progi na farmację niestacjonarną

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
m1992
Posty: 12
Rejestracja: 1 lip 2011, o 11:06

progi na farmację niestacjonarną

Post autor: m1992 »

Jakie były progi na niestacjonarną farmację w 2010 , poszukuję na forum i nie mogę namierzyć mam 120 pkt , nie wiem jakie są moje sznse bo na dzienne to moge zapomnieć
tmk+
Posty: 19
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 11:43

Re: progi na farmację niestacjonarną

Post autor: tmk+ »

Przy 120 zdobytych punktach dostaniesz się na każdą farmację niestacjonarną (za wyjątkiem Warszawy).
W pozostałych było poniżej 100 pkt bądź max ok 110.
m1992
Posty: 12
Rejestracja: 1 lip 2011, o 11:06

Re: progi na farmację niestacjonarną

Post autor: m1992 »

Dzięki za informację
Awatar użytkownika
CookieMonster
Posty: 90
Rejestracja: 7 lut 2011, o 12:55

Re: progi na farmację niestacjonarną

Post autor: CookieMonster »

A orientujecie się może jak wyglądał w roku ubiegłym próg na niestacjonarną farmacje UJ?
Będę wdzięczna za wszelkie info
tmk+
Posty: 19
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 11:43

Re: progi na farmację niestacjonarną

Post autor: tmk+ »

W ubiegłym roku na CMUJ ostatnia osoba miała 109pkt. Pewna informacja.
W tym roku po kilku latach nie zmieniającej się opłaty za rok wzrosła z 12 do 14tyś.
_patrycja_
Posty: 30
Rejestracja: 5 sie 2010, o 17:30

Re: progi na farmację niestacjonarną

Post autor: _patrycja_ »

czesc mam pytanie:) wie ktos moze jak wyglada uiszczanie oplat za studia? bo czytalam pare watkow i ktos sie pytal czy jak wplaci kase i sie gdzies indziej dostanie to moze ja odzyskac itd tzn. ze trzeba calosc wlapacic na poczatku roku czy mozna co miesiac czy co semestr?
tmk+
Posty: 19
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 11:43

Re: progi na farmację niestacjonarną

Post autor: tmk+ »

Z opłatami bywa różnie. Przeważni trzeba wpłacać minimum co semestr (co miesiąc z tego co wiem nie ma takiej opcji). Najdogodniej jest na Śląskim Uniwersytecie Medycznym gdyż opłatę semestralną można rozłożyć na dwie raty więc wycodzi płacenie cztery razy w czasie roku, lecz tam jest najdrożej i to dość znacznie w porównaniu z innymi uczelniami. Jeśli rezygnacja jest przed jeszcze rozpoczęciem semestru cała opłata jest zwracana, jeśli w trakcie semestru wówczas jest naliczana wysokość zwrotu gdyż część pieniędzy wówczas zostało wykorzystanych.
_patrycja_
Posty: 30
Rejestracja: 5 sie 2010, o 17:30

Re: progi na farmację niestacjonarną

Post autor: _patrycja_ »

a wiesz moze jak wyglada sytuacja z przeniesieniem z niestacjonarnych na stacjonarne? ludziom sie udaje ? a jesli chodzi o chemie to na studiach jest ona duzo bardziej skomplikowana?bo nie jestem jakims geniuszem z chemii ale nie sprawia mi ona niewiadomo jakich problemow, chodzi o to ze w lo mialam malo zajec praktycznych do tego decyzje o farmacji podjelam w 3 klasie takze wieksza stycznosc z chemia mialam tak napawde przez rok wczesniej to byle zaliczyc spr.^^aczkolwiek podoba mi sie kierunek sam w sobie)z gory dziekuje za odpowiedz, rade czy cokolwiek:)
tmk+
Posty: 19
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 11:43

Re: progi na farmację niestacjonarną

Post autor: tmk+ »

Z przeniesieniem z stacjo na niestacjo także bywa różnie.
Podam to na przykładzie. Jesteś na niestacjo, poprawiasz maturę i jeśli zdobywasz najlepiej minimum 160pkt logujesz się tak jakbyś chciała zostać przyjęta na 1. rok. W momencie dostania się musisz napisać prośbę do dziekana. Może się zgodzić a nie musi, wszystko zależy też od tego jakie miałaś wyniki podczas 1. roku oraz czy wówczas na 2. roku jest miejsce byś mogła wskoczyć na stacjo. Jeśli nikt nie odpadnie, zrezygnuje itp to raczej mimo dostania się musisz zacząć od 1. roku znowu, ale wówczas możesz ubiegać się o zaliczenie roku, (zaliczenie przedmiotów, indywidualnie u kierowników katedr, zakładów).
A co do chemii to oj sporo jest jej, sporo, różnie jest ona rozmieszczona na różnych uczelniach. Przeważnie na 1. roku jest chemia ogólna i nieorganiczna (przez cały rok w większości uczeni), oraz chemia analityczna (przez semestr + jej druga część także przez semestr na 2. roku). Na 2. roku chemia fizyczna przez semestr, chemia organiczna przez cały rok. Na 3. roku chemia leków przez cały rok, oraz biochemia (różnie bywa, przez cały rok bądź przez semestr).
Jest jej dużo rodzajów i na każdej z nich jest dużo do nauczenia.
Trzeba ją naprawdę lubić i umieć, najważniejsze umieć nikoniczni może lubieć bo do wszyskiego CHYBA można się przyzwyczaić na tym kierunku i nie tylko.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości