przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Arnold »

W okulistyce też się operuje. Ogólnie Mordorownia się w tym specjalizuje
mst

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: mst »

Oj AleksandraK, ktoś kiedyś powiedział, że o gustach się nie dyskutuje. Każdy woli co innego i każdego interesuje co innego.

Tak tylko zapytałem, bo czasami operujący chyba zdaje sobie sprawę, że operuje człowieka
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: lith »

No, ale wątpię żeby jakoś specjalnie nad tym rozmyślał . z resztą nie wiem, przekonam się.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Medycyna Lwów »

okulistyka poza całą skomplikowaną zabiegówką faktycznie wydawać się nudna (zwłaszcza w przychodni dobieranie szkieł), ale dermatologia z kolei poza tymże to super biznes jest też niezwykle trudna i w gruncie rzeczy ciekawa - ale to trzeba zobaczyć samemu, bo przed studiami to chyba tylko chirurgia i rzeczy ratunkowe wydają się prawdziwa medycyną, a tak wcale nie jest (a może nawet odwrotnie).
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: ebiologia »

A czy przeciwskazaniem to studiowania medycyny jest to, jeżeli nie potrafi się odczytywać wszystkich cyferek z tablicy Ishihary (tzn. nieznaczne upośledzenie rozróżniania barw)

Jak wygląda wizyta u lekarza medycyny pracy w Poznaniu (ulica Przybyszewskiego) przed rozpoczęciem studiów na kierunku lekarskim, na UMP?

Czy można sobie iść do dowolnego lekarza medycyny pracy, czy trzeba iść do wskazanego przez Uczelnię?
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: attyde »

Kaamil pisze:okulistyka poza całą skomplikowaną zabiegówką faktycznie wydawać się nudna (zwłaszcza w przychodni dobieranie szkieł), ale dermatologia z kolei poza tymże to super biznes jest też niezwykle trudna i w gruncie rzeczy ciekawa - ale to trzeba zobaczyć samemu, bo przed studiami to chyba tylko chirurgia i rzeczy ratunkowe wydają się prawdziwa medycyną, a tak wcale nie jest (a może nawet odwrotnie).
Dla mnie smutne jest to, że moim zdaniem najciekawsza jest interna (chyba żadna specjalizacja oprócz pediatrii nie obejmuje tak szerokiej wiedzy), a realia polskiej służby zdrowia zrzuciły ją z piedestału.
ebiologia, moim zdaniem nie jest. Wątpię, żeby lekarz medycyny to sprawdził, a skoro jest to nieznaczna wada, to wątpię, żeby utrudniła Ci życie lekarskie. Prawda jest taka, że wizyta u lekarza medycyny pracy przed studiami to najczęściej pic na wodę.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: mossa »

ebiologia, znam lekarza internistę, który jest daltonistą, więc to z pewnością w niczym nie przeszkadza.
lek. mossa
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: proximeaccessit »

attyde pisze:
Kaamil pisze:okulistyka poza całą skomplikowaną zabiegówką faktycznie wydawać się nudna (zwłaszcza w przychodni dobieranie szkieł), ale dermatologia z kolei poza tymże to super biznes jest też niezwykle trudna i w gruncie rzeczy ciekawa - ale to trzeba zobaczyć samemu, bo przed studiami to chyba tylko chirurgia i rzeczy ratunkowe wydają się prawdziwa medycyną, a tak wcale nie jest (a może nawet odwrotnie).
Dla mnie smutne jest to, że moim zdaniem najciekawsza jest interna (chyba żadna specjalizacja oprócz pediatrii nie obejmuje tak szerokiej wiedzy), a realia polskiej służby zdrowia zrzuciły ją z piedestału.
ebiologia, moim zdaniem nie jest. Wątpię, żeby lekarz medycyny to sprawdził, a skoro jest to nieznaczna wada, to wątpię, żeby utrudniła Ci życie lekarskie. Prawda jest taka, że wizyta u lekarza medycyny pracy przed studiami to najczęściej pic na wodę.

Co to znaczy, że interna została zrzucona z piedestału?
Wizyta u lekarza medycyny pracy - zgadzam się, pic na wodę, najlepiej w ogóle do niczego się nie przyznawać. Choć mnie nieco zmroziło, gdy lekarz okulista napisał mi na papierku długą adnotację, że nie mogę wykonywać zawodów, które wymagają precyzji widzenia, mimo że wadę wzroku mam niewielką.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Stalowy »

Właśnie ostatnio się nad tym zastanawiałem, czy zaświadczenie takiego lekarza jest nieodwołalne (albo analogicznie komisja lekarska przy kończeniu studiów). Jak wygląda apelacja i czy zdarza się jakieś bezsensowne rzucanie kłód pod nogi.
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: proximeaccessit »

Na chłopski rozum, to nie powinno być - w końcu stan zdrowia może się zmienić. Ale moja mama kiedyś poszła do lekarza medycyny pracy i lekarka powiedziała jej, że u lekarza tej specjalizacji odpowiedź na pytanie jak się pan/i czuje? powinna brzmieć dobrze - chyba że ktoś bardzo nie chce uzyskać zaświadczenia o zdolności do pracy -)
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: attyde »

proximeaccessit, z interną chodziło mi o to, że jest taka ogólna opinia, że internista to taki zwykły lekarz, ma niewielkie pole do popisu itp. Często ludzie myślą, że jak lekarz jest internistą to nie ma specjalizacji. Ale to tak samo jak z tym, że specjalizację wybiera się od razu na studiach :p
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: AleksandraK »

A ja nie dalej jak wczoraj słuchałam narzekań chirurgów, że internista to ma klawe życie, bo zrobi dwójkę i już praktyka na całego, a tu szyją, szyją i końca nie widać:/
Frankly_speaking
Posty: 23
Rejestracja: 19 gru 2011, o 20:59

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Frankly_speaking »

Stalowy pisze:Właśnie ostatnio się nad tym zastanawiałem, czy zaświadczenie takiego lekarza jest nieodwołalne (albo analogicznie komisja lekarska przy kończeniu studiów). Jak wygląda apelacja i czy zdarza się jakieś bezsensowne rzucanie kłód pod nogi.
Nie jestem prawnikiem i nigdy nie korzystałam, ale z tego co wiem przysługuje Ci odwołanie od decyzli lekarza medycyny pracy do Wojewódzkiego Ośrodka Medycy Pracy. Czy zdarza się rzucanie kłód pod nogi? Tego nie wiem, ale wiem, że nie wszyscy lekarze są na bieżąco z wytycznymi , poza tym wszystko często jest kwestią na kogo trafisz. W 99% przypadków jest dobrze*

*nie jestem też lekarzem, więc nie wypowiadam się na temat komisji lekarskiej, piszę generalnie o decyzjach lekarza medycyny pracy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości