powody wprowadzania akwakultury

Wzajemna pomoc w nauce trudnych przedmiotów takich jak matematyka czy geografia. Wykaz materiałów, książek, ściąg, arkuszy, testów do nauki.
gosiek95
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2009, o 18:32

powody wprowadzania akwakultury

Post autor: gosiek95 »

Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na ćwiczenie, a nic mi się nie nasuwa.
"Od kilku lat w różnych częściach świata (głównie w Afryce i Azji) wdrażany jest program rozwoju akwakultury.
Wyjasnij powody wprowadzania akwakultury."
Jakieś pomysły?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: powody wprowadzania akwakultury

Post autor: WojtekB »

gosiek95 pisze:Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na ćwiczenie, a nic mi się nie nasuwa.
"Od kilku lat w różnych częściach świata (głównie w Afryce i Azji) wdrażany jest program rozwoju akwakultury.
Wyjasnij powody wprowadzania akwakultury."
Jakieś pomysły?
Pierwszy pomysł - alternatywa dla tradycyjnego rybołówstwa (łączna produkcja z marikultury sięga już 20%)
Drugi -||- - ochronna naturalnych populacji ryb, skorupiaków i innych gatunków wykorzystywanych głównie w celach konsumpcyjnych (tu jednak trzeba postawić znak zapytania, gdyż część narybku uzyskanego z akwakultur jest wypuszczana do środowiska naturalnego, a część dorosłych osobników z naturalnych populacji jest odławianych w celach hodowlanych)
Trzeci -||- - dodatkowe źródło żywności (szczególnie ważne w krajach, gdzie wyżywienie jest niedostateczne lub głodowe).

Pierwszy i drugi pomysł pewnie ze sobą się scalają

Jeżeli coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę jakiś pomysł
gosiek95
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2009, o 18:32

Re: powody wprowadzania akwakultury

Post autor: gosiek95 »

Dzięki wielkie Ocalasz moją 5 z geografii ^^ Powodów w zupełności wystarczy. I tak zapełniłam wszystkie linijki w ćwiczeniu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości