CKE 2011 - zadanie z Witowskiego vs. Nowa Matura.inny klucz

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
nelawi7
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2016, o 22:14

CKE 2011 - zadanie z Witowskiego vs. Nowa Matura.inny klucz

Post autor: nelawi7 »

Cześć
Często spotykam się z dziwnymi (chociaż teraz, juz nic mnie nie dziwi) niuansami w kluczach.

Analizując moje błędy, natknęłam się na taką oto ciekawostkę:

w zbiorze zadań Witowskiego, cz.2- stare wydanie (czyli organiczna), polecenie do zadania 672 POCHODZĄCEGO Z ARKUSZA A1 SIERPNIOWEJ MATURY DLA POZIOMU PODSTAWOWEGO 2011 (zadanie 24 na maturze) brzmi:

Przedstaw wzór PÓŁSTRUKTURALNY (grupowy) jednego dowolnego produktu monobromowania węglowodoru I.

I głównym problemem jest tu - półstrukturalny"

Patrząc w klucz odpowiedzi, znajdujemy coś takiego: I teraz tak: CZEMU W ARKUSZACH NOWEJ PODSTAWY (np czerwiec 2016) NIE UZNAJE SIĘ TAK PISANYCH WZORÓW PÓŁSTRUKTURALNYCH, tylko muszą być one zapisane w jednym ciągu np. CH3-CH(CH3)-CH3
Czy dobrze rozumiem, że Ktos tam wymyśla coraz to nowsze pierdoły, zeby tylko maturzystę na czymś złapać

Przez 3 lata liceum nikt nie pisnął słówka, ze źle zapisuję wzór półstrukturalny - choć skończyłam jedno z najlepszych z Polsce. Czemu teraz lata ciężkiej pracy moga okazać się zmarnowanymi, bo CKE ciągle zmienia i ulepsza te śmieszne egzaminy?

Jak żyć
Sygitta
Posty: 23
Rejestracja: 6 gru 2016, o 22:52

Re: CKE 2011 - zadanie z Witowskiego vs. Nowa Matura.inny kl

Post autor: Sygitta »

Gdzie w czerwcu jest tak napisane?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości