Latimer Garden - DIY?

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Nimahuya
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2017, o 12:11

Latimer Garden - DIY?

Post autor: Nimahuya »

Witam,
w niedalekiej przyszłości planuję zrobić ze 2-3 izolowane ogródki podobne to tego co w swoim czasie zrobił Pan David Latimer. (Dla niewiedzących o co chodzi polecam wygooglować frazę latimer garden").

Nie jestem botanikiem, a moja wiedza biologiczna zatrzymała się na poziomie matury, dlatego też postanowiłem zwrócić się do Państwa o poradę.

Pytań jest kilka.
Czy jest możliwe zaszczepienie tam kilku różnych odmian roślin, tak by w dłuższej perspektywie ogródek pozostawał różnorodny? Czy raczej należy się spodziewać, że prędzej czy później któraś z roślin zdominuje ekosystem i całkowiecie wyprze pozostałe? Może jakieś pomysły na ciekawe symbiozy?
Jaką ilość ziemi, nawozów, wody potrzebaby na taki 25l-30l balon?
Czy dobrym pomysłem byłoby nawdychać tam CO2, tak by jego ilość była kilkukrotnie wyższa niż w atmosferze? (Kiedyś słyszałem, że wystarczy zwiększyć ilość CO2 dwukrotnie by rośliny rosły trzykrotnie lepiej) Ewentualnie, czy jest jakiś lepszy sposób na wpuszczenie tam CO2 niż nawdychanie/wdmuchanie?

z góry dziekuję za odpowiedzi i sugestie
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość