biologia i studium farmaceutyczne

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
videl
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2008, o 11:13

biologia i studium farmaceutyczne

Post autor: videl »

Witam.
W zeszlym roku zdawalam mature z biologii na poziomie podstawowym, ktora dobrze mi poszla bo napisalam na 80% Chcialabym wiec zapytac, czy z taka matura mozna sie dostac na studia zwiazane z biologia? Nie jestem zbyt zainteresowana praca nauczyciela, a na zadne kierunki medyczne pewnie nie mam szans, bo jest wymagana biologia rozszerzona. Myslalam o Krakowie, albo Wroclawiu. Slyszalam, ze na AP jest biologia, interesuje mnie tylko czy jest to biologia nauczycielska czy tez nie, moze studiuje tam ktos i sie wypowie
Chcialam tez zapytac czy istnieje studium farmaceutyczne zaoczne? I czy oplaca sie studiowac biologie i chodzic do takiej szkoly jednoczesnie? I czy jest taka szkola w Krakowie?
Bylabym wdzieczna za kazda odpowiedz i prosilabym aby nie komentowano zlosliwie mojego posta. Szukalam wszedzie odpowiedzi i nie moglam znalezc. Moze ktos orientuje sie w tym temacie i moglby mi pomoc? Z gory dziekuje za odpowiedz
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: biologia i studium farmaceutyczne

Post autor: Medycyna Lwów »

mogę się wypowiedzieć co do studium farmaceutycznego bo moja przyjaciólka i koleżanka do tekich chodzą. Nauki jest sporo, ale znacznie mniej niż na farmacji (bez porównania) - trwa 2 lata + 2 lata stażu w aptece i biora pod uwagę w rekrutacji ocenę z świadectwa maturalnego z biologii i chemii (nie maturę). Jedna koleżanka chodzi dziennie do takiego studium w Wa-wie a zaocznie studiuje na SGGW, a druga dziennie studiuje właśnie biologię w Poznaniu i zaocznie robi technika farmacji i to ta nie ma praktycznie czasu na nic. Co do samego zawodu to uważam ze nie jest zły i o pracę zwłaszcza w dużych miastach bardzo łatwo. Pzdr
videl
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2008, o 11:13

Re: biologia i studium farmaceutyczne

Post autor: videl »

Dzieki Czyli jednak jest studium zaoczne
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: biologia i studium farmaceutyczne

Post autor: tin »

Kamil przestarzałe informacje. Teraz staż po technikum jest 1 rok, a niektóre szkoły i bez rekrutacji przyjmują na taki kierunek.
Kasia;)
Posty: 210
Rejestracja: 29 gru 2007, o 21:50

Re: biologia i studium farmaceutyczne

Post autor: Kasia;) »

Nie wiem jak to jest ze studium farmaceutycznym, ale myślę że będzie Ci dość ciężko dostać się na biologię, jeśli zdawałaś tylko ten predmiot na poziomie podstawowym, a chemię też zdawałaś?
Na UAM nie ma biologii nuczycielskiej- możesz zrobić kurs pedagogiczny na 4 roku, ale rozumiem, że to Cię nie interesuje po 2 roku decydujesz się na specjalność: biologia człowieka, eksperymentalna, molekularna lub środowiska
videl
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2008, o 11:13

Re: biologia i studium farmaceutyczne

Post autor: videl »

Wlasnie zdawalam tylko biologie. Zaluje teraz, ze nie zdawalam jej na poziomie rozszerzonym. Ale teraz nic nie poradze.
Slyszalam, ze na AP mozna sie dostac z biologia podstawowa, albo na Uniwersytet Przyrodniczy we Wroclawiu. Tylko interesuje mnie czy to jest biologia nauczycielska, czy nie Moze ktos wie cos na ten temat?
majka20
Posty: 18
Rejestracja: 18 lut 2008, o 11:24

Re: biologia i studium farmaceutyczne

Post autor: majka20 »

no właśnie ogólnie stwierdzam że studium farmaceutyczne to nic ciekawego i marnowanie czasu Tak wynka przynajmniej z opini innych. chciałam iść na studium ale powoli już mi się odmienia.tyle opini czytałam o konfrontacjach między magistrami a technikami w aptece. kocham biole i chemię. .Farmacja jest moim marzeniem czy ktoś mnie przekona, że studium jest warte poświecenia czasu.
YouG
Posty: 10
Rejestracja: 21 lut 2008, o 11:11

biologia i studium farmaceutyczne

Post autor: YouG »

Jesli chodzi o studium to wiekszosc osob idzie tam zrobic technika a potem wybiera sie na farmacje juz z jakas tam wiedza w tym zakresie. Praca po takim studium to jedynie opychanie lekow w aptece z tego co wiem. Jesli chce sie np pracowac przy produkcji lekow itp to trzeba miec tytul minimum magistra.
Co do studiowania biologi, na niektorych rolniczych nie jest wymagana biologia rozsz, ale za zdawanie tego poziomu otrzymuje sie wiecej punktow podczas rekrutacji. Bodajze uniwersytet opolski nie wymaga bio rozsz, akademia swietokrzyska tez nie. Najlepiej poszperac na stronach uczelni jakie sa wymagania, bo zmieniaja sie one co roku i lepiej sie opierac na najnowszych danych.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: biologia i studium farmaceutyczne

Post autor: Korczaszko »

YouG pisze:ie wymaga bio rozsz, akademia swietokrzyska tez nie
tam to przyjmą wszystkich ehh połowa moich nauczycieli skończyła tą uczelnię
YouG
Posty: 10
Rejestracja: 21 lut 2008, o 11:11

Re: biologia i studium farmaceutyczne

Post autor: YouG »

U mnie polowa nauczycieli skonczyla UŚ, przynajmniej ci od biologii
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: biologia i studium farmaceutyczne

Post autor: Korczaszko »

ale UŚ chyba nie cieszy się tak złą sławą jak akademia świętokrzyska idą tam ludzie ze świętokrzyskiego, których nigdzie indziej nie chcieli (no chyba, że przez sytuację materialną) koniec off topa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość