Jakie studia wybrać?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
bezpomyslu
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2017, o 16:17

Jakie studia wybrać?

Post autor: bezpomyslu »

Cześć
Mam mały, może nawet duży problem - nie mam pojęcia jakie studia wybrać. Matura poszła mi na tyle dobrze, że raczej tam gdzie złożę to się dostanę i to jest właśnie problem. Przez ostatni rok nastawiłam się na Inżynierie mechaniczno-medyczną na Politechnice Gdańskiej, ale teraz zaczęłam się znowu zastanawiać nad lekarsko-dentystycznym i nie wiem co wybrać. Problem jest taki, że obawiam się, że może mi nie przypasować forma nauki na GUM, bo jednak przeważa we mnie ścisłowiec - na matematykę czy chemię nie musiałam poświęcać prawie wcale czasu, bo po prostu to rozumiałam. Ale też obawiam się PG, bo jednak kierunek który mi się podoba do najłatwiejszych raczej nie należy i nie wiem jak będzie z fizyką, bo jednak miałam ją tylko rok. Wszyscy mi mówią, że po kierunku medyczny będę miała większe możliwości w przyszłości, ale nie obawiam się tego, bo nawet jeśli po PG miałabym mniejsze możliwości to jednak jestem na tyle wszechstronna, że raczej bym sobie poradziła w czymś innym. Nie myślę o GUM ze względu na szansę na wysokie zarobki, bo na tym mi nie zależy, myślę o nim ponieważ to zawsze był jakiś mój plan na życie jak byłam młodsza, ale teraz już naprawdę nie wiem, bo oba kierunki interesują mnie w tym samym stopniu.
Co wy byście zrobili na moim miejscu?
Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: Szalona Biolożka »

Mam podobny problem zastanawiam się nad biologią i biochemią, tylko chcę wziąć te 2 kierunki rok po roku i skończyć oba, nie wiem, gdzie iść najpierw fajną sprawą są międzywydziałowe studia matematyczno-przyrodnicze, nad którymi myślałam ale niestety nie ma na nich biochemii, tylko biologia jest. Może właśnie spróbuj gdzieś pójść na jedną uczelnię i wziąć 2 kierunki

bezpomyslu
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2017, o 16:17

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: bezpomyslu »

[quote="Szalona Biolożka"]Mam podobny problem zastanawiam się nad biologią i biochemią, tylko chcę wziąć te 2 kierunki rok po roku i skończyć oba, nie wiem, gdzie iść najpierw fajną sprawą są międzywydziałowe studia matematyczno-przyrodnicze, nad którymi myślałam ale niestety nie ma na nich biochemii, tylko biologia jest. Może właśnie spróbuj gdzieś pójść na jedną uczelnię i wziąć 2 kierunki

Jeśli poszłabym na Inżynierie mechaniczno-medyczną to właśnie myślałam o zaczęciu za rok dodatkowo chemii, jeśli nie miałabym większych problemów z tym pierwszym kierunkiem. Mam już za duży bałagan w głowie przez to wybieranie kierunków.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości