problem z bakteriami Żołądka

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
zielak
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2006, o 18:09

problem z bakteriami Żołądka

Post autor: zielak »

pewna osoba z mojej rodziny robiła niedawno badania na bakterie w żołądku a mianowicieHelicobacter Pylori i wynik wyszedł dużo za wysoki norma jest 0,9-1,1 a ona ma 6,2. Czy mogą być z tego duze problemy. Jak sobie z tym poradzic.Czy obedzie sie bez hospitalizacji?

prosze o pilną odp
Ostatnio zmieniony 12 gru 2006, o 22:17 przez zielak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: problem z bakteriami Żołądka

Post autor: Guru »

Występuje u 70-80% populacji. H. pylori odpowiada za 4/5 przypadków choroby wrzodowej żołądka i 90% przypadków choroby wrzodowej dwunastnicy. Zakażenie tą bakterią może mieć też wpływ na rozwój nowotworów żołądka. Zakażenie H. pylori leczy się antybiotykami.
W Polsce najprawdopodobniej ponad 60% osób jest zakażonych H. pylori. Zakażenie H. pylori jest prawdopodobnie najczęstszą infekcją bakteryjną na świecie.

najlepszych informacji udzieli lekarz
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: problem z bakteriami Żołądka

Post autor: Iwus »

zielak, spokojnie to jeszcze nie koniec świata.
U mnie te bakterie wykryto 10 lat temu,na początku też byłam w szoku bo nawet nie wiedziałam co mnie czeka.
Leczenie polega na braniu antybiotyków i stałej kontroli gastrologicznej.
Mnie wytłumaczono to tak że dodatni wynik wcale nie oznacza obecności bakterii w organiżmie,badane są jedynie przeciwciała przeciwko tej bakterii.
Gastroskopia nie wykazała u mnie zmian wrzodowych zołądka i dwunastnicy.Z tym można żyć.
zielak pisze:Czy mogą być z tego duze problemy. Jak sobie z tym poradzic.
Przede wszystkim trzeba iść do gastrologa,on zadecyduje o dalszym leczeniu.
Ja osobiście nie mam z tym dużych problemów,musze tylko co pare miesięcy zrobić badanie krwi.W szpitalu z tego powodu nigdy nie byłam.
porfiria
Posty: 70
Rejestracja: 11 gru 2006, o 19:51

Re: problem z bakteriami Żołądka

Post autor: porfiria »

Przy takim wyniku obawiam się, że natychmiast trzeba wdrożyć leczenie. Ale hospitalizuje się głównie z powodu konsekwencji występowania H. pyroli w przewodzie pokarmowym (czyli wrzodów i innych takich przyjemności). Natomiast trzeba się liczyć z koniecznością zrobienia gastroskopii, żeby sprawdzić czy bakteria nie narobiła już jakichś szkód. Badanie mało przyjemne (wiem coś o tym), ale daje najlepsze wyniki. Skierowanie naturalnie wypisuje lekarz.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: problem z bakteriami Żołądka

Post autor: Iwus »

W większości przypadków (80-90%) zakażenie to nie powoduje żadnych objawów klinicznych i nie prowadzi do poważniejszych zmian morfologicznych w błonie śluzowej żołądka (poza przewlekłymi zmianami zapalnymi). U 10% zakażonych osób rozwija się choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy.
zielak
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2006, o 18:09

Re: problem z bakteriami Żołądka

Post autor: zielak »

dziekuje wszystkim za odpowiedz
pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości