy powinni brac magnez,
Oj tam, generalizowanie. Polacy powinni brac magnez a Niemcy witamine C. Wszyscy zyja w stresie wiec ludzie na calym globie powinni masowo zazywac Mg w takim razie

A jak sobie przemysle wypowiedz Krasusa to takie kolo sie zamyka jak bierzesz Mg to trzeba Ca, jak Ca to cos tam cos tam. Jednym slowem-brac 7 pigulek dziennie! A moze lepiej jesc wiecej jakichs produktow zawierajacych magnez? Slyszalam od farmaceuty, ze jest duzo w mięsie i sam powiedzial, ze musielibysmy sie bardzo postarac zeby nie przyjmowac magnezu z pozywieniem, bo jest praktycznie wszedzie (no oczywista sprawa, ze w jednych rzeczach mniej, w innych - wiecej). Takze sama nie wiem.

Ogolnie rzecz biorac, zlapalam sie ostatnio na tym, ze z duza iloscia pytan kieruje sie do farmaceutów ("(.)skonsultuj sie z lekarzem lub farmeceutą ) ale skoro jeden mowi, ze nie trzeba brac dodatkowo-jesli nie ma potrzeby, a drugi sam bierze codziennie, to juz sama nie wiem.
Dexter_J

Re: dzienne zapotrzebowanie na magnez?

Post autor: Dexter_J »

Chyba zle przeczytalas - Mg W DUZYCH ILOSCIACH MOZE wyplukac wapn z kosci. Wiec jesli bedzie sie bralo odpowiednia dawke to nic sie nie stanie.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: dzienne zapotrzebowanie na magnez?

Post autor: fimona »

, masz racje, przepraszam, nie doczytalam
Maroq
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2016, o 18:11

Re: dzienne zapotrzebowanie na magnez?

Post autor: Maroq »

Teraz dużo się mówi o niedoborach magnezu. Są te wszystkie reklamy w tv i radiu, ale dla mnie to pic na wodę i kreowanie problemu na siłę. Jeżeli ktoś jest odpowiedzialny to zna swoje ciało, bada je i chodzi do lekarza. A właśnie lekarz powie nam czego najbardziej potrzebujemy.
OMichal
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2016, o 20:45

Re: dzienne zapotrzebowanie na magnez?

Post autor: OMichal »

Nie bierze się suplementów bez przynajmniej podstawowych badań krwi. Skąd wiesz, że masz niedobór, jeśli się nie zbadałaś?
MartynaK90
Posty: 11
Rejestracja: 9 lut 2017, o 11:48

Re: dzienne zapotrzebowanie na magnez?

Post autor: MartynaK90 »

Dzienne zapotrzebowanie na magnez różnią się w zależności od wieku osoby.
HooverB
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2017, o 17:14

Re: dzienne zapotrzebowanie na magnez?

Post autor: HooverB »

A mnie zastanawia ta witamina B6: większość preparatów z magnezem ją zawiera, ale jeśli ktoś zażywa jakikolwiek preparat multiwitaminowy, który ma wszystkie witaminy z grupy B, to po co mu jeszcze ta witamina w magnezie?
pamelakojder
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2017, o 21:07

Re: dzienne zapotrzebowanie na magnez?

Post autor: pamelakojder »

Ja nie biorę magnezu w tabletkach zdecydowanie wolę je zastąpić warzywami i owocami. Bardzo dużo ma np fasola, mandarynki ogólnie szkoda tutaj cokolwiek wymieniać, bo wszystkie owoce i warzywa są bogate w magnez. Dużo o tym czytałam np na adamed.expert i w książkach ostatnio nawet blog znalazłam o zdrowiu także zdecydowanie magnez ale naturalny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości