Dobry wynik na maturze,medycyna,a centyle

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
maxmaraaaa
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2017, o 12:01

Dobry wynik na maturze,medycyna,a centyle

Post autor: maxmaraaaa »

Cześć wszystkim,
mój chłopak razem z rocznikiem 96 pisał rozszerzoną maturę z biologii i chemii.Napisał ją na 93 i 85%,jednak po LO nie chciał iść na lekarski i wybrał inny kierunek.Po pierwszym semestrze uznał,że to nie to i po roku bez poprawy matury składał papiery na lekarski.Złożył m.in na UMP,gdzie obcięli mu 20 punktów w rekrutacji,licząc punkty wedlug przelicznika centylowego. okazało się,że 1 % w jego przypadku to nie jest 1 pkt,pomimo iż na stronie rekrutacji UMP nie ma takiej informacji,że przeliczają inaczej punkty.W tym roku mój chłopak kolejny raz pisze maturę.To dla mnie śmieszne,że ma poprawiać tak dobre wyniki,ale cóż.W związku z tym,co jeśli matury nie poprawi albo napisze ją gorzej? Nie dostanie wtedy aneksu do matury,a więc stare wyniki będą przeliczane wedlug centyli ?
Czy ktoś z Was zna uczelnie medyczne,gdzie nie przeliczają punktów według centyli ? Proszę o info
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości