Progi punktowe na farmację 2012

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
neutrino
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2012, o 07:19

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: neutrino »

Sporo ludzi pracujacych w aptekach nie ma tytulu magistra farmacji, bo przepisy wymagaja zatrudnienia jednego takiego osobnika na filie. Mialam isc na medycyne, ale zdecydowalam sie na farmacje, bo po tych studiach mozna predzej zajac sie praca w laboratorium niz po medyku.
Marzy mi sie neurobiologia, ale nie jestem na tyle asertywna, zeby odrzucic presje rodziny, wiec wybralam mniejsze zlo. Tyle.

Latwo jest krytykowac cudze wybory.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: mis koala »

neutrino Tój nick kojarzy mi się z teorią Wielkiego Wybuchu na fizyce jak się czytało o tych wszystkich kwarkach, hadronach, leptonach i innych super rzeczach
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: deVries »

Zaczynają się malkontenci zlatywać, co roku w każdym temacie o jakimkolwiek kierunku tak jest. Zawsze się znajdzie jakiś lekarz, który zniechęca do medycyny, sfrustrowany farmaceuta albo biotechnolog, co to tylu trudnych rzeczy się nauczył, a nikt mu nie chce za sam dyplom płacić 5 tysi na rękę.

HoffmanLaRoche, nikt nikogo na siłę do apteki nie ciągnie, nikt nikomu nie każe pracować choćby koło farmacji. Zajmij się handlem jednorazowymi kubeczkami, projektowaniem stron internetowych, stolarką, koszeniem trawników, idź na prawo, zrób kurs na dźwig. Cokolwiek, bylebyś przestał narzekać.
HoffmanLaRoche
Posty: 204
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 13:39

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: HoffmanLaRoche »

Ja nie narzekam,tylko stwierdzam fakty.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: deVries »

HoffmanLaRoche pisze:Ja nie narzekam,tylko stwierdzam fakty.
Jeśli stwierdzasz fakty, które ci ewidentnie nie pasują i twoje stwierdzenia są w oczywisty sposób nacechowane negatywnie, to to jest właśnie narzekanie.
HoffmanLaRoche
Posty: 204
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 13:39

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: HoffmanLaRoche »

Każdy ma prawo do własnej opinii,i nie zabronisz mi jej wyrażać.
sonia456
Posty: 13
Rejestracja: 31 paź 2010, o 18:09

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: sonia456 »

Jeśli chodzi o mnie to jakoś zawsze podczas tych 3 lat w liceum myślałam nad lekarskim ewentualnie lekarsko-dentystyczny, była też myśl o farmacji przez jakiś czas, ale rodzina zaczęła mnie zniechęcać bo chcesz stać za ladą w aptece? i takie tam. Po wynikach z matury to nie mam szans na medycynę więc decyduję się na farmację. poprawianie matury chodzi mi po głowie, ale żadnego kierunku nie jestem pewna więc mam takie rozbieżne zdanie na temat zimowania bo czuję, że farmacja może mi się spodobać wtedy nie będę poprawiała matury. Jeszcze takie małe pytanko, orientujecie się o ile mniej więcej punktów zazwyczaj się zmniejsza próg i co jaki czas?
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: pieczara07 »

sonia456, Na farmacji cięzko będzie Ci uczyć sie do matury. Według niektórych farmacja to jeszcze cięższe studia od leku.
sonia456
Posty: 13
Rejestracja: 31 paź 2010, o 18:09

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: sonia456 »

Słyszałam, ale w sumie biologii nie potrzebuję poprawiać tylko chemię, a na farmacji będę miała z nią styczność praktycznie ciągle. W sumie sama to nie wiem czy będę to poprawiała, może spodoba mi się farmacja (o ile się dostane )
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: deVries »

Korzystając z tego prawa wyraziłem swoją - narzekasz, narzekanie jest bez sensu.
HoffmanLaRoche
Posty: 204
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 13:39

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: HoffmanLaRoche »

Nie no,jak farmacja może byc cięższa od lekarskiego?Jedyny trudny przedmiot to chemia leków,a poza tym tak mówią chyba ci ,co mają kompleksy że się na medycynę nie dostali.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: deVries »

HoffmanLaRoche pisze:Nie no,jak farmacja może byc cięższa od lekarskiego?
Wiesz, każdy ma prawo do własnej opinii i nikt nie zabroni jej nikomu wyrażać.

HoffmanLaRoche pisze: Jedyny trudny przedmiot to chemia leków,a poza tym tak mówią chyba ci ,co mają kompleksy że się na medycynę nie dostali.
Na pewno.
sonia456
Posty: 13
Rejestracja: 31 paź 2010, o 18:09

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: sonia456 »

Ile ludzi tyle opinii, każdy mówi coś innego mam nadzieje, że sami się wkrótce przekonamy
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość