proszę o pomoc

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

proszę o pomoc

Post autor: bedziedobrzeXd »

Cześć:)
W roku 2012 pisałam maturę z bio R oraz z chemii na PODSTAWIE a w 2016 chce napisać oba przedmioty na rozszerzeniu. Biologię pisze po staremu, wiem. Ale co z chemią R? To jakby Nowy przedmiot i pisze wg nowych zasad?

Pozdrawiam:)

adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: proszę o pomoc

Post autor: adamantan »

Z takimi pytaniami trzeba się zwracać do Centralnej Komisji Egzaminacyjna i to najlepiej w formie pisemnej opisując sytuację i podając wszystkie wymagane ustawowo dane do tego, aby oni odpisali. Jak pokazuje praktyka niestety, ale nawet pisemna odpowiedź nie zagwarantuje Ci tego w 100%, że będziesz pisać ten tym matury, który Ci podali w piśmie.
Np. w tym roku wielu maturzystów piszących maturę (rozszerzoną po latach, poprawkową, miałem ucznia który ją pisał) 10 czerwca zostało na piśmie od CKE wprowadzonych w błąd, iż 10 czerwca piszą maturę z nowej podstawy rozszerzonej na którą mają 180 minut. Sale były również obklejone tymi informacjami. Jakież było zdziwienie co niektórych, jak otworzono kopertę a tam zadania ze starej podstawy i czas 150 minut
Niestety, nawet nie ma na to żadnej możliwości do walki w sądzie administracyjnym :-(
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: proszę o pomoc

Post autor: Amani »

Na stronie CKE jest wyraźnie napisane że absolwenci z lat 2005-2014 piszą stara podstawę, która według harmonogramu trwa 150 minut.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 15 gości