Praca, staże, zarobki

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Headache
Posty: 573
Rejestracja: 15 lip 2009, o 10:01

Praca, staże, zarobki

Post autor: Headache »

Mam pytanie dotyczące pracy po farmacji. Rozumiem, ze w większości mgr trafiają do aptek, a ktoś wie jak to jest, gdy powiedzmy jestem zainteresowany pracą w hurtowni leków, albo jakimś innym przedsiębiorstwie farmaceutycznym? Ciężko dostać taką pracę?
Aha. I wiecie może jak wyglądają zarobki farmaceuty - stażysty (btw ten staż po studiach można zrobić tylko w aptece bo np słyszałem że GlaxoSmithKlaine w Poznaniu nawiązał współprace z UM, dlatego zastanawiałem się czy w takim miejscu również można odbyć staż) i faramceuty powiedzmy że z 5 letnim stażem?
Awatar użytkownika
chmurka28
Posty: 83
Rejestracja: 10 sty 2009, o 21:10

Re: Praca, staże, zarobki

Post autor: chmurka28 »

z tego co wiem po pięcioletnich studiach odbywają sie praktyki (chyba miałeś na myśli pisząc staż ) i sa darmowe znaczy nie zarabiasz nic bo to jest dalej w ramach studiów przysługują ci zniżki studenta itd. ale pracujesz za free i masz jeszcze jakieś dodatkowe kursy itp.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Praca, staże, zarobki

Post autor: Biochejter »

Headache pisze:Mam pytanie dotyczące pracy po farmacji. Rozumiem, ze w większości mgr trafiają do aptek, a ktoś wie jak to jest, gdy powiedzmy jestem zainteresowany pracą w hurtowni leków, albo jakimś innym przedsiębiorstwie farmaceutycznym? Ciężko dostać taką pracę?
Łatwo dostać pracę w badaniach klinicznych na różnych stanowiskach (najwięcej jako CRA - czyli monitor badań klinicznych), czyli w organizacjach typu CRO/firma farmaceutyczna (najwięcej CRO w Wawie, trochę w Krk i Wrocku jest). Nie ma raczej problemu z pracą w rejestracji leków w f.f (bardziej administracyjna praca). Trudniej o pracę w działach R&D na pewno - zwykle trzeba jakieś umiejętności zaprezentować, tu już nie wystarczy sam dyplom ukończenia studiów ]

I tak większość chce pracować w aptece, więc nie ma większego natarcia na inne stanowiska, zresztą niektóre z braku laku zajmują absolwenci innych kierunków zbliżonych.
Headache pisze:Aha. I wiecie może jak wyglądają zarobki farmaceuty - stażysty (btw ten staż po studiach można zrobić tylko w aptece bo np słyszałem że GlaxoSmithKlaine w Poznaniu nawiązał współprace z UM, dlatego zastanawiałem się czy w takim miejscu również można odbyć staż)
O GSK i praktykach nie wiem ale to nie ma związku ze stażem po studiach raczej. Prawo wykonywania zawodu farmaceuty to prawo do pracy w aptece głównie i dlatego staż wymagany w aptece. Jeśli go nie odbędziesz to i tak jesteś mgr farmacji oczywiście i możesz pracować np. w przemyśle, w badaniach klinicznych i wszystkich w których to prawo nie jest wymagane. W aptece musisz je posiadać.

Ps. Staż (nie praktyka) półroczny oczywiście jest za friko : ) Tak jak wyżej koleżanka mówi, jest wliczany w studia, dlatego też trwają one 11 semestrów.
669
Posty: 30
Rejestracja: 24 lip 2009, o 19:40

Re: Praca, staże, zarobki

Post autor: 669 »

Wszystko zalezy od pracodawcy (stażodawcy), kase na stazu mozna rownie dobrze dostawać.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Praca, staże, zarobki

Post autor: Biochejter »

669 pisze:Wszystko zalezy od pracodawcy (stażodawcy), kase na stazu mozna rownie dobrze dostawać.
Mówimy o legalnych i oficjalnych stażach, a stażysta podpisuje papier że nie ma ze stażu korzyści majątkowych, więc w to nie wnikamy kto komu płaci nieoficjalnie ]
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Praca, staże, zarobki

Post autor: żabka »

Headache pisze:(btw ten staż po studiach można zrobić tylko w aptece bo np słyszałem że GlaxoSmithKlaine w Poznaniu nawiązał współprace z UM
z 6 miesięcy 3 muszą być w aptece otwartej, a 3 mogą być w szpitalnej. Czy gdzie indziej można nie pamiętam trzeba by w necie poszperać za jakąś ustawą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości