progi 2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
rakietek
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 18:51

progi 2013

Post autor: rakietek »

hej w tym roku zmieniły sie zasady rekrutacji na PUM zrobili podst fizykę zamiast roz. zatem wszyscy z rozszerzoną mogą uderzyć na Łódź jak myślicie progi wzrosną? generalnie tendencja była spadkowa z roku na rok i przy zdanych 3 roz, po 70pare% można sie było spokojnie dostać teraz zaczynam sie obawiać że nie wystarczy
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: progi 2013

Post autor: Kester »

Z drugiej strony jak bym mieszkał gdzie indziej niż w Łodzi, to bym się rekami i nogami zapychał co by rozszerzenia z Fizyki nie zdawać.

Raz: wróżenia z fusów.
Dwa: całkiem sporo zależy od poziomu matur.
Trzy: część się rzuci, część odpuści edukację do rozszerzenia na rzecz podstawy.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: progi 2013

Post autor: Lektom »

też nie sądzę, żeby próg wzrósł dlatego, że w szczecinie wymagają podstawy
z reguły maturzyści wybierają przedmiot, który będą zdawać pod uczelnię na którą chcą się dostać, a nie wybierają przedmiotu który chcą zdać i później zastanawiają się gdzie się z nim dostaną:P

osobiście z mojego roku nie znam nikogo, kto by składał do Szczecina.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: progi 2013

Post autor: mickey_mouse »

niech progi będą takie jak w tamtym roku i będzie fajnie
ja obstawiam, że 3xR będą zdawać marzący o medycynie łodzianie - lokalni patrioci
Awatar użytkownika
garenge
Posty: 76
Rejestracja: 18 sty 2009, o 14:46

Re: progi 2013

Post autor: garenge »

Jeśli w zeszłym roku próg był 388 tzn, że ostatnia osoba, która się dostała miała 388, czy może dopiero wtedy brali kogokolwiek pod uwagę?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: progi 2013

Post autor: Lektom »

na początku próg wynosił 460. później spadł do 438 (czy tam 436 już nie pamiętam) czyli ostatnia osoba która się dostała miała 438.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: progi 2013

Post autor: mickey_mouse »

Na cywila, na wojlek było ostatecznie 420.
Lektom, a jak z Twojego punktu widzenia wygląda woj-lek cywilny? Macie razem zajęcia? Mówi się, że niby wojlek i cywil mają to samo, ale wyniki LEPu jakoś tego nie potwierdzają
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: progi 2013

Post autor: Ziomek123 »

Nie ma co porównywać wojleku i wydziału lekarskiego.

Na wojleku wszyscy przechodzą z roku na rok, pierwszy rok lekarskiego oblewa 1/3, bo się nie nadaje, a na wojleku nawet jak ktoś się nie nadaje to i tak zostaje i potem najgorszy wyniku lepu w polsce
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: progi 2013

Post autor: Lektom »

mickey_mouse, nie, nie mamy zajęć razem z woj-lekiem cywilnym. To jest zupełnie inny wydział = zupełnie gdzie indziej mają zajęcia = z innymi profesorami i asystentami. W sumie lekarski z wojskowo-lekarskim ma tyle wspólnego co lekarski w Łodzi z lekarskim w Bydgoszczy

Tak jak mówi Ziomek123 na Woj-leku mają większe luzy. co później odzwierciedlają wyniki egzaminu.
risotto
Posty: 112
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 08:43

Re: progi 2013

Post autor: risotto »

wiem że przewidywania progów są bez sensu więc nie o to mi chodzi ale mam pytanie ile pkt będzie was satysfakcjonować ? ile pkt potrzebujecie aby nie trząść kolanami oczekując na wynik ?
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: progi 2013

Post autor: Ziomek123 »

risotto pisze:wiem że przewidywania progów są bez sensu więc nie o to mi chodzi ale mam pytanie ile pkt będzie was satysfakcjonować ? ile pkt potrzebujecie aby nie trząść kolanami oczekując na wynik ?
Ale co z tego, że próg nawet będzie niższy jak dostaną się osoby, które nie powinny studiować bo się nie nadają i wylecą po pierwszym roku.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: progi 2013

Post autor: mickey_mouse »

risotto pisze:wiem że przewidywania progów są bez sensu więc nie o to mi chodzi ale mam pytanie ile pkt będzie was satysfakcjonować ? ile pkt potrzebujecie aby nie trząść kolanami oczekując na wynik ?
460 xd
Ziomek123 pisze:Ale co z tego, że próg nawet będzie niższy jak dostaną się osoby, które nie powinny studiować bo się nie nadają i wylecą po pierwszym roku.
pewnie, masz rację, tylko spójrz na to z perspektywy osób, które dopiero chcą się dostać i mają przed sobą maturę, która może trudna nie jest, ale od której dużo zależy i niekoniecznie zdobyte z niej punkciki zawsze odzwierciedlają predyspozycje do studiowania
W ogóle, dużo osób wylatuje z łódzkiego leka?
Ciekawi mnie jeszcze jak wygląda u was sprawa z językami. Angielski zamiast łaciny, czy może jedno i drugie?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: progi 2013

Post autor: Lektom »

nie orientuje się ile osób odpadło, bo pewnie większość odpada w sesji letniej (głównie przez histo i anato), ale już w zimowej podobno biologii nie zaliczyło ponad 50os. + wiele osób zrezygnowało z własnej woli.

Jeśli chodzi o język to uczymy się angielskiego na poziomie gimnazjalno-licealnym

na anatomi obowiązuje mianownictwo polskie i angielskie.

łacina jest w formie fakultetu (dla chętnych).

Oczywiście mówię o lekarskim, bo na wojskowo-leku jest zupełnie inaczej


Ja w ogóle nie rozumiem tych rozważań nt. progów bo przecież je ustalają maturzyści. Jak matura będzie łatwa - próg będzie wysoki, trudna - niski.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości