przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
aretse
Posty: 209
Rejestracja: 9 sie 2011, o 17:26

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: aretse »

Czesc wszystkim!
Wiem, ze jeszcze nie ma wynikow z naszych matur, ale pisze juz zeby nie wydawac niepotrzebnie pieniazkow i zaspokoic ciekawosc, mam zapytanie
Czy skolioza (w moim przypadku dosc widoczna - 30 st) jest przeciwskazaniem do wykonywnia zawodu stomatologa?
IMO tak, ale wole sie zapytac tych co znaja jakies tam przypadki ludzi o takim problemie jak moj, czy maja o tym jakies tam pojecie.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: a_niap »

Oficjalnie nie. Szczególnie biorac pod uwage powszechność wystepowania skoliozy

Jesli moge Ci cos podpowiedziec to jak jeszcze nie zaczelas studiów to zastanów sie czy warto. Szczególnie jak pojawia sie ból - pewnie juz wiesz jak to jest. A i praca stomatologia wiesz jak wygląda, ludzie mają zdrowe kręgosłupy i pozniej to wszystko odczuwają, a co dopiero taki ktory juz bez niczego po prostu boli. Jasne ze czasem warto pokonywac przeciwnosci bla bla bla, tylko pytanie czy jest sens w takim wypadku

Zrobisz jak bedziesz uwazac oczywiscie, tylko zeby pozniej nie bylo narzekania jak to masz ciezko czy cos
aretse
Posty: 209
Rejestracja: 9 sie 2011, o 17:26

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: aretse »

Dzieki za odpowiedz.
Bólów nie miewam, dzieki Bogu (i obym ich nigdy z powodu kregoslupa nie miala), ale zdaje sobie sprawe, ze przy pracy w takiej pozycji moglyby sie pojawic. Prawdopodobnie wsrod dentystow sa jacys skoliotycy (pewnie o mniejszej wadzie niz moja- niestety skolioza to coraz czestsza przypadlosc wsrod spoleczenstwa)
Ja jednak nie wkroczylabym chyba w ich szereg.
Nawet farmacja nie jest super wyjsciem, bo wiaze sie z wielogodzinnym staniem na nogach
Ale gdzies i cos robic trzeba.
Mateqqq
Posty: 47
Rejestracja: 5 maja 2011, o 15:38

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Mateqqq »

Czy krótkowzroczność (na ten moment OP -3,0 OL -2,25 ) jest jakimkolwiek przeciwskazaniem do studiowania (I PRACY) medycyny?
Mam 16 lat dopiero (w marcu 17) i wiem że wada prawdopodobnie się powiększy, może nawet do -5D Krótkowzroczność mam od 10 r.ż. . Bardzo się tym martwię, jestem juz w klasie biologiczno-chemicznej i nie chciałbym rezygnować z tego. Operacja raczej nie wchodzi w grę. Wiem że dla niektórych może wydawać to się śmieszne że przejmuje sie takimi rzeczami ale już tak mam.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Medycyna Lwów »

nie jest p/wsk ale może być oczywistym ograniczeniem w wykonywaniu spec. zabiegowych wymagających świetnego wzroku i precyzji typu okulistyka, zwłaszcza jeśli faktycznie masz tzw. krótkowzroczność degeneracyjną.
Mateqqq
Posty: 47
Rejestracja: 5 maja 2011, o 15:38

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Mateqqq »

Mam krótkowzroczność szkolną. Od 4 klasy podstawówki.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Medycyna Lwów »

nie ma takiej choroby jak szkolna krótkowzroczność
Mateqqq
Posty: 47
Rejestracja: 5 maja 2011, o 15:38

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Mateqqq »

Krótkowzroczność osiowa (choć nadal nie wiem czy to to), z tego co wiem nie mam degeneracyjnej (słyszałem ze rozwija się już od urodzenia praktycznie i ma dużo większe wartości niż te moje -3,0/-2,25) . Chyba nie jest to aż takie ważne jak to się nazywa
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Medycyna Lwów »

nie jest ważne, degeneracyjna zazwyczaj faktycznie rozwija się od bardzo wczesnych lat i prowadzi z czasem do ślepoty praktycznej.
Aith
Posty: 300
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:20

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Aith »

Orientuje się ktoś z Was może jak jest ze specjalizacją z anestezjologii - czy wymagane jest widzenie obuoczne?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Mårran »

Ztego, co wiem, nie jest konieczne.
Pani Buka
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: pollyanna »

a jak jest z wadami kręgosłupa? mam skoliozę i czasami bolą mnie plecy. jest to jakieś przeciwwskazanie do specjalizacji zabiegowych, np. chirurgii?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: randomlogin »

Zrobisz sobie na zlosc wybierajac takowa i bedziesz po paru latac umierac najwyzej, puscic cie puszcza.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości