Problem z zadaniem ze stechiometrii

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Jardir
Posty: 95
Rejestracja: 12 lut 2014, o 21:13

Re: Problem z zadaniem ze stechiometrii

Post autor: Jardir »

Dzieki bardzo:) Ja policzylem stezenia molowe kwasy i zasady i skoro uzyto po 10g tego i tego, a kwas jset bardziej stezony (2,7mol/dm3) to uzyto go w nadmiarze i to tez mozna w ten sposob sprawdzic no nie? Chociaz w tym zadaniu nie trzeba, bo wystarczy wybrac z 3 odpowiedzi, ale tak czysto teoretycznie jak sądzisz?

A mature pisze nowa 2015, podobnie jak ty, i moja sytuacja wyglada tak ze z biologii jestem oczytany i nie mam zadnych problemow, jesli mam jakies braki to idzie sie z nich obkuć do tego maja, a chemie bardzo lubialem zawsze jako przedmiot, ale w szkole te obliczeniowe rzeczy mielismy tak badziewnie przedstawione i wytlumaczone, na zasadzie ze takie cos jest w ogóle i do tego uzywa sie taki wzór, przerobilismy moze po 2 przykłady z podyktowane z pazdry i na tym koniec. Sprawdziany sie napisało jakoś, a teraz za 5 miesiecy matura i weź to sobie ogarnij po tak żałosnych wykładach w szkole:) A plany są ambitne i postanowiłem dać sobie szanse więc przypominam sobie z chemii te rzeczy ktore mi dobrze szly w 2 klasie no i robie obliczeniówki praktycznie od zera teorie i po kazdej przerobionej teorii sobie robie pare zadan zeby zapamietac, a jak przerobie wszystko z obliczeń to bede robil wyrywkowo zadania z kazdego dzialu zeby patrzac na zadanie na maturze wiedziec co mam z tym zrobic zeby dobrze obliczyc a nie tracic czas na myslenie dopiero jak to zrobic (i zrobić to źle robiąc to pierwszy raz). Mysle ze tu jest klucz do dobrego wyniku.

My w tym roku (nie wime jak bylo w poprzednich) mamy ten komfort ze miedzy rozszerzona biologia a rozszerzona chemia mamy 8 dni wolnego, takze po napisaniu biologii mozesz sobie jeszcze caly tydzien od rana do nocy nawalac matury z chemii i wykuwać wszystkie pierdołki na pamięc

Bede w tym temacie pisal tresci tych zadan ktorych nie bede kumał do końca, takze zagladaj czasem jak masz chwile Dzieki i pozdrawiam.
Jowita
Posty: 28
Rejestracja: 6 sty 2015, o 14:25

Re: Problem z zadaniem ze stechiometrii

Post autor: Jowita »

tak, odpowiedź to mniejsze od 7
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości