praca po ochronie środowiska

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
Daga
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 14:02

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: Daga »

Pewnie że na początek dobra jest jakakolwiek praca w zawodzie aby zdobyć doświadczenie. tyle że Wrocław to nie Śląsk jeśli chodzi o zarobki to myślę że ciężko aby absolwent bez doświadczenia wymagał ponad 2tyś. przynajmniej ja patrzę realnie im większe doświadczenie tym większe zarobki a np. mając dodatkowo ukończone podyplomowe BHP można zarabiać naprawdę sporo pracując w nowo powstających komórkach EHS . w każdym bądź razie dziękuje za podesłane oferty. Do TPP z Pszczynie już zgłosiłam swoją aplikacje chociaż szczerze mówiąc nie wątpię w pozytywne rozpatrzenie w uwagi na dużą odległość z mojego miejsca zamieszkania do Pszczyny jest 75 km
Przeglądałam już oferty z innych województw i jest ich dużo więcej niż na śląsku a także wymagania nieco bardziej realne dla absolwenta wiec zaczynam powoli rozpatrywać przeprowadzkę skoro praca nie przychodzina moje podwórko wybiorę się do niej ja pozdrawiam
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: blacker »

A w jakiej dziedzinie sie najlepiej specjalizowac? Mi sie wydaje ze gospodarka odpadami albo wdrazanie ISO itd. tzw. manager enviromental. Czy jest jakas specjalizacja po kotrej jest latwiej?
Daga
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 14:02

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: Daga »

Ja skończyłam GO. Jeśli chodzi o ISO to jak dla mnie ma to więcej z zarządzaniem jakością niż środowiskiem. Nie wiem jak na innych uczelniach ale u mnie na wydziale Inżynierii Środowiska nie było niczego związanego z jakością. Moim skromnym zdaniem jeśli chodzi o prace to najłatwiej po sieciach wod-kan albo po wentylacji, klimatyzacji i ochronie atmosfery. W firmach zarówno projektowych jak i wykonawczych potrzebni są asystenci którym daję się możliwość zdobycia doświadczenia a później uprawnień. Taki asystent nie zarabia pewnie 4 tyś ale na początek jest ok.
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: blacker »

A ja w wiekszosci ogloszen napotykalem wlasnie zadania typu: wdrazanie iso, utrzymywanie standardow, zajmowanie sie kontrolami, konsulting itd. I wlasnie w takiej dziedzinie chcialbym pracowac, iso, GO itd. ]

[ Dodano: Sob Wrz 27, 2008 14:23 ]
Daga pisze:po sieciach wod-kan albo po wentylacji,
ale to raczej dla inzynierow srodowiska.
Okruszek
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2008, o 20:02

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: Okruszek »

A Pan Trumienka z ekologi na UJ po skończeniu studiów oskarżył wydział chemi , że go źle profesorowie nauczyli i ma prace.
Sposob na albańskiego gwiazdora .
Jeszcze sobie do cv wpisał ,że nie zgadza się z opinią wystawioną przez uniwerek.
Mamy w firmie taki życiorys zpreambułą"
Koszmarny sposób szukania pracy :bored:
Yazz
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2009, o 21:15

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: Yazz »

/ja wam mowie ze do 2015 roku bedzie dla orchroniarzy pelno roboty jeszcze docenią ludzie ten kierunek.
inżynier_ka
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2009, o 11:03

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: inżynier_ka »

Beatrice pisze:z praca to jest akurat tragedia:/ jak szlam na studia, wszedzie bylo slychac, ze tylu specjalistow potrzebuja. Mam juz tytul inzyniera, jestem w trakcie studiow magisterskich i jak narazie pracuje w zupelnie innym zawodzie. Szkoda gadac. Jesli gdzies juz szukaja to z doswiadczeniem, z dobra znajomoscia prawa ochrony srodowiska i przepisow bhp.
Jestem w podobnej sytuacji.Rok temu skonczyłam studia na ochronie środowiska. Kiedy 5 lat temu uslyszalam o tym kierunku wydawał mi sie bardzo atrakcyjny, a wszyscy znajomi i rodzina chwalili i mówili że to bardzo dobry wybór i taki przyszlościowy kierunek.
Dziś rzeczywistość wygląda inaczej. Tak jak większoćś osob na forum potwierdzam to ze ciężko jest z pracą. Przed mlodymi ludźmi stawiane są bardzo duże wymagania.
Ogólnie dostać prace w zawodzie jest bardzo cięzko. Trzeba sie dobrze nagimnastykowac aby ja dostać.
Ja bedeąc na studiach miałam praktyki w pewnym zakładzie, ale z góry było jasne że na prace nie mam tam co liczyć bopani Krysia czy inna zosia z góry jest przypisana do stołka dla ochroniarza mimo tego że nie posiada wogole studiów. I bardzo czesto jest tak ze stanowiska takie zajmowane są przez ludzi z uwagi na tzw.zasiedzenie :-/
Z osób które były ze mną na roku tylko jedna osoba pracuje w zawodie więc to chyba o czymś ś wiadczy. Ja tez nie pracuje w zawodzie i często zastanawiam sie po co mi byly te studia. Chyba tylko moje zamiłowanie do śodowiska moze to wytłumaczyć
Yazz
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2009, o 21:15

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: Yazz »

in&#x17Cynier_ka pisze:
Beatrice pisze:z praca to jest akurat tragedia:/ jak szlam na studia, wszedzie bylo slychac, ze tylu specjalistow potrzebuja. Mam juz tytul inzyniera, jestem w trakcie studiow magisterskich i jak narazie pracuje w zupelnie innym zawodzie. Szkoda gadac. Jesli gdzies juz szukaja to z doswiadczeniem, z dobra znajomoscia prawa ochrony srodowiska i przepisow bhp.
Jestem w podobnej sytuacji.Rok temu skonczyłam studia na ochronie środowiska. Kiedy 5 lat temu uslyszalam o tym kierunku wydawał mi sie bardzo atrakcyjny, a wszyscy znajomi i rodzina chwalili i mówili że to bardzo dobry wybór i taki przyszlościowy kierunek.
Dziś rzeczywistość wygląda inaczej. Tak jak większoćś osob na forum potwierdzam to ze ciężko jest z pracą. Przed mlodymi ludźmi stawiane są bardzo duże wymagania.
Ogólnie dostać prace w zawodzie jest bardzo cięzko. Trzeba sie dobrze nagimnastykowac aby ja dostać.
Ja bedeąc na studiach miałam praktyki w pewnym zakładzie, ale z góry było jasne że na prace nie mam tam co liczyć bopani Krysia czy inna zosia z góry jest przypisana do stołka dla ochroniarza mimo tego że nie posiada wogole studiów. I bardzo czesto jest tak ze stanowiska takie zajmowane są przez ludzi z uwagi na tzw.zasiedzenie :-/
Z osób które były ze mną na roku tylko jedna osoba pracuje w zawodie więc to chyba o czymś ś wiadczy. Ja tez nie pracuje w zawodzie i często zastanawiam sie po co mi byly te studia. Chyba tylko moje zamiłowanie do śodowiska moze to wytłumaczyć
A można wiedzieć gdzie pracujesz aktualnie? I co zrobiłaś aby pracować w zawodzie? Czy wolisz siedzieć na garnuszku u mamusi i mieć wszystko od ręką zamiast ruszyć w Polskę w poszukiwaniu pracy. Jak słyszę że nie ma pracy do mnie krew zalewa jakoś dziwne że jak ktoś chce to potrafi ]
inżynier_ka
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2009, o 11:03

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: inżynier_ka »

Yazz pisze:
in&#x17Cynier_ka pisze:
Beatrice pisze:A można wiedzieć gdzie pracujesz aktualnie? I co zrobiłaś aby pracować w zawodzie? Czy wolisz siedzieć na garnuszku u mamusi i mieć wszystko od ręką zamiast ruszyć w Polskę w poszukiwaniu pracy. Jak słyszę że nie ma pracy do mnie krew zalewa jakoś dziwne że jak ktoś chce to potrafi ]
No tak sie akurat sklada ze nie jestem na garnuszku u mamusi bo mam juz własną rodzinę. I niestety musze pracować aby przeżyć i wyżywić rodzine. A nie jeździć po polsce i szukać tej jedynej wspaniałej pracy Bo moja ambicja mi jeść nie da a pracowac trzeba żeby mieć co do garnka wrzucić.
Jeśli masz rodzine to wiesz o czym mówie, a jeśli nie to nie to na bank kiedyś się o tym przekonasz.
Acha i jak piszesz takie rzeczy, że cie krew zalewa itp. to bierz pod uwagę to że nie każdy mieszka w dużym mieście z dużymi możliwościami. I nie zawsze chcieć znaczy móc.
A jeśli pracujesz w zawodzie to ciesz się tak wspaniałą pracą a swojego przełożonego całuj po piętach bo nie każdy ma taką możliwość
pozdrawiam
milen
Posty: 2
Rejestracja: 6 sie 2009, o 11:21

ORGANIZACJE POZARZADOWE

Post autor: milen »

Witam
Czy ktoś z was pracował albo planował może prace/ staż w stowarzyszeniach lub innych organizacjach ochrony przyrody i innych tego typu? Ja dopiero zaczynam i mam dość romantyczne wyobrażenie na temat pracy w tym zawodzie ale wolałabym nie wyladawać w sanepidzie albo oczyszczalni Czy potrzeba znajomości by się dostać czy jak? Ktoś ma wiedzę na temat pracy w takim miejscu, jak tam się sytuacja maluje?
Z góry dzięki za info
mily_01
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2009, o 19:17

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: mily_01 »

Omijaj stowarzyszenia i sanepid jak chcesz dobrze zarabiać. Oczyszczalnie, przemysł, ewentualnie urzedy (WIOS).
Kaami
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2009, o 14:51

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: Kaami »

Na Politechnice Wrocławskiej powstała nowa specjalizacja na OŚiu, a mianowicie Biotechnologia środowiska". Specjalizacja jeszcze przede mną, jestem ciekawa czy warto się na nią wybrać. Osobiście wydaje mi sie, że jeśli pracodawca z tej branży (biotechnoologii srodowiska) będzie miał do wyboru dwóch absolwentów: absolwenta ochrony srodowiska i absolwenta biotechnologii to wybierze tego drugiego. Chociaż mogę się mylić. PWr ma jeszcze kilka innych specjalizacji takich jak np. Systemy ochrony wód i gleb oraz Recykling. Jest jeszcze systemy ochrony atmosfery, ale na to ponoć nie warto iść.
Zawsze można zostac na uczelni, zrobić studia doktoranckie, wiadomo początki są trudne, ale w przyszłości powinno się opłacić. Moja subiektywna opinia jest taka, że dzięki Unii Europejskiej w niedalekiej przyszłości zatrudnienie w tej branży wzrośnie.
Beatrice
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2008, o 13:24

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: Beatrice »

mnie by głównie interesowała praca w ochronie przyrody, głównie obszary natura 2000, czynna ochrona zwierząt. Nie widze sie jakos w pręznie rozwijającej się w firmie, gdzie praca jest strasznie sresująca. Kocham zwierzęta i to im chciałabym poświęcić się, a nie jakieś prawo, administracja czy fundusze. Mamy to szczęście, że w tej branży jest szeroki wybór stanowisk pracy.
Ma ktoś jakiś pomysł gdzie można złożyć cv? Szkoda tylko, że praca na podobnych stanowiskach jest małodochodowa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości