Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
30tka na karku
Posty: 13
Rejestracja: 24 lut 2009, o 21:20

Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: 30tka na karku »

Jak w temacie. Chcialabym zapytac z jakich ksiazek sie przygowywaliscie do testow z biol,chemii i fizyki? Przerabialiscie tylko zbiory zadan i repetytoria czy moze podreczniki z kazdej klasy liceum. Jezeli tak, to jakie? Prosze o informacje, jestem troche nie w temacue jako ze mature zdawalam juz 10 lat temu.
xienka

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: xienka »

Zdawałaś 10 lat temu i chcesz iść na medycynę ?
polecam osobiście do chemii książkę pazdro (ćwiczenia + podręcznik), a do biologii operon i do fizyki to samo.

pozdrawiam
30tka na karku
Posty: 13
Rejestracja: 24 lut 2009, o 21:20

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: 30tka na karku »

Ale jaki Operon? Do kazdej klasy Liceum osobny czy jakies repetyrorium czy co? Nieorientuje sie, za moich czasow byly calkiem inne ksiazki.Mozesz podac dokladne tytuly?
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: dragonka »

Rozszerzone podręczniki (3 tomy) do biologii wydawnictwa Operon.

Tak wyglada tom pierwszy:

Kod: Zaznacz cały

podreczniki-gandalf.pl/b/biologia-1-podrecznik-dla-liceum-C/
Polecam również repetytorium, ale to raczej po przeczytaniu podręczników, skoro dawno nie miałaś styczności z materiałem.

[ Dodano: Sro Lut 25, 2009 17:36 ]
Poza tym- repetytoria Jacka Danowskiego! Powinny spełnić swoją rolę w przygotowaniu do egzaminu (zresztą takie jest ich przeznaczenie).
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: Ann »

dragonka pisze:Poza tym- repetytoria Jacka Danowskiego! Powinny spełnić swoją rolę w przygotowaniu do egzaminu (zresztą takie jest ich przeznaczenie).
Ja za to je odradzam, jak dla mnie najgorsze podręczniki ,z jakich się uczyłam. Jest w nich mnóstwo materiału, który i na egzaminy wstępne i na maturę rozszerzoną jest zbędny, poza tym źle mi się je czytało ze względu na sposób, w jaki zostały one napisane.
Lepiej wziąć do ręki OPERON (osoby ze starą maturą również się z niego przygotowują), w zupełności wystarczy i nie razi tak szarością, jak Danowski.
No ale zależy, kto co lubi ]
hagen33
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2008, o 12:43

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: hagen33 »

Chemia to Rożak jak dla mnie byl dobry,Biologia operon +testy omega,fizyka zbior zadan prostych Chyli+maturalnie ze zdasz+testy omega
xienka

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: xienka »

a Ty to dopiero zaczynasz naukę, czy już coś przerobiłaś, to ważne . Ja tam polecam pazdro, zbiór jest wyśmienity-chemia. A jakie przedmioty chcesz zdawać na maturze ? tzn. biologię chemię i fizykę czy bez niej?
30tka na karku
Posty: 13
Rejestracja: 24 lut 2009, o 21:20

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: 30tka na karku »

Dzieki za odpowiedzi. Ja dopiero bede zaczynac nauke (a raczej powtorke)-tzn z chemia ostanio mialam kontakt na studiach czyli jakies 8-9 lat temu (studiowalam biologie) natomiast z fizyki jestem zupelna noga ze tak powiem:) Bede probowac do Krk bo tu mieszkam. Slyszalam ze w Katowicach nie ma na wstepnym fizyki-ale nie za bardzo chce tam mieszkac. Czy jest mozliwe zeby zdawac do Krakowa a potem przedstawic wyniki w Katowicach np? Slyszalam ze zdajac w jednej uczelni mozna sie dostac do innej jesli sie ma odpowiednia ilosc punktow. Tylko nie wiem czy to tez odnosi sie do sytuacji w ktorej na jednej uczelni sa 3 przedmioty na wstepnym a na drugiej dwa.
xienka

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: xienka »

30tka na karku pisze:Czy jest mozliwe zeby zdawac do Krakowa a potem przedstawic wyniki w Katowicach np?
Wydaję mi się, że tak, a raczej prawie, że pewna jestem, że tak .
Wiem tylko tyle, że możesz na wszystkie uczelnie składać jakie chcesz, a potem wybrać coś z tego, lub tam gdzie się dostaniesz . Chyba.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: PalmaKokosowa »

yo_medikusaa008 pisze:Wiem tylko tyle, że możesz na wszystkie uczelnie składać jakie chcesz, a potem wybrać coś z tego, lub tam gdzie się dostaniesz . Chyba.
nie chyba, tylko na pewno o ile czegoś znowuż nie zmienią D

A co do koleżanki, co temat założyła, to skoro jesteś noga z fizyki, to raczej powinnaś się pożegnać z Krakowem, chyba, że jesteś tak genialne, że dasz radę to wszystko wykuć i. zrozumieć
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: Ann »

Gila pisze:A co do koleżanki, co temat założyła, to skoro jesteś noga z fizyki, to raczej powinnaś się pożegnać z Krakowem, chyba, że jesteś tak genialne, że dasz radę to wszystko wykuć i. zrozumieć
Fizyka ma to do siebie, że nie da się jej wykuć, a już tym bardziej rozszerzona, a co dozrozumieć to owszem i przede wszystkim
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: Mårran »

Podstawowa to jeszcze, bo tam dużo regułek jest i definicji, ale rozszezona to zadanka, więc typowo na zrozumienie
Pani Buka
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Poszukuje kogos kto dostal sie na medycyne ze stara matura.

Post autor: dragonka »

Ann pisze:dragonka napisał/a:
Poza tym- repetytoria Jacka Danowskiego! Powinny spełnić swoją rolę w przygotowaniu do egzaminu (zresztą takie jest ich przeznaczenie).


Ja za to je odradzam, jak dla mnie najgorsze podręczniki ,z jakich się uczyłam. Jest w nich mnóstwo materiału, który i na egzaminy wstępne i na maturę rozszerzoną jest zbędny, poza tym źle mi się je czytało ze względu na sposób, w jaki zostały one napisane.
Po prostu nie lubię lania wody i strasznie mnie irytuje czytanie długiego tekstu, który nic nowego nie wnosi. Nie mam na to czasu. Więc wszystko zależy od tego jakie kto ma podejście i ile ma czasu. To w sumie jest repetytorium, nie podręcznik, więc musi być skondensowane. Dla mnie to wygodniejsze po prostu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości