Poznań, Kraków, Wrocław - co wybrać?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Self
Posty: 13
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:58

Poznań, Kraków, Wrocław - co wybrać?

Post autor: Self »

Witam! Zaledwie kilka dni temu odebrałam wyniki matur i ku mojej uciesze dostanę się najprawdopodobniej wszędzie, gdzie będę chciała (kierunek lekarski)! Teraz właśnie pojawia się pytanie, które z miast z tematu wybrać?
Najbliżej mam do Wrocławia, ale z tej trójki jest tam najsłabszy uniwerek, tak?
Czy mógłby mi ktoś udzielić informacji (nawet o jednym z tych uniwersytetów):
- jakie (czy te najtrudniejsze) przedmioty spotkają mnie na pierwszym roku
- wyposażenie, preparaty na których odbywają się zajęcia (stare, nowe, do wytrzymania)
- czy dużo osób odpada na pierwszym roku?
- zadowolenie ze studiowania na tym właśnie uniwersytecie
- średnie koszty utrzymania (pokój w mieszkaniu, czy 1500zł to dużo, mało czy wystarczająco)
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Poznań, Kraków, Wrocław - co wybrać?

Post autor: Trzyszcz »

Poznań- ładne (takie zielone) miasto, dużo żuli, dobre połączenie z Gdańskiem.
Kraków- nie trzeba się uczyć, ale duże ryzyko śmierci na skutek spotkania z maczetą. Smoki.
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: Poznań, Kraków, Wrocław - co wybrać?

Post autor: ymk »

Karków jako 2 siedziba królów Polski
Reakcja

Re: Poznań, Kraków, Wrocław - co wybrać?

Post autor: Reakcja »

Proponuję ten Wrocław, bo a nóż widelec załapiesz się na plan Pierwszej Miłości albo Świata wg Kiepskich!

A poza tym, na pytanie pierwsze możesz znaleźć odpowiedzi na stronach uczelni. Na drugie możesz znaleźć w Google. Poszukaj jakichś stron, gdzie wypadają się studenci (np. to forum). Na kolejne dwa też znajdziesz odpowiedź pewnie na stronie uczelni bądź też (olaboga!) na tym forum. A ostatnie pytanie. To jest akurat bardzo sugestywne pytanie i nie wiem, czy ktoś udzieli Ci jednoznacznej odpowiedzi. Skoro masz blisko do Wrocławia to pewnie koszty będą mniejsze.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poznań, Kraków, Wrocław - co wybrać?

Post autor: Mårran »

Poznań najlepiej skomunikowany pociągami chyba jest, chociaż Kraków też niczego sobie. Tylko bardziej zadupnie położony.
Pani Buka
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Poznań, Kraków, Wrocław - co wybrać?

Post autor: mossa »

Bym coś napisała, ale jako że jestem z tego najsłabszego uniwersytetu to może lepiej zamilczę i ze wstydem spuszczę wzrok.
lek. mossa
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poznań, Kraków, Wrocław - co wybrać?

Post autor: Mårran »

Eee tam, wiadomo, że wszystkie poza WUMem są najsłabsze
Pani Buka
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Poznań, Kraków, Wrocław - co wybrać?

Post autor: goodman »

Coś skrobne od siebie na temat Wrocka. Raczej mało wartościowe, bo z perspektywy I roku.
Self pisze:Najbliżej mam do Wrocławia, ale z tej trójki jest tam najsłabszy uniwerek, tak?
Wg największego znawcy na forumie nie jest on w wielkiej czwórcy umedów. Ale jak ktoś się przejmuję rankingami, to lepiej niech tu nie idzie. Takich ludzi nam nie potrzeba, bo jeszcze by się szczury zalęgły i zaczęły się ścigać jak w tych top of the top umedach". A jak kcesz być prafdzifym dohtórem to ić na WÓM!
Self pisze:Czy mógłby mi ktoś udzielić informacji (nawet o jednym z tych uniwersytetów):
myślę, że mało kto studiował na więcej niż jednym z nich
Self pisze:- jakie (czy te najtrudniejsze) przedmioty spotkają mnie na pierwszym roku
przedmioty są na I roku takie.
najtrudniejsza do zdania może być anatomia, w dupe potrafi też dać biologia molekularna i biochemia, ale cała reszta jest ok i każdy kto wykaże trochę chęci zalicza. z anaty ponad połowa uwala pierwszy termin, ostatecznie w 3 terminie nie zdaje jej 10-15% roku. problemy ze zdaniem wynikają głównie z tego, ze jest mało czasu na nauke tego przedmiotu, a egzamin teoretyczny jest ustny i losuje sie pytania, więc jest to dla wiekszosci mniej przyjemne niz test. można brać warunek i isc na II rok, ale z anaty kosztuje on ok. 7k i jest potem mega zapierdziel na tym II roku przez to. na II roku po reformie ok 10% nie zdało biochemii. tego przedmiotu tez niestety nie mozna olac.
ale to są przedmioty o dupe rozbic, wazniejsze będą kliniczne na latach wyzej.
Self pisze:- wyposażenie, preparaty na których odbywają się zajęcia (stare, nowe, do wytrzymania)
w ogóle na pierwszych latach to jest mało istotna kwestia, ale na temat klinik moze wypowie się ktos inny.
na anacie było pare świeżych zwłok, niektóre grupy miały to szczęście, że mogły sobie często je popreparować (zależy od checi asystenta), a niektóre dotykały zwłoki tylko co pare zajęć, reszte trwał wykład/pytanie asystenta. na histo wg mnie jest ok wyposazenie. są mikroskopy i preparaty całkem ok, jest wielki tv gdzie asystent pokazuje wazniejsze szczegóły na preparacie spod mikroskopu. trzeba sie uczyc w miare na bieżąco, ale nie ma problemu z zaliczeniem. egzamin też jest w miare przyjemny testowy. podr zabla wystrarcza i mozna olac to gunwo sawickiego. fizjo jest bardzo przyjemne, katedra prostudencka, wszyscy asystenci bardzo fajni, a zajęcia się nie nudzą.
na biochemii czy chemii sale są dość stare, ale do przezycia. tylko na bioszce można mieć pecha co do asystenta i wykuty harper na koła może nie starczać w pełni. reszta przedmiotów jest ok, problemów z zaliczeniem nie ma, ale to nie znaczy, ze zawsze jest mega lajtowo.
Self pisze:czy dużo osób odpada na pierwszym roku?
raczej nie, to nie polibuda 10-15% poprawia anate, całkowicie rezygnuje moze 5%. jak ktoś umie się uczyć na bieżąco, to nie wyleci. na ostatnią chwile też się można uczyć, ale to już trzeba mieć większy talent
Self pisze:- zadowolenie ze studiowania na tym właśnie uniwersytecie
mi się brdzo podoba, wrocek fajne studenckie miasto, jest co robić poza nauką. Na I i II roku generalnie jest wszystko w jednym miejscu.
uczelnia jest fajna dla studentów, tylko czasem są małe problemy, pierdoły organizacyjne, ze np. o odwołanym angielskim dowiadujemy się tego dnia. asystenci są generalnie ok, czasem jak sie ma pecha to sie trafi na jakąś zakałe katedry, ale to wszędzie tak jest. ostatecznie te zakały puszczają na 3cich terminach, a potem mają dobre wyniki z egzaminu. najfajniejsze dla mnie jest tu to, ze wszyscy sobie pomagają, dzielą sie materiałami, dają cenne rady, zostawiają testy z lat poprzednich dla przyszłych roczników, czy tez II- terminowych, i nie ma zadnego wyscigu szczurów. atmosfera jest całkiem przyjemna.
Self pisze:- średnie koszty utrzymania (pokój w mieszkaniu, czy 1500zł to dużo, mało czy wystarczająco)
we wrocku to jest wystarczająco do przeżycia, ale jest to drogie miasto, za pokój trzeba dać min. 600-800zł za sredni standard z opłatami, a im blizej uczelni tym drożej.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poznań, Kraków, Wrocław - co wybrać?

Post autor: Mårran »

Problemiki typu nie informowanie o odwołanych zajęciach zdarzają się wszędzie, nie ma co wybierać (lub nie) jakiejś uczelni po tym
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Poznań, Kraków, Wrocław - co wybrać?

Post autor: randomlogin »

M&#xE5rran pisze:Eee tam, wiadomo, że wszystkie poza WUMem są najsłabsze
EKHM!
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Poznań, Kraków, Wrocław - co wybrać?

Post autor: Fify715 »

Ja bym brała Wroclove, ale to dlatego, że mam najbliżej (zresztą tak jak Ty). Prawie wszyscy moi znajomi studiują we Wrocku i nie słyszałam, żeby ktoś narzekał na koszty utrzymania się, więc raczej jest ok. A plany zajęć są na stronie danej uczelni, sprawdź sobie
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Poznań, Kraków, Wrocław - co wybrać?

Post autor: wsedek »

randomlogin pisze:
M&#xE5rran pisze:Eee tam, wiadomo, że wszystkie poza WUMem są najsłabsze
EKHM!

e tam CMUJ jest też dla NADludzi

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poznań, Kraków, Wrocław - co wybrać?

Post autor: Mårran »

Biedny randomlogin poczuł się poniżony
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 80 gości