Czy zgnite jabłka to dobry nawóż dla drzew ?

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
darek888
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2007, o 12:22

Re: Czy zgnite jabłka to dobry nawóż dla drzew ?

Post autor: darek888 »

Witam - opadłe z drzew i gnijące jabłka należy zbierać i usuwać. Jeżeli zgniją i rozłożą sie pod drzewem owocowym to zakwaszą glebę co jest bardzo niekorzystne. W dłuższym okresie może to doprowadzić do uschnięcia drzewa. Pozdrawiam - Darek.
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Czy zgnite jabłka to dobry nawóż dla drzew ?

Post autor: arti »

darek888 pisze:Jeżeli zgniją i rozłożą sie pod drzewem owocowym to zakwaszą glebę co jest bardzo niekorzystne.
rzeczywiście u nas na działce są jabłonie pod którymi (według sąsiadów) od 5 lat gniły jabłka
Bo nikt ich nie zbierał. Teraz drzewa już prawie nie owocują
Awatar użytkownika
dziewanna
Posty: 224
Rejestracja: 19 maja 2007, o 09:32

Re: Czy zgnite jabłka to dobry nawóż dla drzew ?

Post autor: dziewanna »

My nie zbieramy zgnilych jablek, fakt, ze nie ma ich wiele bo te lepsze spady ida na skup, ale raczej zbytnio nie zbieramy. Wyrosla nam masa niezapominajek wokol drzew, sad mamy od wiel juz lat i na razie drzewa nie obumieraly.
CZYK0
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 14:02

Re: Czy zgnite jabłka to dobry nawóż dla drzew ?

Post autor: CZYK0 »

Ja wszystko co wiem o nawozach, dowiedziałam się z tego bloga: [mod], jeżeli szukacie jakichś porad to polecam wam zajrzeć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości