Nikon Eclipse E800

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Finał sprawy z rozwaloną nasadka.

Paczka byla ubezpieczona na 100$. Wnioski w przypadku uszkodzonej przesylki:

- zatrzymac opakowanie (nie wpadlem na to)
- reklamowac SZYBKO, a najlepiej od razu na poczcie (dziwie sie ze tego nie zrobilem slyszac jak grzechota.)
- nie wystawiac sprzedajcemu negatywa, choc w pierwszej emocjonalnej reakcji mialem na to duza ochote - nasadka o wadze ok 5kg byla zapakowana w jedna warstwe folii babelkowej i cienkie tekturowe pudlo. nie miala prawa dojsc w calosci.
- pomimo dzialan sprzedawcy po ok. 3 miesiacach (to chyba byl ups) prob wykrecania sie osiagneli swoj cel - postanowili zrzucic odpowiedzialnosc za postepowanie z przesylka na poczte po polskiej stronie - nie mam opakowania, termin reklamacji minal - szach-mat.

Co zrobilem:

- dogadalem sie ze sprzedajcym, ktory naprawde sporo zrobil w tej sprawie, majac chyba swiadomosc ze to jak to bylo zapakowane jest jednak po jego stronie.
- wystawilem nieuszkodzone okulary po dosc wysokiej cenie. sprzedalem
- ustalilismy refund i gitara

Odzyskalem w efekcie ~70% poniesionych kosztow
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: closeitup »

dobre i 70% chociaz zawsze szkoda straconej kasy. nawet malej.

napisz na jakim etapie jest teraz Twoj set. Co juz masz a na co jeszcze polujesz.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Zalezy jak patrzec - ja wole cieszyc sie ze odzyskalem 70% niz ze stracilem 30

Do upolowania:
- zmieniacz powiekszen V-IM - bedzie cholernie ciezko to znalezc najpredzej z jakims mikroskopem, czasem trafiaja sie korpusy E 800/1000
- rewolwer manualny na 6 albo 7 obiektywow
- obiektywy, 40 i 100 do KF ewentulnie tez te LWD 20 i 40 z korekcja na szkielko i bez
- zarowka do FL
- niebieska kosc do fl

Docelowo kiedys tam, set idealny:
- obiektywy WI 20 i 40
- olejowy kondensor do DIC - i tu potrzebna wiedza czy nowsze czesci i pasuja do E (pryzmaty i slajdery watpie chodzi o rewolwery i kondensory) w i jest osobny kondensor olejowy do DIC NA 1.4, z tylko jednym modulem, gdyby pasowalo w ostatecznej ostatecznosci mozna by kupic kiedys nowy

Jakby nie patrzec worek bez dna
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: closeitup »

nigdy tego zmianiacza nie widzialem. nawet nie wiedzialem, ze dla e800 taki byl.
obiektywy do kf dostaniesz z latwoscia. ja calkowicie zrezygnowalem z kf. zamiast tego do kondensora wrzucilem krazek df i pryzmaty DIC. w fl raczej tez nie bede sie pchal - chociaz gdybym trafil jakas mega okazje to kto wie.

jesli chodzi o pryzmaty i i E to z cala pewnoscia nie sa kompatybilne. poluj moze na soczewke olejowa do swojego ccu. byloby bez kombinowania z czesciami od i. tylko wtedy dojdzie polowanie na pryzmaty olejowe.
obiektywy 20 i 40wi tez bym przytulil, ale wiem, ze to nierealne w przewidywalnej przyszlosci
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

W tym jest:
e1000-1b.jpg
Dla e600 zmieniacz widzialem tylko raz u dealera za cene niewiele nizsza od nowego, poszedl za chyba 2,4k$.

Ja tego e800 kupilem glownie dla Fl, ale to i tak uruchomie za jakis czas.

Soczewka olejowa do CCU - nie widzialem nigdy. Pryzmatow tez za bardzo w ostatnich latach nie ma. Wolalbym miec opcje, ze moge polegac na tym, ze moge kupic nowy. Wystarczyloby zeby kondensory pasowaly, tylko jeszcze nie znalazlem kogos kto by to mial sprawdzone.
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: closeitup »

rzeczywiscie soczewka olejowa do ccu jest tak rzadka, ze prawie zwatpilem, ze ja produkowali. jedyna jaka widzialem jest akurat u mnie
pryzmaty olejowe troche latwiej zdobyc, ale L nigdy nie widzialem na sprzedaz i jest on na mojej liscie zakupowej. na szczescie jego brak nie doskwiera bo przy na<0.5 suchy sprawdza sie znakomicie.

bedzie bardzo ciezko sprawdzic kompatybilnosc czesci i i E. Chyba, ze ktos za granica ma oba systemy i zechce sie podzielic ta wiedza. z tego co widac na fotkach w necie to olejowy wydaje sie miec dokladnie takie samo mocowanie jak w systemie E. ja widzialem go najtaniej za 750$ (bez pryzmatu oczywiscie).
JohnyM

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: JohnyM »

Kondensory mają to samo mocowanie od czasów CFN, ale nie wiem, czy przyzmaty będą pasowały.

Co do zmieniacza powiększeń, co chcesz uzyskać z jego pomocą? Może mam trik, który Ci się spodoba.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Za 5-6 lat obserwacji rynku - nie spotkalem sie rowniez z olejowa soczewka do ccu.

Johny - dzieki
bedzie bardzo ciezko sprawdzic kompatybilnosc czesci i i E
Skoro kondensory sa ok, to juz cenna informacja zostaja rewolwery, na oko wyglada to bardzo podobnie.
Co do zmieniacza powiększeń, co chcesz uzyskać z jego pomocą? Może mam trik, który Ci się spodoba.
Kwestia kadrowania i komponowania zdjec, czasem przydaloby sie jakies lekko mniejsze lub wieksze powiekszenie. W FXA byl wbudowany taki z soczewka bertranda, niestety eclipsy juz jej nie maja
JohnyM

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: JohnyM »

Możesz wypróbować za grosze telekonwerter fotograficzny, bagnetowy. Do canona dostaniesz 1.4x , 1.7x i 2x. Na biolarze mi działało, na microphocie nie za bardzo, ale jeszcze z tym kombinuję (specyfika Sony, ty masz canona więc powinno być OK). Najlepiej pożyczyć od znajomego fotografa na test.
Jeśli chodzi o mniejsze powiększenine, to jest tzw. speedbooster, ale jest dość drogi i nie próbowałem.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Dzieki Ci za ten patent!
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Odpowiedz na pytanie czemu od tak dawna nie publikuje nowych fotografii.

Historia tego mikroskopu trwa nadal, choc od mniej wiecej 2 lat stoi i sie kurzy. Kupilem go wydajac znaczna czesc oszczednosci, nie zwazajac - na juz wtedy zarysowywujaca sie tendencje spadkowa - w mojej pracy. Wiedzialem, ze sprzedajac E600 wyjde conajmniej na zero.

Glowicy wielotorowej w E800 nie bylem w stanie w pełni odpalic bo potrzebuje dodatkowego, zewnetrznego, zasilacza. Kupilem nasadke tri - przyjechala (pierwszy taki moj przypadek) w kawalkach. Cos niecos odzyskalem sprzedajac okulary i kupilem kolejna. I tu balans finansowy na ten projekt osiagnal punkt krytyczny i zszedł pod kreskę, w połącznieu z kryzysem zawodowym uznałem ze wstrzymuję sprawę. Potem strzelił newralgiczny dla E800 trybik poruszajacy kondensor, ktory jest plastikowy (!!!). Nikt nie podjał się wykonania zamiennika, cena sprowadzenia z USA w calosci metalowego to ok. 700-800 zł.

Wrócę, jeszcze nie planuję dokładnie kiedy, ale wrócę (: Co bym powiedział sobie sprzed 2,5 roku kiedy zdecydowalem sie na ten zakup? Zostań z tym co jest, bo jest ok (:

Morał - rób co się da z tym co masz (:
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: Boguslaw »

Ogólnie nieciekawie wyszło :-(
Jednak trzymamy kciuki, a wiara, upór i samozaparcie cudów nie czyni, ale daje nadzieję...
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: Boguslaw »

Przypomniało mi się, oferty ludzi z makropasja
makropasja.pl/viewtopic.php?f=19&t=2379&p=113048&hilit=Raynox#p113048
Możesz powołać się na "Bogusław".
Nie znam się, ale może...?
Czy to jest w zakresie ich możliwości, nie wiem???

Cyt. "Witam konstruktorów makropasji ;) Chciałbym zaproponować usługi jak w temacie, tak aby te wszystkie wasze sanki, trzymaczki, stoliczki i inne pomysły ujrzały światło dzienne. Proszę pisać co i jak, najlepiej konkrety - rysunek, materiał, ilość sztuk. W miarę czasu i możliwości postaram się to wykonać. Ceny obróbki nie będą wygórowane :)

P.S. jedyne zastrzeżenie - nie bawię się w sprawy związane z filtrami/redukcjami (gwinty typu M42x0,5, albo 58>52 itp.), bo takie można kupić tanio w sieci po przeszukaniu.
P.S. II - nie ograniczam się oczywiście tylko do spraw foto ;) kosiarki, promy kosmiczne, przyciski do papieru, co kto potrzebuje ;)
"

Ps.
pu5z3k kiedyś był przez chwilę tu na Forum.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości