prośba o poradę - kierunek medyczny po klasie humanistycznej

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
agnsk
Posty: 20
Rejestracja: 8 paź 2010, o 18:40

prośba o poradę - kierunek medyczny po klasie humanistycznej

Post autor: agnsk »

Witam, czytam to forum jakiś czas i nie znalazłam podobnego wątku, więc postanowiłam napisać.
Jestem w 2 klasie liceum z rozszerzonym polskim, historią i wosem.
Proste - po gimnazjum nie wiedziałam na jaki profil iść, a że nieźle szło mi z polskim to wybrałam tą klasę. W 1 klasie bardzo polubiłam biologię i chemię i od wakacji bardzo intensywnie myślę o zdawaniu tych przedmiotów na rozszerzeniu. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie. Wymyśliłam, żeby jeszcze teraz, w pierwszym semestrze zacząć chodzić na korki z chemii i nadrabiać pierwszą klasę + zacząć samemu uczyć się materiału z pierwszej klasy z biologii (tego,co klasa biol-chem miała rok temu) Uważacie, że to dobry pomysł? Może to za wcześnie? Sama już nie wiem co robić
Pozdrawiam i liczę na jakieś porady

edit: nie napisałam o jaki kierunek mi chodzi. Marzy mi się medycyna, ale wydaje mi się to nieosiągalne:( więc jeżeli nie to, to może analityka medyczna? farmacja? W każdym razie na każdy z tych kierunków muszę zdać bio i chem.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: prośba o poradę - kierunek medyczny po klasie humanistycznej

Post autor: york »

uważam, że najlepszym pomysłem skoro jesteś w drugiej klasie jest przepisanie się na biol chem
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: prośba o poradę - kierunek medyczny po klasie humanistycznej

Post autor: Gajek »

Albo można użyć metody Gajkowej - bierzesz po 3 książki z bio i chem rozszerzone, siedzisz po 4 godziny dziennie wkuwając je, potem powtarzasz używając zbiorów zadań czy matur, nie przejmujesz się gadaniem innych, że ci się nie uda i wkuwasz i powtarzasz aż będzie wynik z matur zadowalający.
IMO przeplatanie nauki biologii z chemią niby jest dobre ale mi nie wychodziło na zdrowie więc podzieliłem sobie to tak, że pierw uczyłem się biologii, potem powtarzałem, potem uczyłem się chemii z podręczników a teraz ją powtarzam. Jak to skończę to czeka mnie taka sama historia tylko, że z fizyką, a potem to już generalne powtórzenie. Życzę powodzenia i mam nadzieje, że łatwo się nie poddasz )
agnsk
Posty: 20
Rejestracja: 8 paź 2010, o 18:40

Re: prośba o poradę - kierunek medyczny po klasie humanistycznej

Post autor: agnsk »

mimi11, nie dam rady przepisać się na biol-chem, w tym roku dopisały się tam dwie osoby, moja koleżanka z klasy też chciała - już jej nie chcieli przepisać. Poza tym, nie poradziłabym sobie z fizyką, ledwie radzę sobie z nią na poziomie podstawowym a mimo, że oni nie są biol-chem-fiz, to mają trudniejsze rzeczy
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: prośba o poradę - kierunek medyczny po klasie humanistycznej

Post autor: york »

przepiszą cie tylko troche musisz pochodzic i posmęcić, taka prawda u mnie w szkole niby tez sie nie dalo, a ludzie sie podopisywali, tylko nie odpuszczaj od razu jak sie nie uda to moze inna szkola
agnsk
Posty: 20
Rejestracja: 8 paź 2010, o 18:40

Re: prośba o poradę - kierunek medyczny po klasie humanistycznej

Post autor: agnsk »

nie nie, takie coś nie wchodzi w grę, a co do innej szkoły-jestem z małego miasta, to jedyne dobre liceum:) Chodziło mi raczej o poradę np. czy warto już zacząć ogarniać ten zaległy materiał, zacząć chodzić na korepetycje z chemii itd ale dziękuję)
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: prośba o poradę - kierunek medyczny po klasie humanistycznej

Post autor: proximeaccessit »

Moim zdaniem im szybciej zdecydujesz się na korepetycje i samodzielną naukę, tym lepiej. Warto też uprzedzić nauczycieli, że zamierzasz zdawać na maturze ich przedmioty - może dorzucą jakieś dodatkowe materiały lub raz na jakiś czas zostaną chwilę po lekcjach, gdybyś potrzebowała konsultacji. Jeśli w Twojej szkole prowadzą kółka przedmiotowe - też chyba należałoby się wybrać. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: prośba o poradę - kierunek medyczny po klasie humanistycznej

Post autor: lith »

I nie wiem czemu nie miałabyś myśleć o leku. Na pewno czeka Cię trochę więcej roboty, przynajmniej na początku bo 1 kl. trzeba nadrobić, ale na pewno nie tak jak napisał Gajek, czyli góra podręczników i 4h dziennie Bo po 1- biochemy przecież cały czas nei siedzą i nie kują, mają dużo lepszych rzeczy do roboty przynajmniej w 1 i 2 klasie. Po 2- w szkole na lekcji jest materiał omawiany zdecydowanie dokładniej niż tego wymagają na maturze.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: prośba o poradę - kierunek medyczny po klasie humanistycznej

Post autor: Grzybu123 »

Da się nauczyć wszystkich, nawet trzech przedmiotów na medycynę potrzeba tylko dużo zapału, a więc chęci.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: prośba o poradę - kierunek medyczny po klasie humanistycznej

Post autor: Gajek »

[at]
No ale widzisz Gajkowa metoda zakłada stricte naukę samodzielnie w bardzo krótkim czasie, bez możliwości pomocy od nauczycieli, więc inaczej się nie da.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: prośba o poradę - kierunek medyczny po klasie humanistycznej

Post autor: lith »

No, ale 2 lata to nie tak znowu mało czasu. Wiele osób decyduje się rok później, albo nawet jeszcze dalej.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: prośba o poradę - kierunek medyczny po klasie humanistycznej

Post autor: attyde »

Próbuj z przepisaniem za rok nawet, u mnie tak koleżanka zrobiła, ale u mnie był niezły ruch, bo ludzie się wypisywali z mojej klasy bo nie dawali rady, albo odkryli że to jednak nie ich bajka. Jak zostaniesz w humanie, to pewnie będziesz chciała mieć dobre oceny też z przedmiotów kierunkowych, co odbędzie się kosztem przedmiotów maturalnych. Kółka, ewentualnie korki, a przede wszystkim nadrabianie i samodzielna praca - masz jeszcze dużo czasu
Awatar użytkownika
aniag61
Posty: 36
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 14:49

Re: prośba o poradę - kierunek medyczny po klasie humanistycznej

Post autor: aniag61 »

Moim zdaniem możesz się dostać ale musisz się przyłożyć.
Ja też nie jestem na bio-chemie tylko na mat-fizie i też muszę się dobrze przyłożyć z nauką z przedmiotów potrzebnych na medycynę. Ale man nadzieję że mi się to uda
Powodzenia
i wytrwałości w dążeniu do celu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości