kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
pawbla86
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2016, o 15:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: pawbla86 »

sznajdery biją na głowe ob mikroskopowe-( masakra, koniec dyskusji-D
"Jeśli kiedyś go wymienię, to na MP-E65 zabiłes mnie tym-D
Załączniki
Czarny pająk_2d.jpg
pawbla86
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2016, o 15:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: pawbla86 »

a zresztą
tu masz większośc z CFN-a 4x/0.20

i wyrzuc chłopie te sznajdery-D
pawbla86
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2016, o 15:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: pawbla86 »

"Absolutnie CFN lub CFI 4x/0.20 jest na mojej liście zakupów. Nie widzę jednak w jaki sposób miałby on zastąpić mojego Schneidera, który jest jednym z najlepszych szkieł w swojej kategorii. Jeśli kiedyś go wymienię, to na MP-E65."

zapewne chodziło Ci o to że NIE jest na Twojej liście. Teraz pokaż mi foty z tego sznajdera -)
Ja swoje pokazałem, niech inni porównają -)

poza tym KREBS robi nie sznajderami a mikroskopowymi, zawsze robił !

teraz chyba nawet używa MITUTOYO ale.wątpie żebys wiedział o czym pisze-D
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

Argumenty haha czy zwlaszcza pokaz swoje gnioty sa w tonie jaki mi sie zdecydowanie nie podoba i nastepne takie posty bede edytowal, zreszta jest to naruszenie regulaminu. Rowniez nie polecam oceny sprzetu w stylu badziewie, tragedia itp. dla jednego tak jest, dla innego nie - chce uzywac, niech sobie uzywa.

W ramach mojego komentarza:
1517105.jpg
pawbla86
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2016, o 15:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: pawbla86 »

Oczywiście znam swoją wartośc a konkretnie wartośc swoich wypowiedzi, dlatego też użyłem argumentów (zdj) o które KTOS prosił-) W zamian nie dostałem nic-D

a i jeszcze jedna sprawa ok z gniotami może przesadzilem, ale. nazywac kogos patomorfologiem to można?

mod: polecam dyskusje ze swojego punktu widzenia, zamniast Ty to Ty tamto
PS.Patomorfologia – dział medycyny zajmujący się rozpoznawaniem, klasyfikacją oraz czynnikami prognostycznymi chorób na podstawie zmian morfologicznych w tkankach i narządach.[.]
JohnyM

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: JohnyM »

pawbla86 pisze:sznajdery biją na głowe ob mikroskopowe-( masakra, koniec dyskusji-D
"Jeśli kiedyś go wymienię, to na MP-E65 zabiłes mnie tym-D
No ok, C.Krebs, wielokrotny laureat Bioscapes i Small World np. takie gnioty produkuje:
photomacrography.net/forum/viewtopic.php?t=390&highlight=charles+componon

Ja wiem, że nie widać tak fajnie jak u ciebie tej lampy pierścieniowej, ale musisz przyznać, że jak na taki gniot, to na 3 z dwoma minusami zasłużył.

Gdy Pan Krebs zmienił schneidery na tą imitację szkła mp-e65, to już nawet na te 3 nie wyciąga. Ja wiem, że oczy krwawią, ale jak ktoś jest odważny, to niech zerknie:
photomacrography.net/forum/viewtopic.php?t=20847&highlight=mpe
pawbla86 pisze:koniec dyskusji-D
No rzeczywiście, koniec powinien nastąpić, bo brak jest jakiegokolwiek logicznego wywodu z twojej strony. Jak widać poniżej, w rozmowie o obiektywach słabszych od 4x, wrzucasz zdjęcie (wcale nie najlepsze technicznie, choć całkiem ładne) w skali 10:1
pawbla86 pisze: i wyrzuc chłopie te sznajdery-D
Jestem pracownikiem naukowym, nie zajmuję się rolą. Nie zamierzam wyrzucać Schneidery. Jeśli nabędę Mp-E65, wtedy je sprzedam.
pawbla86 pisze: p.s. Teraz ja czekam na Twoje gnioty sznajderem -DDDD
Nie bardzo rozumiem czego oczekujesz. Na dyskusję o obiektywach (i skalach) 1:1 do 1:3 wrzucasz galerię ze zdjęciami w skali 4:1 do 10:1 i może więcej. To tak jak gdyby na wystawę leksusów przyjechać czołgiem, a potem się dziwić, że nie dostało się nagrody za piękno.

Np: w twoim stylu mogę zarzucić galerią z grzybami w skali 40x, co ma się podobnie do tematu jak twoja:
get.google.com/albumarchive/110216219979417982302/album/AF1QipNO8gcOaHLfJQxEOWgafjgs8lkfI4iXvPr4ylm5


Link do galeri z terenowymi zbliżeniami z ręki (do 1:1) jest w mojej sygnaturze. Album Zima jest praktycznie wyłącznie minolta 100/2.8 głównie 1:1, czasem trochę mniej.

Zdjęcia w większej skali, można zobaczyć w mojej picasie, wielokrotnie linkowana na forum np:
get.google.com/albumarchive/110216219979417982302/album/AF1QipMrvIMVDvpkXd_CufSbv9jskmFplTBpgpI_0bbk
pawbla86 pisze: Oczywiście znam swoją wartośc a konkretnie wartośc swoich wypowiedzi, dlatego też użyłem argumentów (zdj) o które KTOS prosił-) W zamian nie dostałem nic-D
Poproszę o więcej niż 5 minut na odpowiedź.
pawbla86 pisze: zapewne chodziło Ci o to że NIE jest na Twojej liście.
Chodziło mi o to co napisałem. Mam w planach zakup 4x PA CFN lub CFI, sprawa do przemyślenia.

pawbla86 pisze: poza tym KREBS robi nie sznajderami a mikroskopowymi, zawsze robił !
Myślę, że dwoma linkami powyżej, udowodniłem, że jest inaczej. Linków mogłoby być o wiele więcej.

pawbla86 pisze:MITUTOYO ale.wątpie żebys wiedział o czym pisze-D
Znam mikroskopy metalograficzne Mitutoyo, jak większość innych starych i aktualnych mikroskopów jakie były/są na rynku.
Choć przyznaję, że nie wiem o czym piszesz (czas teraźniejszy).
pawbla86 pisze:ale. nazywac kogos patomorfologiem to można?
To mnie ubawiło

P.S: to mój ostatni post w tym temacie, bo czuję że zaraz zostanę pobity doświadczeniem.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

pawbla86 - mowilem ze wypowiedzi w takim tonie nie bede tu tolerowac.

Zamykam temat, odblokuję jak emocje trochę opadną
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Nikon PlanApo 20x

Post autor: mikrotom »

Stan doskonały jak nowy nie ma żadnych śladów używania, daje doskonały obraz, kto chce?

J. przenieś tam gdzie tego miejsce emocje opadły już czas ale wtedy przynajmniej forum ożyło i coś się działo
Załączniki
s11 (1 of 1)-9.jpg
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Pickul »

Wymienię obiektywy mikroskopowe na dł. tubusu 160 mm, mam:

Zeiss Neofluor 100/1,3 Ph3, Zeiss Apo 16/0,40, Zeiss Plan Apo 4/0,16, Zeiss Plan 3,2/0,10,
Leitz Plan 2,5/0,08, Leitz NPL Fluor 6,3/0,20, Leitz Plan Fluor 10/0,3

Szukam:
obiektyw 4X, tylko Nikon, ewentualnie Olympus,
Nikon: CFN Plan 4/0,13, CFN Plan Apo 4/0,20
Olympus: SPlan, lub Splan Apo.

Tylko wymiana nie sprzedaje, wymienię z obiektywną stratą dla siebie, nawet trzy, cztery obiektywy
za jedną czwórkę, oczywiście zależy od modelu.
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: mikrotom »

Kro pierwszy ten lepszy oczywiście z lepszą propozycją przekonania mnie że bardzo chcą posiadać te bardzo unikatowe przedmioty, aż mi szkoda i co ja teraz będę miał to ostatnie moje rodzynki
a wyobraźcie sobie że MNT6 miałem sześć ( widok rozłożonych wszystkich na stole zapierał dech )
Załączniki
s11 (1 of 1)-12.jpg
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: mikrotom »

Jestem Pewien że w tym magazynowym stanie nigdy więcej się nie pojawią
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Boguslaw »

mikrotom, to proszę bardzo podaj mi ceną za MNT6
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: mikrotom »

Nie nie Bogusław nie w ten sposób , gdybym był dilerem to bym cene podał ale nim nie jestem , każdy przedmiot ma dla mnie wartość sentymentalną np oświetlacz jest z 80 roku to antyk 37 lat trzymał pewien dziadek serwisant PZO w szafie kiedy mu się zmarło ja to zdobyłem , nie chce tego sprzedawać i gdyby nie obecna sytuacja nie myślałbym o tym .
Ktoś kto chce posiadać te przedmioty niech mnie przekona , wszystko ma swoją cenę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości