Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
alutka0012
Posty: 18
Rejestracja: 21 cze 2007, o 20:34

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: alutka0012 »

a co w tym przerażającego?40tka to nie 100tka!.To połowa życia.i chyba lepiej w tej połowie robić coś co się chce! a z pieniędzmi zawsze sobie można jakoś poradzić.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:zy nie przeraża Cię perspektywa czterdziestu kilku lat jak będziesz dopierokimś w tym fachu, czyli zrobisz specjalizację?
w czasie robienia specki już się zarabia (to oczywiście zależy od tego jaką specjalizację się robi - jedni mają wieksze szanse na dorobienie, inni mniejsze).

[ Dodano: Pią Lut 27, 2009 17:15 ]
alutka0012 pisze:a z pieniędzmi zawsze sobie można jakoś poradzić.
powiedz to w elektrowni, gazowni , ciepłowni itd. ]
30tka na karku
Posty: 13
Rejestracja: 24 lut 2009, o 21:20

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: 30tka na karku »

Co do pieniedzy-niewielkie oszczednosci + byc moze stypendium naukowe + byc moze jakies korepetycje +praca za granica w wakacje. Jak to nie wystarczy to sprzedam lub wydzierzawie poletko ktore posiadam:)
Co zas sie tyczy drugiej czesci pytania- Kamil, kiedy mialam 24 lata i konczylam studia, tez zastanawialam sie nad medycyna. Jednak powiedzialam sobie wtedyskoncze medycyne bede stara trzydziestka, kiedy czas na rodzine, dzieci itp". I dalam sobie wtedy spokoj. Potem byl wyjazd za granice, imanie sie pracy w wielu roznych profesjach i miejscach, szukanie czegos odpowiedniego i ciagle zalowanie, ze sie nie sprobowalo zostac lekarzem. Potem powrot do Polski, praca zawodowa nienajgorzej platna ale nie dajaca zadowolenia. i Tak wiec postanowilam przestac zagluszac sumienie i sprobowac zdac na AM. Wiem, ze kiedy mialam 20 lat 30tka jawila mi sie jako prawie podeszly wiek, teraz tak samo jawi mi sie 40tka, ale jestem pewna, ze kiedy nadejdzie, nie bede sie czula wcale staro. No i wreszcie (mam nadzieje) bede mogla wstawac rano z ochota do pracy .
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: Medycyna Lwów »

skoro tak to życzę powodzenia
Morfeusz pisze:w czasie robienia specki już się zarabia (to oczywiście zależy od tego jaką specjalizację się robi - jedni mają wieksze szanse na dorobienie, inni mniejsze).
wiem wiem, źle się wyraziłem pierwotnie.
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: butterflyleg »

Podziwiam cię
Niewiele ludzi zdecydowałoby się na taki odważny krok będąc w twojej sytuacji. Mam nadzieję, że ci się uda
xienka

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: xienka »

butterflyleg pisze:Niewiele ludzi zdecydowałoby się na taki odważny krok będąc w twojej sytuacji. Mam nadzieję, że ci się uda
Oni będą na pewno dobrymi lekarzami, próbując tyle razy. widać, że im zależy i to na pewno nie chodzi o pieniądze, tak jak innym.
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: damian552 »

yo_medikusaa008 pisze:
butterflyleg pisze:Niewiele ludzi zdecydowałoby się na taki odważny krok będąc w twojej sytuacji. Mam nadzieję, że ci się uda
Oni będą na pewno dobrymi lekarzami, próbując tyle razy. widać, że im zależy i to na pewno nie chodzi o pieniądze, tak jak innym.
J. w ogóle co to za farmazony. To znaczy, że co jak ktoś się dostał za pierwszym razem to będzie złym lekarzem? Zaprzeproszeniem piep**enie.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: Usagi_Tsukino »

yo_medikusaa008 pisze:Oni będą na pewno dobrymi lekarzami, próbując tyle razy. widać, że im zależy i to na pewno nie chodzi o pieniądze, tak jak innym.
ech jeszcze rok wstecz moje poglądy były czysto altruistyczne. Teraz chcę iść na medycynę wiesz dlaczego ? Bo wiem, że to ciekawa praca. Po prostu. To samo myślę o aktorstwie, ale to inna bajka i ciężej się dostać jak na lek ] Poza tym który idzie dla kasy też może być dobrym lekarzem bo będzie mu zależało żeby mieć wielu pacjentów = kasę ] Chociaż ludzie dla kasy wybierają raczej inne kierunki, bardziej coś ekonomicznego ] Wystarczy spojrzeć na listę najbogatszych Lekarze? Nie głównie ekonomiści. Nie sądzę żeby po medycynie były takie kokosy ]
magdax
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 02:42

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: magdax »

mam prawie 24 lata i wydawalo mi sie, ze juz nawet dla mnie na medycyne za pozno. ze temat zamkniety. ze to bedzie na zawsze niespelnione marzenie.
skonczylam inne studia w tym roku -totalnie inny kierunek, ktory z medycyna nie ma nic wspolnego. zaluje, ze nie zmienilam kierunku studiow od razu, po pierwszym roku. zaluje, ze nie zdawalam na medycyne majac te 19 lat.
mimo iz skonczylam klase o profilu humanistycznym zawsze bardziej ciagnelo mnie do biologii. chemii nie lubilam, nie chcialo mi sie jej uczyc, jednak przyparta do muru potrafilam samodzielnie z zaleglosciami stad do tamtad ) nadrobic material chocby i w jeden dzien. fizyka to inna sprawa.
czytajac wasze posty uswiadomilam sobie, ze moze nie jest za pozno. nawet jesli nie w tym roku, to za rok. nic nigdy nie interesowalo mnie tak jak medycyna, to czemu nie sprobowac. w ciagu kazdej wizyty w szpitalu - ba u lekarza - czuje sie jak w swoim zywiole. w szpitalu czuje sie jak w domu.
zawod inny juz mam, wiec dorobic zawsze mozna. ponadto wierzcie mi, po sesji na mojej uczelni wiem, ze jestem w stanie opanowac rozny material - takze zarzucona jakis czas temu, biologie i chemie - na nowo. 5 lat studiow uczy tego i owego. i chyba sprobuje. dzieki za inspiracje. bo byc moze podejmuje jedna z najwazniejszych decyzji w moim zyciu.
xienka

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: xienka »

magdax idź, masz 24 lata uwierz, że to nie jest aż tak dużo.
ja słyszałam właśnie, że jak komuś marzy się medycyna, to ona nigdy z pamięci nie wymaże się, zawsze będzie chciało się studiować ją, a potem pracować w szpitalu/prywatnie itd. A to Ty w tym roku zdajesz maturę? i gdzie?
pozdrawiam. i 3mam kciuki. bardzo podziwiam takie osoby
Awatar użytkownika
zbychu
Posty: 109
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 21:31

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: zbychu »

magdax ja cie nie chce straszyć ale studiując medycyne będziesz często siedzieć do póżna w nocy i nie wiem czy będzie możliwe cośdorobić", ciekaw też jestem jaki kierunek studiowałaś bo sesja sesji nie równa, wiem to po sobie(za rok kończe 2 kierunek gdzie sesja=całkowite wyłączenie z rzeczywistości, a nawet jak sesji nie ma to trzeba poświęcić min 3 h-5h na przygotowanie się do zajęć), nie zrozum mnie żle kibicuje ci abyś się dostała ale jednak trzeba patrzyć na to wszystko cholernie realistycznie, rozumiem,że masz starą maturę? jeśli tak to nie oczekuj,że egzamin będzie na poziomie nowej matury ponoć jest dużo gorzej(tutaj cutuje głównie opinie staromaturzystów co podchodzili), ja sobie daje na powtórke materiału rok-dwa aby mieć jakiekolwiek szanse na zdanie,obyś tylko nie brała się teraz za naukę bo w tym roku nie masz już szans,a wiek 24 lata nie jest taki zły, jeśli ja się dostanę będe jeszcze starszy od ciebie mimo to będę próbować, doktorka pisała,że w służbie zdrowia panuje syf(i można powiedzieć w tym wypadku,że dosłownie i w przenośni) więc musisz się upewnić ze tego właśnie chcesz, zresztą dostanie się na studia to banał w porównaniu do tego co będzie potem, napisz jak ci poszło bo jeśli startujesz to będziesz zdawać w czerwcu
magdax
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 02:42

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: magdax »

hej,
nie, chyba nie wyrazilam sie jasno - zdawalam mature w 2003. dzieki za slowa otuchy )

zdaje sobie z tego sprawe , mam 24 lata, jak juz powiedzialam i w tym wieku wiem, ze to nie wybor latwy - nie boje sie nauki - chce tam zdawac dla siebie, wiec nauka mnie nie przeraza. studiowalam w innym jezyku, ktory srednio znalam. wiec uczylam sie wszystkiego nie dosc, zenormalnie to jeszcze w innym jezyku. powiem ci, ze to tragedia. doszlo do tego, ze teraz tak sie wytrenowalam, ze ucze sie czegos po polsku i momentalnie pamietam. powiem tak: pierwsze 3 lata u mnie to byla ciagla nauka - kiedy inni mieli luz w czasie roku, ja siedzialam i sie uczylam. w sesji bylo troche mniej nauki - jednak swoje musialam zrobic.
nie, jeszcze nie oszalalam. zaluje troche, ze ten rok przesiedzialam w sumie bezczynnie, ale tudno zamierzam sprobowac za rok. o egzaminie slyszalam, o przyjmowaniu ze stara matura tez - no coz tak sie tylko zastanawiam - na czym to polega,ze ten centralny egzamin - jest opisany jako matura czerwcowa (to ten sam co dla tych niedobitkow z maja?)?
a, ze panuje syf? wiem, ale wole siedziec w tym syfie, niz miec zal do siebie, ze nigdy nie sprobowalam. a doslownie rzecz biorac, to ja sie takich rzeczy nie boje.
miugo1
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2009, o 12:45

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: miugo1 »

Witam!
Proszę o namiary na testy na Akademie Medyczna dla starych maturzystów, jeśli ktoś ma proszę o info ma pw lub na maila:
Serdecznie dziękuje chcę spróbować za rok, ale chciałabym mniej więcej mieć obraz jak wyglądają takie tesy.
Z góry serdecznie dziękuje!
Ostatnio zmieniony 5 cze 2009, o 18:04 przez miugo1, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Michch i 13 gości