przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
aggiemica

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: aggiemica »

&#3semka8 pisze:Ja tak napisałam i mam punkt za to zadanie
Naprawdę? Czyli wychodzi na to, że chyba będę musiała napisać odwołanie, niby jeden punkt, ale w moim wypadku każdy by się przydał
arek1992
Posty: 45
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:13

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: arek1992 »

Ósemka8 a z jakiej jesteś OKE, że możesz sprawdzić ile punktów za które zadanie?
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: kokardka »

arek1992 pisze:Ósemka8 a z jakiej jesteś OKE, że możesz sprawdzić ile punktów za które zadanie?
Nie do mnie ale ja jestem z OKE Kraków i widzę pkt za każde zadanie.
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: Ósemka8 »

Ja też jestem z OKE Kraków
arek1992
Posty: 45
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:13

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: arek1992 »

Szkoda, że nie wszystkie oke prezentują wyniki na takich samych zasadach. Na oke Gdańsk, do której należę, pojawia się tylko nazwa przedmiotu i wynik w procentach. Żadnych dodatkowych informacji ile punktów za które zadanie.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: Amani »

agiemica ja tez tak napisałam z tym, że miałam od lewej NH2 potem ten węgiel alfa potem COOH, a od węgła mi odchodziło w górę H a w dół sama kreska trochę inaczej ale też mi dali zero. Zdziwiło mnie, że nie przyznali mi 5 punktów za zadania. Jutro składam wniosek w OKE Poznań o wgląd, ja wyliczyłam sobie 90% a dali mi 82%.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
arek1992
Posty: 45
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:13

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: arek1992 »

Mam takie pytanie. Skoro w niektórych komisjach jest możliwość sprawdzenia ile punktów za które zadanie się otrzymało, jest może na forum ktoś, kto w zadaniu 7a napisał egzoenergetyczna i dostał za to punkt?

Jadę do oke zobaczyć swoją pracę i chciałbym wiedzieć, czy z punktacją za to zadanie uznawali tylko i wyłącznie egzotermiczna czy egzoenergetyczna też?

Jadę zawalczyć o jeden albo dwa punkty, które zdecydują o moim dostaniu się na lekarski, dlatego tak zależy mi na tym zadaniu.
arek1992
Posty: 45
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:13

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: arek1992 »

Amani, moim zdaniem punkt Ci się należy. Nie widać tutaj żadnego błędu
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: kokardka »

udzielajmy się, a dzięki temu może progi spadną szybciej i każdy dostanie się na wymarzony kierunek
godzia28
Posty: 104
Rejestracja: 15 maja 2013, o 17:22

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: godzia28 »

Mam pytanie, napisałam w tym zadaniu z aminokwasem R-CH(NH2)-COOH i odjęli mi punkt zastanawiam się czy prosić o wgląd czy nie, czy jest sens. KAżdy punkt dla mnie na wagę złota jest:P
arek1992
Posty: 45
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:13

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: arek1992 »

godzia28, z jakiej oke jesteś? Ja prawdopodobnie też mam zero za to zadanie, bo napisałem identycznie jak Ty.

Jestem z oke Gdańsk, więc nie mam wglądu do punktacji za każde zadanie, tylko podany ogólny wynik.

W sobotę wysłałem wniosek o wgląd do arkusza. Czekam na wyznaczenie terminu.

Jeśli będę miał zero za to zadanie, złożę wniosek o ponowne sprawdzenie pracy i uzasadnienie, dlaczego nie przyznają punktu za taki zapis.

Uważam, że jest on merytorycznie poprawny. Tak samo uważa mój nauczyciel od chemii, dlatego nie wahaj się tylko złóż wniosek o wgląd.

W moim przypadku ten jeden punkt prawdopodobnie zdecyduje o tym, czy dostanę się na lekarski, dlatego będę walczył.
godzia28
Posty: 104
Rejestracja: 15 maja 2013, o 17:22

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: godzia28 »

arek1992, jestem z OKE Kraków. Dzisiaj faxem właśnie wysłałam wniosek o wgląd do pracy. Jak coś będę prosić o ponowne sprawdzenie, niby tu na forum ktoś wcześniej pisał, że można tylko na 0 albo na PLUS wyjść, także chyba warto:) Ja chce na farmację i każdy punkt też dla mnie się liczy:)
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: lycha13 »

Mam pytanie do osób które wiedza w jakich zadaniach dostały punkty. Czy ktoś kto w zadaniu gdzie trzeba było naposiac reakcje sumaryczną ogniwa miał zapis h+ i so42- zamiast h2so4 dostał tam punkt?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości