Próbna matura z chemii 2013 - Witowski

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: mila1305 »

Locus, asnyk?
Awatar użytkownika
ADP
Posty: 124
Rejestracja: 8 maja 2011, o 07:36

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: ADP »

Coś czuję ze za ten komentarz zostanę zjedzona żywcem ale szczerze? Nietypowa ta maturka ale w gruncie rzeczy niezbyt trudna , przynajmniej nie tak jak maj 2011/2012 . .Większość rzeczy dało się wyczytać z tekstu , trochę pomyśleć i wskoczyło to 70-80 % .Tak wiem,dla osób idących na ,medycynę to mało,ale z drugiej strony lepiej się wywalić na próbnej niż na prawdziwej,popełnić masę błędów a potem się poprawić(zresztą o czym było w tym wątku) .
Z drugiej strony jestem wreszcie zadowolona że znalazłam arkusz wymagający więcej niż standardowej operacji kopiuj wklej jak te z UMK czy z tutora, co bardziej go zbliża do tej prawdziwej matury.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: moorisett »

ADP, to chyba się możemy pogotować razem w jednym kotle na obiad,bo całkowicie podzielam Twoje zdanie. Fajna też jest przygotowana przez chemicalforum.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: Giardia Lamblia »

Najbzdurniejsza matura jaką do tej pory napisałem śmieszy mnie tekst pod kierunkiem prof. Dariusza Witowskiego"

Nawet nie doktor a już profesor? Pisanie pseudotytułu szkolnego profesora przed nazwiskiem = +10 do fajności?

Z nudów można sobie zrobić, natomiast z maturą majową zbyt wiele ten arkusz wspólnego nie ma.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: moorisett »

Okej to przebija to perełka, to towar najwyższej marki i jakość we wstępie do zbioru.
Czy bzdurna nie powiedziałabym - przekombinowana jak najbardziej, bo w sumie nie można powiedzieć że trafiło się coś spoza zakresu matury.
Awatar użytkownika
ADP
Posty: 124
Rejestracja: 8 maja 2011, o 07:36

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: ADP »

mooriset to tylko musimy poczekac na to aby watek sie rozkrecil az zawrze
Wlasnie druknelam sobie arkusz z chemical forum i rzeczywiscie zdaje sie ze jest bardzo pod mature.
A co do samozachwalania zbioru Bozyszcza Biolchemow to macie racje XD.Cos mi sie zdaje ze Witus wie wiecej o autoreklamie niz niejeden spec od marketingu
Ps. W ktorym wydaniu jest ten fragment z perelka ?Chyba przeoczylam ten fragment albo wycieli to w wyd.5
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: dmnunited »

mar2451 pisze:Najbzdurniejsza matura jaką do tej pory napisałem śmieszy mnie tekst pod kierunkiem prof. Dariusza Witowskiego"

Nawet nie doktor a już profesor? Pisanie pseudotytułu szkolnego profesora przed nazwiskiem = +10 do fajności?

Z nudów można sobie zrobić, natomiast z maturą majową zbyt wiele ten arkusz wspólnego nie ma.
za wysoki poziom jak na maturę?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: Giardia Lamblia »

Zbyt dużo zadań niematuralnych, poziom tutaj nie ma nic do rzeczy, trudne matury są dla mnie przyjemniejsze od prostszych, wyniki częściowo zadowalające, tylko po tej maturze jakiś wyjątkowy niesmak mi pozostał. Była po prostu upierdliwa.

Jak według mnie wyglądał zakres materiału i forma zadań na tej maturze:

Dlatego uważam, że była bzdurna.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: mrsdavis »

Mi też pozostał niesmak. Niby wiem, że Witowski lubi udziwniać, jednak 73% tak czy siak podłamują. Niemniej człowiek uczy się na błędach, więc może takie arkusze mają jakiś głębiej ukryty sens.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: moorisett »

Dopiero w VI wydaniu, wcześniej były tylko zapewnienia o wysokim procencie.
Awatar użytkownika
ADP
Posty: 124
Rejestracja: 8 maja 2011, o 07:36

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: ADP »

A tak prawda XD.Pamietam ze kolo tego fragmentu ,po maturze z chemii pozostawilam w akcie desperacji troche lacinki :p

Awatar użytkownika
kinmaj
Posty: 53
Rejestracja: 24 mar 2013, o 19:49

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: kinmaj »

Tak się rozpisaliście o innych maturach, że zapytam, tylko nie bijta za to, że nie obszukuje w forum:P
Konkretnie: jakie maturki są najbliższe naszej majowej i które serio warto zrobić? Z tej strony osoba, która jest laikiem w tych sprawach, więc śmiało piszcie jak się wam chce mi pomóc
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: próbna matura z chemii 2013- witowski

Post autor: mrsdavis »

kinmaj, najbliższe są oczywiście wszystkie z CKE i OKE, np. poznańska. Potem jest (moim zdaniem) toruńska (UMK), ewentualnie Zamkor i Witowski. Jednak jeśli chodzi o pytanie, które warto zrobić, to powiem: wszystkie warto. Nawet w arkuszu, który odbiega od standardów, można znaleźć jakąś perełkę", coś co zapadnie w pamięć.

(PS Za podpis z High hopes już Cię lubię )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości