Poszukiwania stanowisk kanianki

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Agnieszka11448
Posty: 1
Rejestracja: 2 sie 2016, o 11:09

Poszukiwania stanowisk kanianki

Post autor: Agnieszka11448 »

Witam, jestem uczennicą liceum i planuje brać udział w olimpiadzie biologicznej. po długim okresie zastanawiania się na jaki temat napisać pracę na olimpiadę w końcu pojawił się pomysł, jednak aby go zrealizować do moich badań potrzebuję kanianki ( interesuje mnie głównie kanianka macierzankowa i kanianka koniczynowa, chociaż inne gatunki również jak najbardziej by się nadały). Niestety w mojej najbliższej okolicy nie ma stanowiska gdzie ona by występowała, dlatego zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich, którzy wiedzą gdzie mogłabym ją znaleźć o przekazanie mi takiej informacji. Najlepiej aby były to stanowiska w Polsce południowo-wschodniej (podobno można znaleźć kaniankę macierzankową na Laworcie w Bieszczadach, czy ktoś coś o tym wie, widziała? ) Proszę o pomoc i z góry dziękuję
Załączniki
398.jpg
Cuscuta_epithymum_(habitus).jpg
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Poszukiwania stanowisk kanianki

Post autor: AnnaWP »

Nie potrafię szczegółowo pomóc, ale coś wygrzebałam:
degruyter.com/downloadpdf/j/umcsbio.2011.66.issue-2/v10067-012-0003-2/v10067-012-0003-2.xml
bpn.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=216&Itemid=170
Pobóg
Posty: 167
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:27

Re: Poszukiwania stanowisk kanianki

Post autor: Pobóg »

Kanianka macierzankowa Cuscuta epithymum w Polsce południowo-wschodniej jest i to na wielu stanowiskach, więc szanse znalezienia są: atlas-roslin.pl/htm/wystepowanie-4109.htm
Gdzie dokładnie występuje możesz spróbować dowiedzieć się jeszcze na 2 innych niż nasze forach botanicznych. Może ktoś się odezwie. Jedno z nich rzekomo jest zablokowane, ale w rzeczywistości działa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości