Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
gwiazdeczka
Posty: 15
Rejestracja: 9 maja 2010, o 15:12

Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Post autor: gwiazdeczka »

Jak w temacie,
mianowicie składałam papiery na trzy kierunki: Fizykę techniczną na UMK, Inżynierię biomedyczną i inżynierię materiałową na UTP. Szczerze to miałam taką nadzieję,że nie będę musiała wybierać gdzie będę studiować i los zadecyduje za mnie sam,ale dostałam się na wszystkie trzy kierunki,i teraz mam wielki dylemat co wybrać,jestem w kropce Na UMK z tego co wiem są zajęcia wyrównawcze przez cały pierwszy semestr z fizyki matmy,na UTP nie jestem pewna,a dodatkowo naczytałam się że na UTP kadra profesorska nie jest zbyt przychylnie nastawiona wobec studentów,i -tu posłużę się cytatem- lubi ich gnoić za byle co Co wy o tym myślicie? Będę wdzięczna za każdą pomoc w tej sprawie!
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Post autor: zetsu »

Wszystkie kierunki sa bardzo ciekawe, musisz sama zadecydować.
Jak niby w takiej kwestii mają decydować osoby z forum o twoich zainteresowaniach i planach na przyszłość ?
four
Posty: 1
Rejestracja: 4 sie 2011, o 16:19

Re: Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Post autor: four »

Mam ten sam problem, mianowicie - materiałowa czy biomedyczna?

Wybrałaś już swój kierunek? Bo zastanawiałam czym się kierowałaś ostatecznie?
techon
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2011, o 16:13

Re: Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Post autor: techon »

Ja również mam podobny problem. Tylko że mam dylemat między Inżynierią Biomedyczną na PW a Fizyką medyczną na UW.
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Post autor: Galaxia »

Fizyka techniczna to bardzo trudny kierunek, kończy go niewiele osób, ale jak już skończą to mają co robić podobno
Awatar użytkownika
alice3
Posty: 9
Rejestracja: 21 lip 2010, o 22:10

Re: Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Post autor: alice3 »

techon pisze:Ja również mam podobny problem. Tylko że mam dylemat między Inżynierią Biomedyczną na PW a Fizyką medyczną na UW.
Ja zrezygnowałam z inż biomedycznej na PW, i wybrałam fizykę medyczną na AGH. Podobnież po tym drugim łatwiej o pracę w Polsce. Kierunek cięższy (więcej matmy i fizyki), ale na magisterkę możesz iść na inż biomedyczną.
hidden

Re: Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Post autor: hidden »

Podbiję pytanie, łatwiej o prace po inżynierii biomedycznej czy fizyce technicznej ?
bo zastanawiam się, w którą stronę się ukierunkowywać.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Post autor: Stalowy »

Słyszałem o jakiejś nowelizacji znacznie rozszerzającej kompetencje po inżynierii biomedycznej - dotyczącej bodajże napraw i konserwacji wszelkiego typu sprzętu medycznego. Do tej pory dyplom nie był wymagany (to nie jest 100% informacja!)
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Post autor: zetsu »

W ogóle nie wiem czy wiecie, ale od 2012 roku wchodzi w życie ustawa, że na każdym oddziale oraz na każdej poważniejszej operacji MUSI mieć dyżur inżynier biomedyczny. Także może być ciekawie, tym bardziej że absolwentów tego kierunku w porównaniu do fizyki medycznej czy biotechnologii jest bardzo mało
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Post autor: Stalowy »

A czym miałby się w czasie operacji zajmować? I tak już na sali bywa tłoczno
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Post autor: wojtak »

Wydaje mi się, że wszyscy potrzebni przy operacji już przy niej są

Zetsu a może jakieś źródło tej informacji?
sugoi
Posty: 13
Rejestracja: 30 cze 2011, o 14:20

Re: Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Post autor: sugoi »

Hmm, bardzo wieloma rzeczami, bo lekarz nie jest od sprzętu tylko od pacjenta Do tego wszelkie np. nowe typy implantów, które trzeba zmontować i dopasować. To zajmuje troche czasu, tym bardziej osobie, która pierwszy raz z czymś takim pracuje, a pacjent na sali operacyjnej czekać nie może

Zetsu możesz mi napisać jaki to jest art. ?
sugoi
Posty: 13
Rejestracja: 30 cze 2011, o 14:20

Re: Potrzebuję pomocy-nie wiem co wybrać :)

Post autor: sugoi »

Hmm, bardzo wieloma rzeczami, bo lekarz nie jest od sprzętu tylko od pacjenta Do tego wszelkie np. nowe typy implantów, które trzeba zmontować i dopasować. To zajmuje troche czasu, tym bardziej osobie, która pierwszy raz z czymś takim pracuje, a pacjent na sali operacyjnej czekać nie może

Zetsu możesz mi napisać jaki to jest art. ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości