Potrzebuję informacji odnośnie hipotetycznego tematu

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
Zuris
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2017, o 21:35

Potrzebuję informacji odnośnie hipotetycznego tematu

Post autor: Zuris »

Witam,
mam taką oto wątpliwość jaką chciałbym rozwiązać, otóż:
- Piszę pewien tekst na temat skoncentrowanej hipotetycznej substancji, która miała by na celu utrzymywanie jednostki ludzkiej w ciągłym braku snu. Rozumiem całą potrzebę i rolę snu oraz proces na bazie neuropsychologicznych i neurobiologicznych źródeł, lecz nie szukam czegoś wykwintnego. Chcę poznać Wasze zdanie na ten temat:

Czy możliwe jest powstanie syntetycznej substancji, którą mogłaby utrzymywać człowieka w fazie ciągłe czuwania, jeśli istniałby inny proces mogący zastąpić oczyszczającą rolę snu. Czyli na przykład substancja syntetyczna lub w sumie organiczna, czemu nie, która wpływałaby na noradrenalinę, jej wydzielanie oraz inne procesy utrzymujące czuwanie.

Co o tym myślicie?
Będę wdzięczny za dyskusję oraz jakąkolwiek pomoc. Jestem z wykształcenia psychologiem, więc z biologią jestem za pan brat jeśli chodzi o neuropsychologię na poziomie potrzebnym mi na wczesnym etapie studiowania oraz późniejszym w kilku badaniach - niestety tylko tyle. Wiedzę chemiczną niestety zaniedbałem, dlatego poszukuję pomocy.

Ewentualnie proszę o źródła z których mógłbym nauczyć się o funkcjach określonych substancji, które mogłyby w opisany wyżej sposób wpływać na człowieka.

Raz jeszcze dziękuję.

Miłej nocy.

Zuris.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości