Próbna matura z chemii 2013 - Witowski

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: Giardia Lamblia »

marrok92,

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_koloidalny
Przykładem emulsji występujących w naturze są wszelkie produkty mleczne zawierające tłuszcz. Ale również majonezy, emulsje i kremy kosmetyczne oraz różnego rodzaju roztwory białek.
Chyba trzeba uwierzyć wikipedii.
marrok92
Posty: 31
Rejestracja: 9 maja 2011, o 19:59

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: marrok92 »

A co powiesz na to?
Atrament (łac. atramentum) – środek barwiący w postaci roztworu barwnika w rozpuszczalniku z ewentualnym dodatkiem substancji zagęszczających (np. żelujących)
Również Wikipedia.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: Giardia Lamblia »

O tym atramencie bardzo mało piszą, na angielskiej wiki jest napisane, że atrament może być w postaci wodnej, płynnej, pasty lub też proszku. Zol (czyli małe drobiny ciała stałego rozproszone w cieczy) widać się wlicza do którejś z powyższych kategorii. Zadanie było jednak dość głupie.

Kod: Zaznacz cały

en.wikipedia.org/wiki/Colloidal_suspension
Tutaj jest podany atrament (pigmented ink) w odpowiedniej kategorii (jak u Witka)
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: mrsdavis »

marrok92 pisze:dlaczego mleko nie jest ciałem stałym rozproszonym w cieczy a atrament już tak itd.
PS. Niech mnie ktoś oświeci, dlaczego to mleko nie pasowało.
Przecież mleko to olej w wodzie"- dwie ciecze, które się ze sobą nie mieszają, tworząc emulsję. Nie mogło być zatem dopasowane do ciecz-ciało stałe.
Barwnik, pigment to przecież ciało stałe (proszek), więc atrament pasuje.
______________

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: ______________ »

PROFESOR Witowski: Haha, ale im mature doje . Nikt nie zrobi trudniejszej matury ode mnie."
dr inż. Zdzisław Głowacki Oficyna Wydawnicza „Tutor” : Bitch please, musisz się jeszcze wiele nauczyć Darku
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: moorisett »

Raclif pisze:PROFESOR Witowski: Haha, ale im mature doje . Nikt nie zrobi trudniejszej matury ode mnie."
dr inż. Zdzisław Głowacki Oficyna Wydawnicza „Tutor” : Bitch please, musisz się jeszcze wiele nauczyć Darku
serio? ale przekombinowana czy po prostu trudna?
______________

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: ______________ »

Niektóre zadania wymagające lub mocno opóźniające, gdzie można było popełnić łatwo błąd nie tyle z wiedzy, co taki typowo głupi, co tez nie omieszkałem uczynić Matura bardzo mi sie podobała, bo była na myślenia- tak ja ją odebrałem. Nie jest trudno zrobić maturę na wiedzę, ale zrobić maturę, która pokaże, że najprostszych rzeczy nie umiesz to jest to
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: goodman »

Raclif pisze:PROFESOR Witowski: Haha, ale im mature doje . Nikt nie zrobi trudniejszej matury ode mnie."
dr inż. Zdzisław Głowacki Oficyna Wydawnicza „Tutor” : Bitch please, musisz się jeszcze wiele nauczyć Darku
Tutor jeszcze taki tragiczny nie był (ale i tak mi się nie spodobał), a tegoroczna matura PROFESORA to wg mnie porażka, porób sobie te jeszcze te z chemicalforum to zobaczysz co to doje*ana matura ]
Z tego roku to np. OKE Poznań było fajne.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: moorisett »

Dowalona to była UMK 2012 - jej chyba nic nie przebije. dla mnie chemicalforum 2013 była jedną z całkiem sensowna. (może dla tego, że generalnie lepiej mi idą matury, przy których muszę cały czas myśleć - wtedy nie tracę punktów na pierdołach i staram się wczytać w teksty)
miki3_12

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: miki3_12 »

Mysle ze dalsze dywagacje na temat glupiej i niematurlnej matury p. Witowskiego powinnismy skonczyc

Ta matura nie miala nic wspolnego z maturami CKE, wiec luzik
Niech kazdy wycignie wnioski z bledow jakie popelnij i final.
miki3_12

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: miki3_12 »

a tak apropos: co powiedzie o tym zadaniu?

Napisz rownania procesow anodowego i katodowego zachodzacych podczas elektrolizy wodnego roztworu CuSO4 na elektrodach miedzianych.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: kokardka »

na katodzie redukcja jonów Cu2+ a na anodzie utlenianie miedzi ?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: goodman »

miki3_12 pisze:a tak apropos: co powiedzie o tym zadaniu?

Napisz rownania procesow anodowego i katodowego zachodzacych podczas elektrolizy wodnego roztworu CuSO4 na elektrodach miedzianych.
natalierose pisze:na katodzie redukcja jonów Cu2+ a na anodzie utlenianie miedzi ?
Tak, jeśli anoda wykonana jest z miedzi to się w tym wypadku utlenia. Gdyby to były elektrody platynowe lub grafitowe to na anodzie utleniała by się woda.

W tym wypadku mamy:

Katoda : Cu2+ + 2e- → Cu

Anoda: Cu → Cu2+ + 2e-
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości