Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sie 2013, o 22:25 

PANI, CO PAN!?!?!?!?!??! (I mina wkurwionego muminka)

:D

PostNapisane: 9 sie 2013, o 13:56 

Trzeba wspomnieć, że Kosiu to niepraktykujący ginekolog z chyba 30 letnim stażem, niesamowicie ciepłe ręce ;ppp

PostNapisane: 9 sie 2013, o 16:35 

i długie palce :P

PostNapisane: 13 sie 2013, o 21:46 

terrible_justyna,
Baaardzo dziękuję za tak cudowne rozweselanie, zwłaszcza lekko niepewnych o swój los przyszłych studentów.
Dzięki za całokształt, bo udzielasz się najwięcej i dla mnie jest to cudowne mieć dzięki temu już pewne "mgliste" wyobrażenie co i jak :)

Mam jeszcze pytanie, piszecie głównie z punktu widzenia medycyny, a ja idę na stome i tak się zastanawiam czy mogę na anatomii trafić też na tego miłego pana? Czy może wydział nie ma znaczenia i tu i tu jest takie samo prawdopodobieństwo że dana grupa go "ma" :)

Czy wszyscy wykładowcy od przedmiotów tych samych dla stomy i leku uczą oba wydziały, czy są tacy którzy są przypisani do jednego z wydziałów?

Czy orientujecie się czy kogoś z wykładowców itp powinnam się obawiać/uważać na coś/coś o kimś warto wiedzieć?

PostNapisane: 14 sie 2013, o 11:11 

Zgadzam się z przedmówcą - terrible_justyna udziela się najwięcej i podziękowania jej się należą jak najbardziej!

Ja też mam jeszcze pytanie: czy studenci stomy i lekarskiego mają zajęcia niedaleko siebie? Czy w zupełnie innych budynkach? Bo rozumiem,że kampus ten sam?

PostNapisane: 14 sie 2013, o 14:49 

haha, robię to tylko dla sławy i Waszego uwielbienia :D
a na serio, lubię się dzielić wrażeniami i, na pewien sposób, pomagać :)

Nanuk, część asystentów jest wspólna, część przypisana do danego kierunku. ale akurat ten Pan jest wspólny :D jak wszędzie są tacy, na których warto uważać, ale to nie miejsce by o tym pisać.

joannaoka, kampus ten sam, budynki te same, sale ćwiczeń również te same :) tyle, że wiadomo - w innym czasie a nie jednocześnie xD np. lek ma coś do południa a stoma popołudniu. albo stoma ma coś w pierwszym semestrze, a lek to samo w drugim.

PostNapisane: 19 sie 2013, o 16:37 

Tak, jak najbardziej nasze uwielbienie Ci się należy :idea:

PostNapisane: 29 sie 2013, o 17:51 

przypomniało mi się z anatomii :D
cośtam gadamy, że zabrze to "ślunsk i wungiel". pan dr usłyszał i zaczął nawijać śląską gwarą do nas. śmiechu co nie miara. i na koniec doktorek rzuca sucharem:
Z tak ważnym pytaniem ''JAK ŻYĆ'', Polak zwraca się do psychologa, a Ślązak do proktologa...
(rzyć to po śląsku dupa).

a na genetyce jedna pani dr pod koniec zajęć, jako umilenie czasu zamęczała nas tą piosenką:
http://www.youtube.com/watch?v=Fl4L4M8m4d0

na parazytologii pan profesor jak zwykle sypie anegdotami z rękawa (zanim został profesorem pracował w laboratorium i zajmował się pasożytami układu pokarmowego, których śladów szuka się w kale). opowiada o kolejnym dniu w pracy, oglądaniu kupy jakiegoś dziecka, że znalazł jakiegoś pasożyta. w pewnym momencie student (po cichu, ale było słychać): "no to przesrane". na co profesor: "nooo, gówniana robota". tak się śmiał ze swojego dowcipu, że aż musiał sobie usiąść :P

swoją drogą polecam https://www.facebook.com/pages/Cytaty-w ... ef=profile - tu mnóstwo tekstów z ŚUMu, nie tylko Zabrza (Ligota w ogóle się nie udziela tutaj, w tym wątku)

PostNapisane: 16 wrz 2013, o 10:56 

Czytając ten wątek można odnieść wrażenie, że w Kato mają ważniejsze rzeczy do roboty, niż takie np śmianie się :)

PostNapisane: 5 cze 2014, o 14:43 

jakieś nowości? :)

PostNapisane: 10 cze 2014, o 13:49 

Ja wiem, ja wiem! Biochemia, wykład, wszyscy notują (albo wpatrują się w slajdy z przerażonymi minami), wielkie schematy z Harpera, nikt nic nie czai (bo to sam początek roku akademickiego) i pani profesor z pewną siebie miną:

"Ale to przecież te enzymy są takie logiczne! Czasem nazwa jest od substratu, a czasem od produktu reakcji!"

Tłumione parsknięcie śmiechu na sali wykładowej.

PostNapisane: 4 lip 2014, o 00:11 

WLZ - na pewno było tego więcej, ale to jest to co mi do głowy teraz przyszło

GENETYKA
Podchodzi pewna dr Str do kolegi obok, patrzy się w mikroskop i stwierdza:
"Ale u pana widać piękną analfazę." :-D
L nie było dość wyraźne, musiało wynikać z lekkiego przejęzyczenia pani doktor, ale wszyscy dookoła usłyszeli to samo xD

GENETYKA KLINICZNA
Jedna z pań, które przeprowadzają zajęcia, nagle wtrąca w czasie prezentacji
-Dużo z Was pali papierosy?
-Raczej nie, ale od początku roku, ta ilość znacznie wzrosła.
-Ja nie wiem, co wy widzicie w tym paleniu. Mnie to zupełnie nie przekonało. Ja to jednak wolę się upić winem :D

BIOLO-MOLO
Ruda Grażyna: "Wyjątkowo paskudnie to pani namalowała"

ANATOMIA - tyczy się pewnego doktora :P

Wszyscy tak nauczeni na anatomię, że doktor jak co zajęcia przydziela każdemu jakiś "szczegół" do opisania, na koleżankę padł jeden ze spoltów. Zaczyna opowiadać:
-Splot jakiśtam to największy splot w organizmie człowieka...
-Z takimi bajeczkami to pani może do sejmu iść opowiadać

W czasie szpilek, igiełka z nr 15 trochę zakrzywiona - nie widać dokładnie, że to piętnastka
- Panie Doktorze, a czy to jest szpilka z numerem 15?
- Wie pani co, po 14 następuje zwykle 15. - i ucieszony ze swojego suchara siedzi dalej przez 5 minut w swoim foteliku ;)

Prelekcja z ucha. Doktor chce wyjaśnić pewien mechanizm działania, więc pyta się pewnej osoby, z którą zaczął dyskutować na temat pewnego zagadnienia związanego z równowagą(i to całkiem poważnie!):
- A czy latała pani w symulatorze lotów? :P

Tak wgl, to na egzamin z anatomii wszyscy przyszli w garniturach, na galowo, wystrojeni, a doktor przyszedł w fartuchu pilnować :P

HISTOLOGIA
Pyta się prowadzący jednego z studentów, bo coś mu się skojarzyło nazwisko:
- Pana rodzice są lekarzami?
- Tak.
- To jak oni mogli dopuścić do tego, że jest pan taki gruby?

HISTORIA MEDYCYNY - zdawanie na 5 w auli, ludzie po części siedzą w 1 rzędzie, albo stoją tuż obok i pani chodzi i daje do losowania karteczkę z pytaniami. Jako że ja tam byłem tylko oddać prezentację na 4, to pomyślałem sobie, aaa co mi tam, spróbuję też :D Zupełnie nieprzygotowany wylosowałem 3 pojęcia. Jedno miałem w prezentacji to opisałem świetnie. Natomiast na pozostałe 2 - nawet nie wiedziałem co to może być :P Miałem pewną chwilę do zastanowienia się, gdy pani doktor szła przepytać kogoś innego. Wtedy zza ramienia usłyszałem kilka słów podpowiedzi - jednak na odpowiadanie jeszcze za mało - i w końcu pani doktor do mnie podeszła, ja powiedziałem co usłyszałem, i słusznie okazało się, że jeszcze za mało :P Babeczka mnie ciągnełą za język, a ja mówiłem, że mam to na końcu języka, zaraz mi się przypomni, czytałem o tym (a czekałem na kolejne podpowiedzi z tyłu). W końcu się udało, babeczka wstawiła 5, ale dodała:
- Wie pan co. Pan bardzo logicznie myśli, ale trochę za długo. Ja pana baardzo lubię, ale wie pan... pana pacjenci umrą! Nadaje się pan tylko na proktologa ^^

BIOFIZYKA/BIOSTATYSTYKA
Pewien asystent:
"No nie wiem czy dałabym radę zdać ten egzamin ustny, musiałabym założyć jakiś niezły dekolt" ;]

No cóż, nie słyszałem ani razu słynnego: "Panie, co Pan?" ale za to docent M. powiedział raz do mnie: "KOCHANY" c".

PostNapisane: 4 lip 2014, o 10:57 

Tomson94 napisał(a):
No cóż, nie słyszałem ani razu słynnego: "Panie, co Pan?" ale za to docent M. powiedział raz do mnie: "KOCHANY" c".

Na nasz egzamin z biofizyki przyszedł chłopak w koszuli w kratę. Wtedy słynne "Panie, co Pan?" usłyszał cały korytarz.

Każdemu pierwszakowi proponuję na biostatystyce powtarzać z uporem maniaka "czi kwadrat" (zamiast 'chi')- wtedy jakaś perełka z ust docenta jest gwarantowana ;)

PostNapisane: 4 lip 2014, o 20:44 

Uśmiałem się do łez na dzisiejszym egzaminie z anatomii, na którym dostaliśmy pytania ze Scapuli :v a z bazy na 100 pytań powtórzyły się może 3 :v
Pierwsza osoba wyszła z sali po 15 minutach, :v dostała brawa od całego roku, :v oraz gratulacje od asystenta. :v
Dr S. w pewnym momencie także wypaliła, żeby jej nie zgłaszać zadania o ocenianie poprawności zdań m.in. "płyn rozkoszy jest produkowany przez prostatę" albo "szarańcza posiada narząd słuchu na odwłoku i tylnych kończynach", bo to nie błąd, tylko takie zabawne zadanie na rozładowanie atmosfery. :V
Moim zdaniem wszystkie inne były równie zabawne. ;_;

PostNapisane: 5 lip 2014, o 14:40 

mrsdavis napisał(a):
Tomson94 napisał(a):

Na nasz egzamin z biofizyki przyszedł chłopak w koszuli w kratę. Wtedy słynne "Panie, co Pan?" usłyszał cały korytarz.

"Pan na majówkę, czy jak?" :D
Tak to chyba brzmiało :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia