Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 mar 2007, o 21:09 

Witam wszystkich... bardzo mi sie podoba odkryta przeze mnie przed jakimś czasem stronka
Ja sam jestem biologiem. Rok temu skończyłam studia biologiczne no i teraz posiadam ładny dyplomik nadający mi stopień naukowy magistra.... tylko jest jeden mały problem Biologia jest taka piękną dziedziną nauki tak interesującą wciągającą i niesamowitą że nie ma pracy w niej.. dlatego pisze tu z propozycja stworzenia zakładki na stronie dla takich osób jak ja które poszukują pracy w swoim zawodzie...
Może pomogło by to chociaż w jakiś sposób obniżyć nasza emigracje za zachód..... Jakoś nie uśmiecha mi sie stanie za zmywakiem w Irlandii z tytułem magistra bo nie po to studiowałam 5 lat - zresztą nie łatwe były to studia.. ale ponieważ od roku jestem bezrobotna oczywiście bez prawa do zasiłku i kuroniówki (żyje powietrzem;) to chyba i ja będę musiała wyjechać tylko po co było to piec lat kucia biologi...
Także proszę rozważcie mój pomysł na stworzeni takiego odnośnika ;)
Z góry dziękuje

Ostatnio edytowano 9 lut 2009, o 06:53 przez magister, łącznie edytowano 4 razy

PostNapisane: 8 mar 2007, o 00:04 
Moderator

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać:

Cytuj:
Irlandi poto biologi rozwaszcie

Irlandii
biologii
po to
rozważcie

PostNapisane: 8 mar 2007, o 00:45 

Myślę, że to ciekawy pomysł z tymi ofertami pracy. ;)

JakubikF, rozumiem, że darzysz język polski szacunkiem i sam starasz się pisać poprawnie, ale z drugiej strony wytykanie czyiś błędów w taki sposób - moim zdaniem - razi jeszcze bardziej, niż one same w sobie. :twisted:

PostNapisane: 11 mar 2007, o 14:15 

Ciekawy pomysł. Pewnie nie będzie tego zbyt wiele ale myślę, że warto :)

PostNapisane: 15 lip 2007, o 11:06 

jestem za. nawet bardzo. ze swoim mgr biologii mogę się na razie pocałować nie powiem gdzie, a taki serwis mógłby pomóc wielu ludziom w znalezieniu pracy, bo jest z tym na prawde ciężko. wszędzie, gdzie pukam, słyszę: "aaaaaaaaaa, biolog, nie, dziękuję, nie potrzebujemy" i do tego grymas na twarzy. warto byłoby to zmienić :)

PostNapisane: 15 lip 2007, o 12:44 
Moderator

ja jeszcze dorzuce, ze ze swoim przyszlorocznym dyplomem mgr biotechnologii tez moge sie pocalowac albo udac za granice albo na studia doktoranckie. Mi akurat malo to rpzeszkadza, bo zamierzam uczynic jedno i drugie na raz.

Tak czy siak, jedyne oferty pracy jakie sa, to przedstawiciel handlowy/medyczny. Ofert praktyk praktycznie nie ma, a wydzialy sobie z tym tez slabo radza. U mnie do wyboru jest Oceanic, Polfarma, Politechnika Ludzka, rafineria Lotos i inne tym podobne. Fajne miejsca, ale dla politechniki, nie miedzyuczelnianego univ/am.

Tak samo z ofertami komercyjnych doktoratow. I nie tylko komercyjnych, ale za granica. Niby jest biodoktorat.pl ale pod tym wzgledem serwis lezy. Wiec szasnsa dla biolog.pl

PostNapisane: 7 lut 2009, o 14:30 

Witam Pana magistra z Olsztyna! Podoba mi się bardzo wypowiedź na temat pracy po biologii, a raczej jej braku! Sama skończyłam 2 lata temu biologię i naprawdę nie żałuję bo przedmiot ten był moja pasją od szkoły podstawowej, dlatego tez zdecydowałam się na "poszerzenie" wiadomości z tej dziedziny! Studia były bardzo ciekawe, ale również bardzo ciężkie. Po ich zakończeniu zaczęło się.........szukanie pracy i to dosłownie szukanie! niestety z kiepski rezultatem:( i tak ja ty napisałes ze z tytułem magistra nie bedziesz zmywał garów w Irlandii, ja się zdecydowałam wyjechać. Nie zmywałam garów ale pracowałam w gastronomii i hotelarstwie. Nie wiem ile razy się zastanawiałam co ja tu robię z tytułem magistra??? po 18 miesiącach postanowiłam - wracam, na pewno teraz jest latwiej więc coś się znajdzie, tym bardziej że podszkoliłam angielski . A tu jakże oczywista polska rzeczywistość- praca dla biologa- "chyba Pani żartuje" usłyszałam z ust jednej Pani w pośredniaku! minie prawie rok od mojego powrotu do Polski i niestety pracy w zawodzie nie udało m sie znaleźć, załapałam sie tylko na umowę zlecenie w jednej z firm! Szlak mnie trafia, że po takich ciężkich studiach nie ma dal nas pracy! Trzymam kciuki za wszystkich bezrobotnych biologów!

PostNapisane: 7 lut 2009, o 14:55 
Moderator

OK, pytanie:
Jak juz wyjechalas, to czemu nie szukaals czegos w zawodzie tam, gdzie bylas????

PostNapisane: 7 lut 2009, o 15:48 

Wyjeżdżając mój język angielski nie był na tyle dobry aby móc znaleźć pracę w dziedzinie biologii i pokrewnych zawodach. A wyjeżdżając wiedziałam że na pewno tam nie zostanę na bardzo długi czas, bo mój chłopak (obecnie mąż) pracował w Polsce i był bardzo zadowolony z tej pracy (nadal jest:) ) Właśnie siedzę w necie i szukam ofert pracy:) Pozdrawiam!

PostNapisane: 5 mar 2009, o 17:23 

Witam wszystkich:)!!

W tym roku kończę biologię. Staram się już o jakiś staż związany z biologią, ale hmmm.... co tu dużo mówić - nigdzie biologa nie chcą.

5 lat harówki, żeby siedzieć w sklepie za kasą...

PostNapisane: 5 mar 2009, o 19:19 

Ja jeszcze jestem przed studiami, więc może łatwo mi się wymądrzać, ale czego się spodziewałaś? Chyba nie oczekujesz, że ktoś będzie specjalnie tworzył miejsca pracy "dla biologów" tylko dlatego, że to ciężkie studia, więc "zasługują" na dobrą pracę. Wybierając studia trzeba się zastanowić, co można po nich robić. Jeśli się tego nie zrobiło, to tylko do siebie trzeba mieć pretensje. Oczywiście można iść na kierunek z samej pasji, tylko trzeba liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami w przyszłości.

PostNapisane: 5 mar 2009, o 19:38 
Moderator

Krokusik, a jaka specjalizacja? Biologia to dość szeroka dziedzina.

PostNapisane: 27 mar 2009, o 20:15 

Ja też się wybieram na biologię, ale dlaczego na tym forum ucichło tak?:>

zastanawiam się też nad dietetyką, skoro po biologii pracy nie ma. Co myslicie?

PostNapisane: 27 mar 2009, o 20:17 

A gdzie się wybierasz?

PostNapisane: 4 kwi 2009, o 18:32 

Po takich opiniach nic tylko się załamać :/ Poszłam na biologię z powodu czystej pasji dla tej dziedziny, wierząc że po studiach mogę liczyć na coś poza fuchą nauczyciela czy wiecznego korepetytora. Jestem na 1 roku i poważnie zastanawiam się nad kontynuowaniem studiów, mimo że naprawdę mnie interesują. Wcześniej nie przyszło mi na myśl wyszukiwanie zawodów na jakie jest zapotrzebowanie, kierowałam się wyłącznie własnymi zainteresowaniami. Może w takiej sytuacji rozwiązaniem jest drugi bardziej praktyczny kierunek? :roll:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia