PRAOCEAN

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
deanerys
Posty: 76
Rejestracja: 25 sie 2011, o 09:42

PRAOCEAN

Post autor: deanerys »

Nie wiem czy dobrze trafiłam z tematem, aczkolwiek od pewnego czasu zastanawia mnie pewna kwestia. Mianowicie czy istniało życie poza praoceanem?
Wiadomo, że organizmy dopiero zaczęły wychodzić na ląd jak powstała atmosfera tlenowa. Jednak chodzi mi o ogólne ujęcie hasła życia (ostatecznie termin ten kryje pod sobą wiele znaczeń). Wiadomo, że praocean był źródłem cennych pierwiastków i było to dogodne środowisko, ale jestem pewna że poza nim również to było możliwe? Czy jest ktoś w stanie rozwiać moje wątpliwości popierając swoją wypowiedź dowodami ?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: PRAOCEAN

Post autor: AnnaWP »

Do momentu wytworzenia warstwy ozonowej życie poza środowiskiem wodnym było raczej niemożliwe. Jednak co środowisko wodne oznacza. zbiorniki słodkowodne są utrudnieniem raczej, niż ułatwieniem, ale zbiorniki słonowodne wchodzą w rachubę. Również inne niż oceany, rozważa się i linię przybrzeżną (np. spienianie jest interesujące)
Ale jak zawsze w tak zagadkowych sprawach, głowy na pieniek nie położę.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość