Progi punktowe na farmację 2012

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
scarface
Posty: 187
Rejestracja: 13 cze 2012, o 17:43

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: scarface »

Wasyl pisze:Jeśli chodzi o Poznań to też słyszałam, że pierwszy rok jest spoko, drugi ciężej, trzeci masakra, a w czwartym znowu zaczyna być coraz łatwiej, aż do piątego.
To dokładnie tak jak wszędzie
szymon2520
Posty: 51
Rejestracja: 6 cze 2012, o 14:17

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: szymon2520 »

Ja słyszałem że na farmacji najgorsze są pierwsze 3 lata i ostatnie dwa
Awatar użytkownika
cysia_xd
Posty: 55
Rejestracja: 1 lip 2012, o 20:29

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: cysia_xd »

szymon2520 pisze:Ja słyszałem że na farmacji najgorsze są pierwsze 3 lata i ostatnie dwa
To widzę, że fajne 5 lat mnie czeka
karolin921203
Posty: 45
Rejestracja: 4 sty 2012, o 22:12

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: karolin921203 »

A propo zimowania na analityce to ja jestem żywym przykładem. W pierwszym semestrze faktycznie jest sporo czasu na naukę do matury ale w drugim niemal wcale. I faktycznie w przypadku dostania się na farmę to sporo przedmiotów przepisują, ale chemii analitycznej nie a organicznej tylko pierwszy semestr ponieważ na farmacji jest więcej drugie tyle godzin.
Jeszcze taka ciekawostka: zaczeło nas 120. Do sesji zimowej przystąpiło ok.100 a do letniej. nie chce wprowadzic w błąd ale koło 60-70 ludzi. Sukcesywnie uciekano z analityki na rzecz poprawy matury.
I to fakt, w 3 tygodniu września dzwoniono do osób z 145pkt i to był ostateczny próg ale wiadomo ze nie podali go oficjalnie żeby sobie nie zaniżać prestiżu. (Podobnie jak Łódź i 2nabór)
HoffmanLaRoche
Posty: 204
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 13:39

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: HoffmanLaRoche »

Ja nie rozumiem czemu chcecie iść na tą farmację.No chyba że chodzi o pracę w przemyśle,wtedy tak(sam tak chciałem),jednak praca w aptece jest nudna i trochę deprymująca(stanie na nogach 8h,robisz dużo rzeczy to co technik),sterylna i spokojna praca,ale co z tego.
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: pieczara07 »

HoffmanLaRoche,A może niektórzy wola taka prace od wysłuchiwania stękania starych dziadków i widoku mięsa na porządku dziennym?
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: Hogwartnik »

Bez przesady. Uda się w przemyśle, to super, nie uda się to trudno, można próbować dalej. Praktyki obowiązkowe i staż i tak czeka w aptece. Poza tym liczą się jeszcze same studia, mogą się komuś podobać i chciałby mieć wiedzę w tym kierunku, powody można mnożyć i niekoniecznie każdemu są wszystkie znane i zrozumiałe.
HoffmanLaRoche
Posty: 204
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 13:39

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: HoffmanLaRoche »

W aptece ,uwierz mi ,też stękają.Użerasz się z emerytami,którzy wiedzą wszystko najlepiej.Słuchasz narzekań starszych osób("a dlaczego to co mi Pani przepisała nie działa?!").Farmacja jest fajna,ale tylko jak się chce prowadzić badania nad lekiem,ale do tego konieczny jest raczej wyjazd na Zachód
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: eMdzeJ »

Więc wyjedź na Zachód jeśli masz takie ambicje i potrzeby. Jeden woli pracować w banku, inny sprzedawać mięso, a jeszcze inny leki. Każdy ma swoje marzenia, żeby nie użyć tego wyświechtanego słowa powołanie". Można mieć swoje opinie, ale po co zniechęcać innych. Świat jest na tyle duży,że każdy może się w nim odnaleźć
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: pieczara07 »

Czemu niby do mnie maja miec pretensje, ja im nic nie przepisuje przecież. W takim wypadku wysyla sie do lekarza, niech On sie tłumaczy, co mi do tego?
gladzio
Posty: 29
Rejestracja: 26 cze 2011, o 10:09

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: gladzio »

Czemu niby do mnie maja miec pretensje, ja im nic nie przepisuje przecież. W takim wypadku wysyla sie do lekarza, niech On sie tłumaczy, co mi do tego?
Gdybym był kierownikiem apteki to takiego bym wyrzucił od razu.

W takim wypadku wypadałoby zadać kilak podstawowych pytań, aby ocenić czy wysłać do lekarza/powiedzieć aby poczekać/ polecić coś innego.

I tak, to jest codzienność. Sam widzę po nie jednej mojej wizycie w aptece. A nie jestem niedowidzącym/niedosłyszącym dziadkiem, któremu trzeba wszystko tłumaczyć 5 razy.

Nie bez powodu w reklamach mówią:
skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą
Just12
Posty: 6
Rejestracja: 2 lip 2012, o 12:54

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: Just12 »

Jak dla mnie nie ma sensu iść na przezimowanie na Analitykę. U mnie z kierunku jedynie 3 osoby przeszły na Farmację- reszta nie poprawiła matury(gdyż nie mieli czasu przysiąść nad książkami i nauka do poprawki matury)zaś inni zrezygnowali-bo kierunek im sie nie podobał. Jak komuś sie marzy kierunek Farmacji czy też lekarski- lepiej pójść na chemie lub biologie np. pół roku a potem wziąć dziekanke i wkuwać. Wiele osób które znam tak zrobiło- i odnieśli sukces!
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: seelaaf »

praca w aptece to praca jak kazda inna. nie rozumiem, co w tym ujmujacego. ja osobiscie jakbym sie dostala na farmacje w tym roku (oby!) to wcale nie slzabym tam z zamiarem zawojowania swiata i wynalezienia leku na raka czy cos. o to samo mozna zapytac lekarza - co on widzi w siedzeniu w przychodni od rana i wypisywaniu recept, albo stomatologa - co widzi w grzebaniu w zębach i wąchaniu niezbyt przyjemnych zapachów. każda praca ma wady i zalety, amen
Ostatnio zmieniony 2 lip 2012, o 13:28 przez seelaaf, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości